PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovice budou mít svůj zastřešený Hyde Park. Kredance chce představit mladé umělce

Budějovice budou mít svůj zastřešený Hyde Park. Kredance chce představit mladé umělce

Neděle, 13.01.2013 / zpráva

 

Taneční prostor Kredance, který se nachází v budějovické Riegrově ulici, mění svou vizi. Z prostoru tanečního se stává otevřený kulturní prostor – místo pro současné umění a mladé umělce působící v oblastech tance, hudby, výtvarného umění a filmu. Nově se zde budou konat diskuze a debaty, kde je možné vyjádřit svůj názor. I nadále však bude fungovat taneční studio – nově pojmenované jako taneční laboratoř.

Taneční prostor Kredance pokřtil 7. října 2010 soubor La Putyka. Na vět ho přivedly Bára Paulátová a Markéta Málková. Mladé zakladatelky přišly tehdy s nápadem vytvořit v Českých Budějovicích místo pro tanec, a to hlavně tanec současný.

„Záměrem bylo zvýšit návštěvnost na tanečních představeních v již neexistující Bazilice, přiblížení fenoménu tance budějovickému publiku“, popisuje motivy vzniku Bára Paulátová.
Po prvním roce fungování se do Kredance začalo dostávat ještě více současného umění - Kredance k sobě začal přitahovat jak mladé módní návrháře, tak současnou alternativní hudbu.
„Naší životní cestou je současný tanec, máme ale zároveň sklony k multidisciplináritě a baví nás různorodost. Není tedy divu, že se tyhle věci začaly kolem nás objevovat. Rozhodly jsme se proto jít tomu naproti a proměnit Kredance v otevřený kulturní prostor“, komentuje změny Markéta Málková.

Kredance, který během dvou let roztancoval bývalou továrnu Otavan, nově promění jeden ze sálů na scénu pro tanec a ostatní současné umění. Únorovou novinkou bude otevření nového baru, který bude mít vlastní program.
„Stěžejní linkou bude interaktivní setkávání umělců s veřejností. Chceme tady ten náš poklidný jihočeský rybníček trochu vyprovokovat k aktivitě. Myslíme si, že kontakt s mezinárodní komunitou a aktivní spolupráce se zahraničními umělci bude natolik atraktivní, že přivede do Kredance nové tváře a potvrdí časté spekulace, zdá má v Budějovicích smysl dělat kulturu,“ doplňuje Málková.

Foto: archiv Kredance


Autor: i -

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.