PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Film Vítejte v KLDR! můžete vidět nyní zdarma. V teple domova


Pátek, 08.10.2010 / zpráva

 

Kdo neví, kam za kulturou o víkendu, má nyní možnost strávit dny klidu u televize a přitom se vzdělávat. Portál pro online distribuci dokumentárních a experimentálních filmů nabízí do pondělí 11. října zdarma k vidění film Vítejte v KLDR!. Mezi dalšími snímky jsou Česká RAPublika, Marcela či Občan Havel. Startuje tak akce český filmový podzim.  
 
Režisérka Linda Jablonská byla za film Vítejte v KLDR! , který pojednává o zájezdu do Korejské lidovědemokratické republiky, nominována na Českého lva. V kinech film vidělo osm tisíc diváků, což je od uvedení do distribuce v roce 2009 po Katce a Oku nad Prahou třetí nejnavštěvovanější dokumentární film v českých kinech.

Dokument Jablonské sleduje skupinu českých turistů, kteří se rozhodli utratit zhruba šedesát tisíc korun za šest dní dovolené v jedné z nejpodivnějších zemích světa. Režisérka zkoumá v průběhu cesty po severokorejských turistických atrakcích reakce českých turistů na pečlivě připravenou totalitní iluzi.

Nově je možné vidět na portálu také Českou RAPubliku Pavla Abraháma, kde vedle tří předních českých rapperů s chutí vystupuje „všehoschopná“ Hana Hegerová.

Na www.docalliancefilms.cz je možné vidět řadu dalších českých dokumentů. Mezi nimi například Marcelu Heleny Třeštítkové, Občana Havla Pavla Kouteckého nebo filmy Víta Klusáka, Radima Procházky, Eriky Hníkové a další filmy nejen českých dokumentárních tvůrců.

Na filmy je možné dívat se celoročně za drobný poplatek, který se liší od zvoleného formátu a pohybuje se mezi pětadvaceti až sto korunami, nebo se také můžete stát členy portálu a za malý poplatek 80 korun zhlédnout 10 libovolných filmů.

Server nabízí přes čtyři sta dokumentárních i tzv. experimentálních filmů, z nichž čtyřicet procent je možné sledovat v českém nebo slovenském jazyce, zbytek je opatřen anglickými titulky. Čas od času server nabízí filmy návštěvníkům zdarma.


Autor: dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


dětský den s mimoněm, mickeym, jednorožcem a šmoulou

Pro děti / dětský den
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2023 od 13:30 hod.

 

táborský svatební veletrh

Ostatní / Svatební veletrh
Hotel Palcát
24.09.2023 od 10:00 hod.

 

Biotronika

Ostatní / duchovní shromáždění,
Clarion Congress Hotel České Budějovice, 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice
24.09.2023 od 15:15 hod.

 

Svatba bez obřadu

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.09.2023 od 19:00 hod.