PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


FreeDim Fest 201 nově nabídne film, folk, electro i rap v undergroundovém duchu

FreeDim Fest 201 nově nabídne film, folk, electro i rap v undergroundovém duchu

Úterý, 28.05.2013 / článek

 

Již potřinácté se v Táboře uskuteční tradiční festival nekomerční hudby FreeDim Fest. Letos bude hudebně rozmanitější, ale drží se stále undergroundového kormidla. Novinkou jsou také místa konání. Dvoudenní festival startuje v pátek 31. května!

„Z mého pohledu jde o nejvíc multižánrový program v historii, samozřejmě, že se pořád bavíme v rámci undergroundu. I díky tomu byl zvolený jako nejvhodnější prostor pro oba dva dny klub Orion, kde vystoupí během víkendu pět kapel a promítne se film 161>88. Další dvě kapely pak vystoupí v sobotu navečer v altánku v Holečkových sadech,“ říká pořadatel Patrik Kučera.
Festival letos vychází vstříc těm, kterým vadí zakouřené prostředí. „V pátek bude koncert v Orionu nekuřácký, protože si myslíme, že na koncertech by se kouřit nemělo,“ dodal.

Festiválek začne v klubu Orion od 19 hodin, a to promítáním dokumentárního protirasistického filmu 161>88. Po něm začne hudba v podání electro noisových Edoshův kurník a folkově hip hopových Bonus& Martin Tvrdý trio.

„Uvědomili jsme si, že jsme dneska už o deset a víc let starší než většina dnešních návštěvníků undergroundových koncertů v Táboře a náš pohled na scénu tím může být či je dost ovlivněný. Navíc po zbytek roku žádné jiné koncerty nepořádáme. Proto jsme oslovili ke spolupráci Davida Zemana a Radima Olivu, který v Táboře dělají z našeho pohledu nejlepší koncerty. Dali nám dostatek tipů na to, aby vzniknul právě tento line up,“ vysvětluje Patrik Kučera letošní rozmanitost.

Electro punk, hardcore i rap

Právě David Zeman se zpěvačkou Veronikou Buriánkovou (oba z kapely Nod Nod, ex-Veena) otevřou se svou premiérou Kall sobotní program, vystoupí od 17 hodin v altánu na Holečkových sadech. Po nich se představí rovněž duo, Tomáš Palucha. Od 20 hodin se program přemístí opět do klubu Orion, kde postupně zahraje britský rapper James Reindeer, electro punkoví Gagarin a hardcoreoví Revelin 7, kteří v Táboře zahrají poprvé. Afterparty první den festivalu patří Dj Paradentoza a druhý Dj Kix.

FreeDim Fest mohl mít jiný název. „Festival je pro nás moc nafouklý slovo, dokonce jsem letos asi sekundu uvažoval o přejmenování na FreeDim weekend. Každá akce má nějaký potenciál, už dávno nechodí 250 lidí, nemůžeme si dovolit stavět podium někde venku nebo zvát kdovíjaký jména. Jde nám o fajn mejdan, potkat se s lidmi, které jindy přes rok nevidíš, udělat dobrý koncerty a v neděli si v kocovině zase říct, že to za to stálo a že do toho jdeme příští rok zase,“ říká Patrik Kučera a zavzpomínal na uplynulé ročníky. Bylo jich už dvanáct.

„Nemám spoustu věcí a jednou z nich je dobrá paměť, takže jsou to většinou jen střípky z jednotlivých ročníků - monumentální afterparty v dneska už neexistujícím klubu Garáže, prochcanej pátek na Pintovce, ten znám navíc jen z vyprávění a fotek, zkyslý sojový guláš, co smrděl po celým Starým městě, skvělý koncerty Esgmeq, Valina, Sons Of Saturn, vlastní s Waawe, C a Night, Deverova chyba, Grzzz a všichni ostatní, kteří tu během těch předchozích let hráli, hektolitry piva, galony kořalek, dekagramy drog, první pomoc neznámému klukovi, nedělní vysedávání u piva, konflikt se starostkou, konflikt s číšníkem v bývalém Žraloku,“ vyjmenoval Patrik Kučera.

Vstupné na každý den FreeDim festu je 100 korun, koncerty v altánu jsou zdarma.

INTERPRETI
161 > 88 http://film.antifa.cz/
EDOSHŮV KURNÍK  http://bandzone.cz/edoshuvkurnik
BONUS & Martin Tvrdý Trio http://bonus.temnysily.cz/
KALL http://bandzone.cz/kall
TOMÁŠ PALUCHA http://tomaspalucha.tumblr.com/http://tomaspalucha.bandcamp.com/
JAMES REINDEER http:// jamesteindeer.bandcamp.com
GAGARIN http://bandzone.cz/gagarin
RAVELIN 7 http://ravelin7.czechcore.czhttp://ravelin7.bandcamp.com/


FREEDIMFEST 2001-2012

Albion
The Antikaroshi (D)
Antlers (USA)
Anyway
Aran Epochal
Bannanas at the Audience (F)
Big Numbers (US)
Blank
Bollo (D)
Brainworms (USA)
C
Climatizado
Depakine Chrono
Deverova chyba
Dezinfekce
Děti Deště
Diario(D)
Dirt Deflector (A)
Don Vito (D)
Double Dagger (USA)
Dyse (D)
Elektročas
Ememvoodoopoka
Ensenada (A)
Esgmeq
Fetch!
Five Seconds to Leave
Gaffa
Gnu
Goro
GRRZZZ (F)
Human Steak
Innoxia Corpora
Jungle Beats
Kačkala
Koniatko(Olve,Pat,Tmsk)
Kontroll
Kusumam
Ladies Swim
Landmine Spring
Lapa
Le Christ Hypercubistic
Le Singe Blanc (F)
Loser Superhero (E)
L´Point(Point)
Lvmen
Lyssa
Mitote
Mood
Monophonic
Murky Ajar
My Dead Cat
Night
Negero
The Nesbits
Newman
Nitro Mahalia(A)
Or
OTK
Pavilon M2
Planquez (UK)
Please the Trees
Rodeo Queen (D)
Sabot
Somebody Recalled
Some Other Place
Sons of Saturn (F)
Smart ass dynamite (D)
Squall
Svině
Synergy
Take Death
Thema11
Tumido (A)
Unkilled Wolker Machine
Valina(A)
Vas Szuszanne
Veena
Volt(D)
Waawe
Wankel
Wollongong
Zkouška SirénAutor: dap -

Návštěva gotického sálu Husitského muzea je do 28. října zdarma

Za několik dní dojde k uzavření gotického sálu staré táborské radnice. Ta se chystá na rozsáhlou rekonstrukci, která potrvá až do poloviny roku 2020. Husitské muzeum v Táboře proto nabízí do neděle 28. října, kdy provoz muzea končí, prohlídku gotického sálu návštěvníkům zdarma. Ti budou mít například poslední šanci prohlédnout si mimo jiné závěrečnou studii Václava Brožíka k obrazu Odsouzení Mistra Jana Husa (Mistr Jan Hus na koncilu kostnickém). Monumentální dílo poputuje 31. října zpátky do depozitáře domovské Národní galerie v Praze. 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Spisovatelé do knihoven - Olina Stehlíková

Ostatní / autorské čtení a beseda
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
23.10.2018 od 18:30 hod.

 

Spisovatelé do knihoven - olina stehlíková

Ostatní / autorské čtení a beseda
městská knihovna veselí nad lužnicí
23.10.2018 od 18:30 hod.

 

Čína

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
23.10.2018 od 18:00 hod.