PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Letní Slunowrat na Housův mlýn přiveze indie rock, folk i klezmer

Festival Letní Slunowrat na Housův mlýn přiveze indie rock, folk i klezmer

Pátek, 28.06.2013 / pozvánka

 

Dvanáctý ročník festivalu Letní slunowrat začne v sobotu 29. června na Housově mlýně v Táboře. Od 18.30 hodin návštěvníci uslyší pestrou směs muziky od folku, rocku až po klezmer.

Festivalový program zahájí právě mladá táborská kapela Schimmerle Klezmer Trio, která se zaměřuje na hudbu židovskou a do této polohy pokládá i známé písně. Z Prahy přijedou čistokrevní buskeři Tomáš Hokeš a Prokop Jelínek, jejichž hudba zní nejčastěji v ulicích velkoměsta.

„Po několika letech přivítáme v Táboře opět píseckého písničkáře Jiřího Smrže a nově i jeho kapelu. V uskupení Jiří Smrž s Dobrovodem hrají společně s frontmanem sólový kytarista Jiří Kovář a houslista Ben Lovett. Jde o osamělé písničkářství pro dospělé. Vážnost tohoto básníka s kytarou se, jakoby absolutně mimo trendy, pne od přemítání přes žalozpěv a těžkou skepsi až k vyslovení naděje,“ říká za pořadatele Pavla Kohelová, zpěvačka druhé účinkující táborské kapely Spadané Listí. Ta tentokrát zahraje v rozšířené sestavě s řadou vynikajících hostujících muzikantů, jako je Jára Bárta (Tarapaca Jazz, Trim4), Norbert Červenák (ZVA 12-28 Band), Josef Makoč (Cover Trio), Petr Pistulka (Eden) či Jiří Sycha (Bolech orchestr).

Hlavním hostem festivalového večera bude liberecká indie-rocková kapela Jarret, která se řadí ke špičce českého folkrocku. Skupina letos vystoupí v komornější sestavě a diváci se tak můžou kromě novinek těšit také na starší písně, které z podia již dlouho nezazněly.

Vstupné na festival je 120 korun. „Přijďte si užít atmosféru středověkého mlýna, melodie řízné a písně poetické, jakož i ranní východ slunce nad údolím Tismenického potoka,“ zve Pavla Kohelová.


Autor: dap -

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Návštěva mladé dámy

Divadlo / komedie o vztazích
Hrad Rožmberk
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Kašpar Vlskice 2018

Festival / divadelní open air festival
Tvrz Vlksice
17.08.2018 - 25.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

Bechyňské doteky 2018

Festival
náměstí T. G. M. Bechyně
17.08.2018 - 19.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

WØLF and Accident Instantané

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
17.08.2018 od 20:00 hod.