PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovice mají nový klub. Dveře protiatomového krytu otevře i Philip TBC

Budějovice mají nový klub. Dveře protiatomového krytu otevře i Philip TBC

Pátek, 07.11.2014 / článek

 

V pátek 7. listopadu se otevřou masivní železobetonové dveře, které uzavírají starý kryt civilní obrany v ulici Vodní v Českých Budějovicích. V něm několik Budějovičáků od jara pracovalo na jeho proměně v kulturní centrum. Někteří ho znají, protože už zde fungují Zkušebny.com, kde mohou kapely zkoušet bez toho, aniž by někoho rušily. V pátek v 19 hodin však dojde ke spuštění projektu Kryt, díky němuž prostor ožije kulturními akcemi. První z nich bude v rytmu drum&bassové hudby a kromě budějovických interpretů tu zahraje Dominik Beets, Sukulent sound a Philip TBC.  

"Starý protiatomový Kryt v Budějovicích jsme předělali na kreativní prostor, kam nepronikne signál vysílačů a kultura tu přežije i apokalypsu. V pátek zahájíme proces jeho otevření první akcí a ukončíme tak embargo, které na něj bylo uvaleno,"
zvou pořadatelé. 

Díky dokonalému odhlučnění podzemního Krytu a umístění na okraji centra za Viaduktem nebude akce nikoho rušit, i když hudba tu dle pořadatelů pojede naplno až do svítání. Výzdoba kulturního prostoru bude jasná, industriální

Hned na začátku páteční akce se mohou návštěvníci přihlásit na DJ workshop s Dominikem Beets. Následovat bude koncert kamenických world music - funk - rap drum&bassových šamanů Sukulent sound. Po půlnoci se zdi Krytu pokusí provalit vlny z gramofonů Philipa TBC. Dalšími hráči budou Fury a Loky. 

Vstupné na akci bude do 22 hodin zdarma, poté zaplatíte 100 korun. 

"Bunkr byl postavený byl v roce 1983, ale dlouho ležel ladem. V roce 2002 se částečně zrekonstruoval, ale chátral, protože se vůbec neužíval. Sdružení Kultura pro mládež, které provozuje Zkušebny.com, má od města Kryt pronajatý," vysvětlil Jiří Vrba, programový ředitel Krytu. 

Od Viaduktu vás ke Krytu dovedou šipky. GPS souřadnice Krytu jsou 48°58.81673'N, 14°29.37405'E. Více se dozvíte na facebookové události


Autor: David Peltán

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Žalman & SPOL. 2019

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.03.2019 od 19:00 hod.

 

Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909

Divadlo / divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.03.2019 od 19:09 hod.

 

Severní Korea očima Milana Bureše

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
19.03.2019 od 17:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
19.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce