PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Cheiron T vzal návštěvníky Střelnice do doby babiček a prababiček

Cheiron T vzal návštěvníky Střelnice do doby babiček a prababiček

Středa, 12.06.2013 / fotoreport

 

V pátek 7. června se ve velém sále táborské Střelnice konala benefice na podporu činnosti obecně prospěšné společnosti Cheiron T. Akce se nesla v duchu prvorepublikových „čajů o páté“. Swing Band Tábor pod taktovkou Jakuba Valeše přenesl návštěvníky o pár desítek let zpátky. Richard Vlasák pak komentoval fotografie z archivu nejdéle působícího českého foto-ateliéru Šechtl a Voseček, připomněl tak Tábor našich babiček a prababiček.

Benefiční výtěžek činí 71 350 korun. "Za tento krásný výtěžek bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným, generálnímu partnerovi benefice společnosti Mayzus Investment Company a Minipivovaru Mayzus Chotoviny, hlavním partnerům - Swing Bandu Tábor a Restauraci Střelnice, partnerům – firmám Eremiáš stavební, s.r.o. a Kolovrat ČM, s.r.o. a všem ostatním, kteří podpořili tuto akci a přispěli tak k její realizaci," říká pracovník Tomáš Bílý.

Obecně prospěšná společnost Cheiron T provozuje komunitní centrum, které svými aktivitami a svým respektem ke specifické životní situaci každého člověka vytváří mosty mezi lidmi v Táboře. Povzbuzuje a motivuje místní k tomu, aby mohli s pocitem svobody, dobrovolnosti a odpovědnosti stát na vlastních nohou a přispět k vytváření společné budoucnosti.

V rámci Cheiron T, o.p.s. provozuje Komunitní centrum pro děti a mládež Cheiron T, které je rozděleno do dvou klubů – Klub pro mladší (6 – 14 let) a Klub pro starší (15 – 26 let). Dále pracuje s předškolními dětmi (do 5 let), rodinami a celou romskou komunitou, v neposlední řadě s odbornou i laickou veřejností.

Přidejte si Kulturne.com na facebooku a mějte přehled o kultuře a soutěžích nejen na jihu Čech! www.facebook.com/Kulturnecom


Fotografie


Autor: David Peltán

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat