PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Cheiron T vzal návštěvníky Střelnice do doby babiček a prababiček

Cheiron T vzal návštěvníky Střelnice do doby babiček a prababiček

Středa, 12.06.2013 / fotoreport

 

V pátek 7. června se ve velém sále táborské Střelnice konala benefice na podporu činnosti obecně prospěšné společnosti Cheiron T. Akce se nesla v duchu prvorepublikových „čajů o páté“. Swing Band Tábor pod taktovkou Jakuba Valeše přenesl návštěvníky o pár desítek let zpátky. Richard Vlasák pak komentoval fotografie z archivu nejdéle působícího českého foto-ateliéru Šechtl a Voseček, připomněl tak Tábor našich babiček a prababiček.

Benefiční výtěžek činí 71 350 korun. "Za tento krásný výtěžek bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným, generálnímu partnerovi benefice společnosti Mayzus Investment Company a Minipivovaru Mayzus Chotoviny, hlavním partnerům - Swing Bandu Tábor a Restauraci Střelnice, partnerům – firmám Eremiáš stavební, s.r.o. a Kolovrat ČM, s.r.o. a všem ostatním, kteří podpořili tuto akci a přispěli tak k její realizaci," říká pracovník Tomáš Bílý.

Obecně prospěšná společnost Cheiron T provozuje komunitní centrum, které svými aktivitami a svým respektem ke specifické životní situaci každého člověka vytváří mosty mezi lidmi v Táboře. Povzbuzuje a motivuje místní k tomu, aby mohli s pocitem svobody, dobrovolnosti a odpovědnosti stát na vlastních nohou a přispět k vytváření společné budoucnosti.

V rámci Cheiron T, o.p.s. provozuje Komunitní centrum pro děti a mládež Cheiron T, které je rozděleno do dvou klubů – Klub pro mladší (6 – 14 let) a Klub pro starší (15 – 26 let). Dále pracuje s předškolními dětmi (do 5 let), rodinami a celou romskou komunitou, v neposlední řadě s odbornou i laickou veřejností.

Přidejte si Kulturne.com na facebooku a mějte přehled o kultuře a soutěžích nejen na jihu Čech! www.facebook.com/Kulturnecom


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Science Café: ZLODĚJI TĚL - Jan Votýpka

Ostatní / setkání / přednáška
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - DON klub
17.09.2021 od 19:00 hod.

 

Gérard Lauzier – Nalevo od výtahu

Divadlo
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
17.09.2021 od 19:30 hod.

 

Slavnostní koncert pro město Písek

Hudba / koncert / vážné hudby
DIvadlo Fráni Šrámka
17.09.2021 od 19:00 hod.

 

Veselské slavnosti 2021

Festival / městské slavnosti
Náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
17.09.2021 - 18.09.2021 od 16:00 hod.
vícedenní akce