PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival United Islands letos slaví jubileum. Rozšíří program a kapely se mohou hlásit

Festival United Islands letos slaví jubileum. Rozšíří program a kapely se mohou hlásit

Pátek, 04.01.2013 / zpráva

 

Hudební festival United Islands bude letos slavit již deset let a pořadatelé se rozhodli, že oslavovat se bude všechny tři dny, během kterých festival probíhá. Po desáté se totiž bude hrát i po desáté! Kromě celonočního programu se můžete těšit i na nové lokality a na rozmanitější nabídku programu pro rodiny s dětmi. To vše již tradičně během třetího červnového víkendu 21. až 22. června. V současnosti se mohou zájemci hlásit o hraní na Klubové noci. Termín uzávěrky už je 7. ledna!

United Islands není jen letní open air festival. Již během letošního roku měli hudební fanoušci šanci navštívit některý ze samostatných koncertů. Celkem jich bylo dvacet a mezi ty nejzajímavější bezesporu patřily koncerty amerických blusových kytaristů Poppa Chubbyho a Roberta Craye, ikona eketronické hudby James Lavelle z legendárních UNKLE, dvojkoncert funky-housových Kraak & Smaak a Monkey Bussines vs. PSH a neposlední řadě unikátní koncert legendy československého bigbítu Zelená pošta, který se pro velký zájem opakuje v únoru v Divadle Archa. 

V roce 2013 chystají United Islands další koncerty. Kromě již zmíněné Zelené pošty, to je klubový návrat britské kapely O.Children, která se na své festivalové premiéře představila právě na posledním ročníku festivalu United Islands. Že je to černý kůň klubové scény potvrdil i fakt, že kapela O.Children se stala vůbec prvním potvrzeným interpretem příštího ročníku slovenského hudebního festivalu Pohoda. O.Children přijedou do pražského Paláce Akropolis 11. února.

A v Paláci Akropolis ještě zůstaneme. O pár dní později, 16. února se tam koná koncert amerického zpěváka a všestranného hudebníka Dana Reeda. Dana Reeda si možná někteří vybavují z koncertu Rolling Stones, na kterém v roce 1992 vystoupil se svou tehdejší kapelou Dan Reed Network. Na únorovém koncertu pokřtí nové album Signal Fire a zároveň oslaví své padesáté narozeniny. Ve druhé polovině roku se fanoušci kytarového umění mohou těšit na návrat Joe Bonamassy, jednoho z nejtalentovanějších kytaristů mladé generace.

Novinky k jubilejní desítce

Za deset let se stal festival United Islands už nedílnou součástí Prahy. Je to největší akce pod širým nebem, na které se sejdou nejen hudební fanoušci, aby oživili historické centrum Prahy a vrátili mu jeho původní funkci, tedy místo pro setkávání občanů a návštěvníků hlavního města.

Pro oslavy jubilejního, desátého ročníku, organizátoři připravují několik novinek. Jednou z nich je prodloužení programu po desáté hodině večerní.
Podesáté budeme totiž slavit i po desáté hodině a to rovnou všechny tři večery! Zákon o nočním klidu sice obejít nelze a tak bude připraven kvalitní hudební program v klubech, barech a unikátních prostorech v bezprostřední blízkosti festivalového areálu i v širším centru. Po 22 hodině si návštěvníci festivalu budou moci užít skvělé kapely a djs až do ranních hodin!“ dodává Barbora Šubrtová, tisková mluvčí festivalu.

Kapely, které by si chtěly zahrát na Klubové noci United Islands, se mohou přihlašovat již jen do pondělí 7.ledna na email michal.tardik@unitedislands.cz.


Autor: i -


Související články

 

 
Kultura dnes


listování - fake news challange

Divadlo / scénické čtení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
27.06.2022 od 18:30 hod.

 

Listování - FAKE NEWS CHALLENGE - od covidu k Ukrajině a zpět

Divadlo / jiný / literatura
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
27.06.2022 od 17:00 hod.

 

Jak Lesíčkovi uletěly včelky do Bavorského lesa

Divadlo / pro děti
Lovecký zámek Ohrada
27.06.2022 - 01.07.2022 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

South Side Story - Taneční show EFK

Divadlo / taneční show
Dům kultury Milevsko
27.06.2022 od 18:00 hod.