PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Dva gramofilové se pustili do hudební archeologie. Vydali vinyl Vodovodu

Dva gramofilové se pustili do hudební archeologie. Vydali vinyl Vodovodu

Úterý, 23.12.2014 / článek

 

Nezvyklé gesto udělali dva milovníci gramofonových desek Stanislav Fuka a Ladislav Bartáček. Z vlastní iniciativy se totiž rozhodli vydat „elpíčko“ bechyňské rockové kapele Vodovod. Křest se uskuteční na koncertě 25. prosince od 20 hodin v kulturním domě Veselí nad Lužnicí.

„Jsme gramofilové. Desky nás baví, sbíráme je a považujeme je za nejlepší médium. Nechtěli jsme je však jen prodávat, směňovat a přeprodávat. Řekli jsme si, že si nějakou zkusíme vydat,“ vysvětlují milovníci vinylů. A protože je Stanislav Fuka spíše folkového ražení, zatímco Ladislav Bartáček preferuje punkovou a rockovou hudbu, shoda padla na bechyňském Vodovodu, jejichž hudba podle nich obsahuje od všeho kousek.

„Je to taková vzpomínka. Zažil jsem jejich zábavy a na rozdíl od ostatních zábavových kapel měli jako jediní kvalitní texty. Ostatním skupinám jsem je nevěřil. Kapela si to zaslouží, navíc nemají příliš vydaných věcí – jen několik kazet a kompaktů nevalné kvality. Šlo nám o zachování jejich hudby,“ říká Stanislav Fuka.

Hudební archeologie


Vinylová deska obsahuje 12 skladeb z let 1987 až 1993, deset plus dva bonusy, jako například jednu píseň přehranou z videokazety. „Místo to byla opravdu hudební archeologie. Hledali jsme nahrávky Vodovodu, nakonec jsme vycházeli ze záznamu živého koncertu na demokazetě asi z roku 1987,“ popisuje Ladislav Bartáček, který navrhl a udělal obal desky z fotek výtvarníka a keramika Michala Bosáka. „Vodovod po sobě příliš nezanechává, bylo těžké najít fotku. Chtěli jsme, aby na ní byla atmosféra rockových zábav osmdesátých let. To se myslím povedlo,“ doplnil.

Materiál k vydání duo nadšenců shánělo více než rok. Následovaly práce na vyčištění zvuku, o to se postaral baskytarista Martin Veyr (Jumbo Splash, Rock folk people, Tábor Superstar Band aj.). K vylisování pak došlo v Loděnici.

Vokály na trestní oznámení

S výsledkem je spokojený i Vodovod. "Samozřejmě jsme rádi. Dočkali jsme se po 30 letechvinylové desky, o níž jsme jako kluci snili. Není to sice řadová deska, je to památka. Vše živé je nedokonalé, občas to neladí a vokály v závěru jsou na trestní oznámení, ale je to autentické a voní to jako čerstvě oříznutá kniha. Prostě, upomínková nahrávka pro fandy a pamětníky," říká zpěvák Jan Slováček.

Deska bude k dostání na křtu, v táborském antikvariátu Bastion, prodejně bicyklů Ramala nebo přes webové stránky kapely. Stojí 200 korun. Pokud se náklad prodá, chtějí oba nadšenci v práci pokračovat.

„Nebude to o výdělku, ale zachování památky. Z případného výdělku budeme vydávat další, příští rok bychom chtěli udělat EP Vodovodu na barevném vinylu, s texty a více fotkami na obalu. Dále nás pak zajímá stará táborská scéna. V Hlavě máme underground osmdesátých a devadesátých let, takové specialitky,“ uzavírá Stanislav Fuka a Ladislav Bartáček.


