PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Derniéra výstavy provokatéra Martina Řepy v  Portyči ukáže i holé zadky

Derniéra výstavy provokatéra Martina Řepy v  Portyči ukáže i holé zadky

Pátek, 21.06.2013 / pozvánka

 

Před ukončením výstavy Provokace autor opět zorganizoval osobité rozloučení s výstavními prostory písecké galerie. Na programu jsou opět Řepovy performance, projekce a hudební vystoupení přizvané kapely 2 Generations, doprovázené synchronní projekcí.

Protivínský tvůrce Martin Řepa (* 3.9.1970 Strakonice) člen Klubu vodňanských výtvarníků a Prácheňské umělecké besedy, se od dětství věnuje kresbě a malbě, sedm let navštěvoval Základní uměleckou školu ve Vodňanech, později soukromé hodiny u malířky Ley Dočekalové v Českém Krumlově.

Mezi jeho aktivity patří otevření soukromé obrazové galerie ve Vodňanech, pracoval jako správce sbírek a kurátor výstav ve vodňanské Městské galerii. V poslední době je prioritní formou jeho vyjádření performance a happening, na kontě má několik happeningových akcí: Chodící obrazy, To si snad děláte kozy! a Záznam nohou. Jeho nejčerstvější aktivitou je probíhající happening Máme holé zadky, v jehož rámci sbírá fotografie pozadí spřízněných resesistů, nespokojených s politickou situací.

Rodinné duo z Třebkova u Písku 2 Generations je původem pražská formace, po emigraci do jižních Čech před několika lety již stále více sepjaté s tímto regionem. Jejich tvorba čerpá především z hudebního odkazu rockového dění 70. let, od kdy je starší z dvojice, Petr Hejna otec, coby muzikant a skladatel aktivní. A právě vod poloviny 70. let používá jako další složku vyjádření obrazovou projekci, oproti dnešním technologiím pochopitelně stavěnou především na promítání diapozitivů. Dnešní možnosti počítačového zpracování umožňují dokonalé sladění vizuální složky s hudbou a textem, jak je patrné z klipů. A v projekci rozhodně nebudou chybět lepé dámské zadečky, motivované spíše estetickou stránkou, nežli paralelou s heslem Máme holé ruce!

Video: http://www.youtube.com/watch?v=j1vamYXqLq4

Jeho syn, Petr ml., již autentickým hippie vzhledem deklaruje upřímnost k časům poctivého psychedelického rocku a pozdějšímu art rocku.

Akce se koná v sobotu 22. června začíná v 16 hodin v  galerii Portyč, spravované Centrem kultury Písek.


Autor: Petr Hejna

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.