PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Letní Slunowrat na Housův mlýn přiveze indie rock, folk i klezmer

Festival Letní Slunowrat na Housův mlýn přiveze indie rock, folk i klezmer

Pátek, 28.06.2013 / pozvánka

 

Dvanáctý ročník festivalu Letní slunowrat začne v sobotu 29. června na Housově mlýně v Táboře. Od 18.30 hodin návštěvníci uslyší pestrou směs muziky od folku, rocku až po klezmer.

Festivalový program zahájí právě mladá táborská kapela Schimmerle Klezmer Trio, která se zaměřuje na hudbu židovskou a do této polohy pokládá i známé písně. Z Prahy přijedou čistokrevní buskeři Tomáš Hokeš a Prokop Jelínek, jejichž hudba zní nejčastěji v ulicích velkoměsta.

„Po několika letech přivítáme v Táboře opět píseckého písničkáře Jiřího Smrže a nově i jeho kapelu. V uskupení Jiří Smrž s Dobrovodem hrají společně s frontmanem sólový kytarista Jiří Kovář a houslista Ben Lovett. Jde o osamělé písničkářství pro dospělé. Vážnost tohoto básníka s kytarou se, jakoby absolutně mimo trendy, pne od přemítání přes žalozpěv a těžkou skepsi až k vyslovení naděje,“ říká za pořadatele Pavla Kohelová, zpěvačka druhé účinkující táborské kapely Spadané Listí. Ta tentokrát zahraje v rozšířené sestavě s řadou vynikajících hostujících muzikantů, jako je Jára Bárta (Tarapaca Jazz, Trim4), Norbert Červenák (ZVA 12-28 Band), Josef Makoč (Cover Trio), Petr Pistulka (Eden) či Jiří Sycha (Bolech orchestr).

Hlavním hostem festivalového večera bude liberecká indie-rocková kapela Jarret, která se řadí ke špičce českého folkrocku. Skupina letos vystoupí v komornější sestavě a diváci se tak můžou kromě novinek těšit také na starší písně, které z podia již dlouho nezazněly.

Vstupné na festival je 120 korun. „Přijďte si užít atmosféru středověkého mlýna, melodie řízné a písně poetické, jakož i ranní východ slunce nad údolím Tismenického potoka,“ zve Pavla Kohelová.


Autor: dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.