PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


F.O.B. zahrají na Palcátu z „ruského“ alba. Hudbu zjemnili, doba thrashe je pryč

F.O.B. zahrají na Palcátu z „ruského“ alba. Hudbu zjemnili, doba thrashe je pryč

Pátek, 27.09.2013 / článek

 

Metalový svátek Žižkův vraždící palcát letos dostal občanský průkaz. Jeho třicáté osmé pokračování je zároveň oslavou patnácti let festivalu. V sobotu 28. září zahrají od 18 hodin v klubu Mileniumod kapely hrající metal a tvrdou rockovou hudbu. Nebudou chybět ani domácí, pořadatelští F.O.B., kteří v nové sestavě, s novou hudbou, představí novou desku. Tu zpracovávali v Rusku.

Dveře klubu se otevřou hodinu před koncerty a dunivou jízdu zahájí křemežští Gutalax. Po nich pak už Mater Monstifera z Trhových Svinů, obměnění Pražané Poppy Seed Grinder, legendární kapely české metalově rockové scény Debustrol a Avenger, Animal Hate a hlavně domácí F.O.B. Ti na pódium přijdou v nové sestavě. Kapelu na jaře opustil bubeník Martin „Márty“ Volný.

„Mártyho rozhodnutí odejít z kapely bylo spojeno s obrovským a stále se navyšujícím pracovním vytížením a plně ho respektujeme. V současné době s námi hraje Petr Hataš z Fox Tail Rockets a pár koncertů s námi odehrál i Patrik Sas, bubeník Čechomoru a Ewy Farné. Kvůli velkému koncertnímu nasazení Čechomoru, který letos slaví výročí, tentokrát na Palcátu návštěvníci uslyší Hatyho,“ říká baskytarista Tomáš Corbow Kotrba.

Kladné přijetí

Podle kapely změny v obsazení fanoušci vnímají pozitivně. Kladně přijali i zjemnění hudební produkce, tvrdé kytarové riffy a rychlé bicí zjemnily zpívané melodie. „Samozřejmě jakákoliv změna nebo posun má i své odpůrce. Hudbu, kterou hrajeme, cítíme a nehodláme se nutit do něčeho, co v nás není. Doby thrashe a monolitého growlingu jsou nenávratně pryč,“ podotýká Tomáš Kotrba.

S novým přístupem dozrál čas k novému, osmému albu. Nese název Reap What You Sow, byla natáčená ve studiu Kocis v Táboře, ale masterovaná v Rusku, u studia Post Organic Records Leonida Shipelika. „Narazili jsme na něj náhodou přes oblíbené kapely a rozhodli se kontaktovat jeho team. Myslíme, že se vše vyplatilo. S výsledným zvukem jsme spokojeni,“ říká baskytarista s tím, že co se týče materiálu desky, F.O.B. naopak přitvrdili.

„Domnělé zjemnění způsobuje dobrá produkce, čitelný moderní zvuk a melodické vokály Marka Dostála. Recenze v tuzemsku jsou převážně pozitivní, jednotlivé skladby se už objevují i na youtube, kam je uploadují fanoušci z celé Evropy a posílají nám velmi pozitivní ohlasy, s čímž jsme se doposud nesetkali,“ chválí si. V playlistu se zatím objevuje pět skladeb, které podle kapely působí na pódiu výborně, a návštěvníci je v klubu Milenium uslyší. Skupina nevylučuje ani překvapení.

Vstupné na podzimní Žižkův vraždící palcát je do 18 hodin 199, potom zaplatíte 249 korun. Brány klubu se otevřou už v 17 hodin.


Autor: David Peltán


SMUTÉNKA: Zemřela legenda filmové hudby, Ennio Morricone

 V 91 letech zemřel italský skladatel filmové hudby Ennio Morricone. Podle prvních informací se tak stalo po pádu na jedné římské klinice. Morricone je držitelem například čestné ceny Oscara za celoživotní dílo, Oscara za snímek Osm hrozných, tří Zlatých glóbů i tří Cen Grammy. Jeho dílo bylo nesmírně obsáhlé, složil hudbu k více než 500 filmům a seriálům. Mezi nestárnoucí melodie patří hudba k filmům a seriálům jako Tenkrát na Západě, Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý, Neúplatní, Rudá Sonja či Chobotnice. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Letní kino - Vlastníci

Kino / film / komedie
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
07.07.2020 od 21:00 hod.