PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


FootFest 2013 se blíží. O víkendu zahrají Buty, No Name, IneKafe či Arakain

FootFest 2013 se blíží. O víkendu zahrají Buty, No Name, IneKafe či Arakain

Pondělí, 08.07.2013 / článek

 

Devátý ročník jednodenní kulturně sportovní akce se koná už 13. července na fotbalovém stadionu v Želči nedaleko Tábora. Letošní program je našlapaný předními českými kapelami a novinek doznalo i zázemí pro návštěvníky. Na festival se chystají Buty, Arakain, Vypsaná fiXa, UDG, No Name, IneKafe či Znouzecnost. Do 12. července zaplatíte za 16 kapel 300 korun!

„Myslím, že sport a kulturní akce k sobě neoddělitelně patří. Sportovec si asi úplně na hřišti nezpívá, ale hudebník podává leckdy výkon přímo sportovní! Navíc se jedná o masovou aktivitu a také dělí fanoušky na tábory příznivců toho či onoho,“ říká kytarista Arakainu Jiří Urban o snoubení hudby a sportu na FootFestu.

„Nikdo z nás není aktivní sportovec zapojený do kolektivního sportu, jsme spíš solitéři a každý z nás má k jeho různým odvětvím rozdílný vztah, ale určitě se všichni shodnem na sokolském heslu Ve zdravém těle zdravý duch a Přelez přeskoč, ale nepodlez, natož aby sis sedl,“ dodávají s úsměvem členové Znouzecnosti.

Pozor, začínají Buty!

„Jako vždy akce začne kolem deváté hodiny ráno turnajem v malé kopané. Přihlášeno je 24 týmu z celé republiky a jedno místo se nyní uvolnilo! Finále odehrají týmy ve 13 hodin a o hodinu později vypukne hudební dění, odstartuje ho kapela Buty!“ odhaluje program pořadatel Martin Janoušek.

Po Buty budou následovat kapely jako Arakain, No Name, IneKafe, Vypsaná fiXa, Zakázaný ovoce, UDG, Seven, Peshata, Znouzecnost, Simon, Jaksi Taksi a další. Vzhledem k širšímu hudebnímu programu organizátoři letos poprvé udělaly dvě stage. Jednu z nich tvoří obrovské šapitó pro 700 lidí.

„Na jednom pódiu budu hrát slavnější skupiny, na druhém se blýsknou regionální kapely. Velkokapacitní stan by měl posloužit i při špatném počasí. Program na stageích se nebude krýt, takže nikdo o nic nepřijde!“ upozorňuje Janoušek. Loni festival navštívilo přes 2000 lidí, letos organizátoři čekají mnohem více.

„Jsou tu dobré kapely a vstupenky rychle mizí. Zdvojnásobili jsme pro to i bezpečnost a zvažujeme, že uděláme autobusové svozy z blízkých měst,“ doplňuje organizátor. Další novinkou je možnost přespání ve stanu, na akci přibude stanová vesnička. Pro auta bude přichystané parkoviště.

Vstupné na hudebně bohatou akci je do 12. července 300 korun, což je běžná cena za koncert jedné kapely! Na místě zaplatíte 390 korun. Vstupenky je možné zakoupit přes Ticketstream a nově přes sms zprávu na www.smsticket.cz. Cena SMS zprávy je 99 Kč, zbytek doplatíte na místě. Při zakoupení třech vstupenek navíc dostane kupující dárek od kapel!

Informace o předprodeji vstupenek, programu, turnaji a výhodách najdete na webových stránkách FootFestu http://www.footfest.cz, kde jsou nyní i rozhovory s interprety.


Autor: dap -

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


13. Milevské bienále duchovní hudby - Vivat Mozart

Hudba / festival
Milevsko - bazilika kláštera
18.09.2021 od 17:00 hod.

 

Písecký festival vína

Festival / festival vína
Palackého sady
18.09.2021 od 10:00 hod.

 

Babí léto na mlýně

Ostatní / řemeslná akce
Vodní mlýn Hoslovice
18.09.2021 od 10:00 hod.

 

Romfest 2021

Festival / Slavnost romské kultury
Amfiteátr Tismenické údolí
18.09.2021 od 12:45 hod.