PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Mighty Sounds přiveze Dropkick Murphys, kteří hráli se Springsteenem

Festival Mighty Sounds přiveze Dropkick Murphys, kteří hráli se Springsteenem

Pátek, 24.01.2014 / článek

 

To nejlepší z punkrocku, rock´n´rollu, punku, reggae, hc, ska a rockabilly, to je festival Mighty Sounds, který se letos koná od 11. do 13. července na táborském letišti u Čápova dvora. Pořadatelé ohlásili další jméno jubilejního desátého ročníku, na festival přijede legendární celtic punková kapela Dropkick Murphys. Doplňuje tak vpravdě narozeninový line-up, který už v tuto chvíli obsahuje jména jako Perkele, Irie Révoltés, The Peacocks a další.

Americká kapela Dropkick Murphys dokonale propojuje své irské kořeny s punkrockem nebo Oi! a má nezaměnitelný zvuk. Za svou téměř dvacetiletou existenci se stala ikonou pro téměř všechny subkultury.  

Dropkick Murphys vznikli v roce 1996 v Quincy v Massachusetts ovlivnění řadou svých hudebních oblíbenců, kterými byli například Stiff Little Fingers, The Pogues, The Clash nebo třeba i Thin Lizzy. Odstartovali albem Do Or Die, které stejně jako tři následující alba vyšlo na pověstném labelu Tima Amstronga z Rancid, tedy na Hellcat Records.

Hráli se Springsteenem i Aerosmith


Původního zpěváka Mika McColgana, který s kapelou vystupoval do roku 2007, později nahradil frontman street punkových pionýrů The Bruisers Al Barr, který s kapelou vystupuje dodnes. Následovaly veleúspěšné desky The Meanest of Times (2007) a Going Out in Style (2011) a zatím poslední kousek z roku 2013, Signed and Sealed in Blood.

Dropkick Murphys kvalitně reprezentují bostonskou scénu. V jejich hudbě se prolínají irské kořeny s punk rockem či jeho subžánrem Oi!, ale i s celou škálou rockových elementů. Na pódiu se objevili společně s Brucem Springsteenem, který si navíc zahostoval i na jejich albu Going Out in Style, a v roce 2009 otvírali koncert Aerosmith. Jejich hudba se také objevila v několika filmech a z poměrně malé kapely, která kdysi předskakovala například Mighty Mighty Bostoness, se stala respektovaná legenda, která headlinuje festivaly.

Skupina doplňuje ohlášené kapely, například švédskou oi! formaci Perkele, po které fanoušci festivalu dlouho volali. Mezi dalšími zveřejněnými jmény se objevili i čím dál populárnější němečtí Irie Révoltés, kteří umně kombinují ska, punk, hip-hop a reggae, dále rockabilly šviháci The Peacocks a celá řada dalších.

Vstupenky na festival se v tuto chvíli prodávají za 990 korun. Informace o aktuálním line-upu a o předprodeji vstupenek lze nalézt na www.mightysounds.cz.

Jihočeský server o kultuře www.kulturne.com je partnerem festivalu


Autor: dap -


Téma: Mighty sounds

Související články

 

 
Kultura dnes


Tři tance pro varhany

Hudba / koncert / varhanní koncert
Koncertní síň Trojice
23.02.2020 od 18:00 hod.

 

Libor Jeník - Velká dobrodružství malého brouka

Divadlo / pro děti
Městské divadlo Český Krumlov
23.02.2020 od 15:00 hod.

 

Mišmaš karneval – dětský maškarní bál

Pro děti
Sál hotelu Šumava
23.02.2020 od 13:00 hod.

 

Hračkofest

Ostatní / setkání / hraní deskových a jiných her
Kulturní dům Soběslav
23.02.2020 od 10:00 hod.