PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Letní Slunowrat na Housův mlýn přiveze indie rock, folk i klezmer

Festival Letní Slunowrat na Housův mlýn přiveze indie rock, folk i klezmer

Pátek, 28.06.2013 / pozvánka

 

Dvanáctý ročník festivalu Letní slunowrat začne v sobotu 29. června na Housově mlýně v Táboře. Od 18.30 hodin návštěvníci uslyší pestrou směs muziky od folku, rocku až po klezmer.

Festivalový program zahájí právě mladá táborská kapela Schimmerle Klezmer Trio, která se zaměřuje na hudbu židovskou a do této polohy pokládá i známé písně. Z Prahy přijedou čistokrevní buskeři Tomáš Hokeš a Prokop Jelínek, jejichž hudba zní nejčastěji v ulicích velkoměsta.

„Po několika letech přivítáme v Táboře opět píseckého písničkáře Jiřího Smrže a nově i jeho kapelu. V uskupení Jiří Smrž s Dobrovodem hrají společně s frontmanem sólový kytarista Jiří Kovář a houslista Ben Lovett. Jde o osamělé písničkářství pro dospělé. Vážnost tohoto básníka s kytarou se, jakoby absolutně mimo trendy, pne od přemítání přes žalozpěv a těžkou skepsi až k vyslovení naděje,“ říká za pořadatele Pavla Kohelová, zpěvačka druhé účinkující táborské kapely Spadané Listí. Ta tentokrát zahraje v rozšířené sestavě s řadou vynikajících hostujících muzikantů, jako je Jára Bárta (Tarapaca Jazz, Trim4), Norbert Červenák (ZVA 12-28 Band), Josef Makoč (Cover Trio), Petr Pistulka (Eden) či Jiří Sycha (Bolech orchestr).

Hlavním hostem festivalového večera bude liberecká indie-rocková kapela Jarret, která se řadí ke špičce českého folkrocku. Skupina letos vystoupí v komornější sestavě a diváci se tak můžou kromě novinek těšit také na starší písně, které z podia již dlouho nezazněly.

Vstupné na festival je 120 korun. „Přijďte si užít atmosféru středověkého mlýna, melodie řízné a písně poetické, jakož i ranní východ slunce nad údolím Tismenického potoka,“ zve Pavla Kohelová.


Autor: dap -

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


PRECEDENS - pro náhlou indispozici zrušeno

Hudba / koncert / Rock
mcJORDÁN, Budějovická 14, Tábor
24.03.2023 od 20:00 hod.

 

Fotografie - Miroslava Trusková "MR.TURNER"

Výstava / Výstava fotografií
Biograf Kotva
24.03.2023 - 11.05.2023 od 18:30 hod.
vícedenní akce

 

Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.

 

Svišti v orchestřišti

Hudba / koncert / filmová hudba - rock - swing
Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor
24.03.2023 od 16:30 hod.