PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


F.O.B. zahrají na Palcátu z „ruského“ alba. Hudbu zjemnili, doba thrashe je pryč

F.O.B. zahrají na Palcátu z „ruského“ alba. Hudbu zjemnili, doba thrashe je pryč

Pátek, 27.09.2013 / článek

 

Metalový svátek Žižkův vraždící palcát letos dostal občanský průkaz. Jeho třicáté osmé pokračování je zároveň oslavou patnácti let festivalu. V sobotu 28. září zahrají od 18 hodin v klubu Mileniumod kapely hrající metal a tvrdou rockovou hudbu. Nebudou chybět ani domácí, pořadatelští F.O.B., kteří v nové sestavě, s novou hudbou, představí novou desku. Tu zpracovávali v Rusku.

Dveře klubu se otevřou hodinu před koncerty a dunivou jízdu zahájí křemežští Gutalax. Po nich pak už Mater Monstifera z Trhových Svinů, obměnění Pražané Poppy Seed Grinder, legendární kapely české metalově rockové scény Debustrol a Avenger, Animal Hate a hlavně domácí F.O.B. Ti na pódium přijdou v nové sestavě. Kapelu na jaře opustil bubeník Martin „Márty“ Volný.

„Mártyho rozhodnutí odejít z kapely bylo spojeno s obrovským a stále se navyšujícím pracovním vytížením a plně ho respektujeme. V současné době s námi hraje Petr Hataš z Fox Tail Rockets a pár koncertů s námi odehrál i Patrik Sas, bubeník Čechomoru a Ewy Farné. Kvůli velkému koncertnímu nasazení Čechomoru, který letos slaví výročí, tentokrát na Palcátu návštěvníci uslyší Hatyho,“ říká baskytarista Tomáš Corbow Kotrba.

Kladné přijetí

Podle kapely změny v obsazení fanoušci vnímají pozitivně. Kladně přijali i zjemnění hudební produkce, tvrdé kytarové riffy a rychlé bicí zjemnily zpívané melodie. „Samozřejmě jakákoliv změna nebo posun má i své odpůrce. Hudbu, kterou hrajeme, cítíme a nehodláme se nutit do něčeho, co v nás není. Doby thrashe a monolitého growlingu jsou nenávratně pryč,“ podotýká Tomáš Kotrba.

S novým přístupem dozrál čas k novému, osmému albu. Nese název Reap What You Sow, byla natáčená ve studiu Kocis v Táboře, ale masterovaná v Rusku, u studia Post Organic Records Leonida Shipelika. „Narazili jsme na něj náhodou přes oblíbené kapely a rozhodli se kontaktovat jeho team. Myslíme, že se vše vyplatilo. S výsledným zvukem jsme spokojeni,“ říká baskytarista s tím, že co se týče materiálu desky, F.O.B. naopak přitvrdili.

„Domnělé zjemnění způsobuje dobrá produkce, čitelný moderní zvuk a melodické vokály Marka Dostála. Recenze v tuzemsku jsou převážně pozitivní, jednotlivé skladby se už objevují i na youtube, kam je uploadují fanoušci z celé Evropy a posílají nám velmi pozitivní ohlasy, s čímž jsme se doposud nesetkali,“ chválí si. V playlistu se zatím objevuje pět skladeb, které podle kapely působí na pódiu výborně, a návštěvníci je v klubu Milenium uslyší. Skupina nevylučuje ani překvapení.

Vstupné na podzimní Žižkův vraždící palcát je do 18 hodin 199, potom zaplatíte 249 korun. Brány klubu se otevřou už v 17 hodin.


Autor: David Peltán


Související články

 

 
Kultura dnes


zvěřinec pana ezopa - divadlo navětvi

Divadlo / pro děti
Park za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí
11.08.2022 od 16:30 hod.

 

Cihelna a spol.

Hudba / koncert / folk rock
Park za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí
11.08.2022 od 19:00 hod.

 

Milevské léto - Láska & VO106

Hudba / koncert
Amfiteátr Dům kultury Milevsko
11.08.2022 od 18:00 hod.

 

Jam session

Hudba / koncert
Univerzita
11.08.2022 od 19:30 hod.