Autor: David Peltán

Kuželkářský maraton letos i za účasti dalších jihočeských měst

O víkendu 6. a 7. října se na čtyřdráhové kuželně v Táboře koná čtvrtý ročník kuželkářského maratonu. Letos poprvé i za účasti dalších třech jihočeských měst – Loučovic, Blatné a Dačic. Česká unie sportu v Táboře, město Tábor a Kuželkářský klub Loko Tábor se pokusí ve spolupráci s veřejností překonat hranici 1000 her na všech čtyřech drahách táborské Lokomotivy. Úkolem sportovních nadšenců z řad veřejnosti, ale registrovaných hráčů bude absolvovat celkem 1 000 her, když každá z nich obsahuje 15 hodů do plných. Podmínkou je hrát nonstop bez přerušení více jak 25 hodin. Každý účastník může absolvovat neomezený počet her. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie od 10 let, zúčastnit se mohou sportovní oddíly, školy, kolektivy a jednotlivci. Akce odstartuje v 9 hodin současně i v dalších třech jihočeských městech - Loučovicích, Blatné a Dačicích. Očekávaný konec odhadován po uplynutí 25 až 27 hodin, v sobotu 7. října od 10 do 12 hodin. Přihlašování bude probíhat přes přihlašovací systém, který bude průběžně doplňován.
Koulení je zdarma, jedinou podmínkou je sálová obuv. Výkony nejsou tolik důležité, stačí jen chuť, elán a pozitivní nálada. Jedinou podmínkou je sálová obuv. Účast už přislíbily významné osobnosti nejen ze sportovního prostředí, které budou průběžně představovány na FB stránkách ČUS. Součástí masové akce bude i soutěž o nejvyšší nához na jednu hru (15 hodů do plných) v kategoriích jednotlivců registrovaných a neregistrovaných mužů a žen, a dětí do 15 let. (ph)

V MC Orion zahrají kapely se známými tvářemi

V pátek 6. října se po dlouhé době koná v táborském klubu MC Orion hlučný večírek s trojicí kapel, které se představí táborskému publiku vůbec poprvé, ačkoli v nich hrají známé tváře. Thulsa je těžkotonážní stoner/metal/hardcore kapela z Brna, kde základ tvoří členové Tummo (RIP) a mikrofon si vzal Banán (Protijed, ex-Hanba, Kovadlina, I am pentagon, Balaclava a mnoho dalších...). Pamětníci si mohou vzpomenout na koncert italského experimentálního dua OvO v Orionu v roce 2017, kde také hrála tehdy Banána kapela I am Pentagon a právě brněnští Tummo. V současné době mají u Amáka nahraný materiál na novou desku, která brzy vyjde. Večer otevře death metalová kapela Entrapped z Českých Budějovic a ač budou hrát v Táboře poprvé, tak všichni členové se nejednou v Táboře představili. Zpěvák a basák Růžena naposledy v květnu vystupoval na táborské Cestě jako zpěvák Lahar, Lukáš bubnuje také v Dezinfekci, kteří naposledy hráli v létě v pivnici U Zlatého Lva společně s Japonci Speed Noise Hell a kytarista Mirža už kdysi dávno v Orionu hrál ještě s kapelou Kuzimu Mabaya. Jako druzí nastoupí crust punková sypačka Kibera, která v tichosti vydala letos nové EP a stihli předskočit na 007 špinavcům Hellshock. Každého rozhodně zaujme hodně hrubý ženský „zpěv", tohle bude nejrychlejší kapela večera. Start koncertů je v 19.45 hodin, vstupné je 150 korun v předprodeji, 200 na místě. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Ladislav Nagy: Renesance žánrové literatury v současné anglicky psané próze

Ostatní / přednáška
Děkanská 305/6, Tábor
04.10.2023 od 18:30 hod.

 

Kurz keramiky - informační schůzka

Ostatní
Dům kultury Milevsko
04.10.2023 od 16:30 hod.

 

 

Bezplatné a anonymní testování na žloutenku, HIV a syfilis

Ostatní / bezplatné testování
u vlakového a autobusového nádraží
04.10.2023 od 14:00 hod.