PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


FootFest 2013 se blíží. O víkendu zahrají Buty, No Name, IneKafe či Arakain

FootFest 2013 se blíží. O víkendu zahrají Buty, No Name, IneKafe či Arakain

Pondělí, 08.07.2013 / článek

 

Devátý ročník jednodenní kulturně sportovní akce se koná už 13. července na fotbalovém stadionu v Želči nedaleko Tábora. Letošní program je našlapaný předními českými kapelami a novinek doznalo i zázemí pro návštěvníky. Na festival se chystají Buty, Arakain, Vypsaná fiXa, UDG, No Name, IneKafe či Znouzecnost. Do 12. července zaplatíte za 16 kapel 300 korun!

„Myslím, že sport a kulturní akce k sobě neoddělitelně patří. Sportovec si asi úplně na hřišti nezpívá, ale hudebník podává leckdy výkon přímo sportovní! Navíc se jedná o masovou aktivitu a také dělí fanoušky na tábory příznivců toho či onoho,“ říká kytarista Arakainu Jiří Urban o snoubení hudby a sportu na FootFestu.

„Nikdo z nás není aktivní sportovec zapojený do kolektivního sportu, jsme spíš solitéři a každý z nás má k jeho různým odvětvím rozdílný vztah, ale určitě se všichni shodnem na sokolském heslu Ve zdravém těle zdravý duch a Přelez přeskoč, ale nepodlez, natož aby sis sedl,“ dodávají s úsměvem členové Znouzecnosti.

Pozor, začínají Buty!

„Jako vždy akce začne kolem deváté hodiny ráno turnajem v malé kopané. Přihlášeno je 24 týmu z celé republiky a jedno místo se nyní uvolnilo! Finále odehrají týmy ve 13 hodin a o hodinu později vypukne hudební dění, odstartuje ho kapela Buty!“ odhaluje program pořadatel Martin Janoušek.

Po Buty budou následovat kapely jako Arakain, No Name, IneKafe, Vypsaná fiXa, Zakázaný ovoce, UDG, Seven, Peshata, Znouzecnost, Simon, Jaksi Taksi a další. Vzhledem k širšímu hudebnímu programu organizátoři letos poprvé udělaly dvě stage. Jednu z nich tvoří obrovské šapitó pro 700 lidí.

„Na jednom pódiu budu hrát slavnější skupiny, na druhém se blýsknou regionální kapely. Velkokapacitní stan by měl posloužit i při špatném počasí. Program na stageích se nebude krýt, takže nikdo o nic nepřijde!“ upozorňuje Janoušek. Loni festival navštívilo přes 2000 lidí, letos organizátoři čekají mnohem více.

„Jsou tu dobré kapely a vstupenky rychle mizí. Zdvojnásobili jsme pro to i bezpečnost a zvažujeme, že uděláme autobusové svozy z blízkých měst,“ doplňuje organizátor. Další novinkou je možnost přespání ve stanu, na akci přibude stanová vesnička. Pro auta bude přichystané parkoviště.

Vstupné na hudebně bohatou akci je do 12. července 300 korun, což je běžná cena za koncert jedné kapely! Na místě zaplatíte 390 korun. Vstupenky je možné zakoupit přes Ticketstream a nově přes sms zprávu na www.smsticket.cz. Cena SMS zprávy je 99 Kč, zbytek doplatíte na místě. Při zakoupení třech vstupenek navíc dostane kupující dárek od kapel!

Informace o předprodeji vstupenek, programu, turnaji a výhodách najdete na webových stránkách FootFestu http://www.footfest.cz, kde jsou nyní i rozhovory s interprety.


Autor: dap -

SMUTÉNKA: Zemřel hudebník Dario G. Hity znějí diskotékami dodnes

 Ve věku 53 let podlehl rakovině britský hudebník a producent Dario G, vlastním jménem Paul Spencer. Jeho hity v 90. letech dobily žebříčky hitparád a skladba Carneval de Paris se stala neoficiální hymnou mistrovství světa ve fotbale ve Francii 1998 a následně byla reinkarnovaná v roce 2002 na mistrovství světa ve fotbale v Jižní Koreji. Skvěle si ale vedly i další skladby, například Sunchyme nebo Voices, která byla použita ve filmu Pláž. Jeho písně zní diskotékami, rádii i počítačovými hrami stále. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Laco Deczi & Celula New York

Hudba / koncert / jazz - fusion
Kamenáč music art pub
19.06.2024 od 19:00 hod.

 

Spolektiv

Hudba / koncert / folk
SoStánek
19.06.2024 od 19:00 hod.