PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovice mají nový klub. Dveře protiatomového krytu otevře i Philip TBC

Budějovice mají nový klub. Dveře protiatomového krytu otevře i Philip TBC

Pátek, 07.11.2014 / článek

 

V pátek 7. listopadu se otevřou masivní železobetonové dveře, které uzavírají starý kryt civilní obrany v ulici Vodní v Českých Budějovicích. V něm několik Budějovičáků od jara pracovalo na jeho proměně v kulturní centrum. Někteří ho znají, protože už zde fungují Zkušebny.com, kde mohou kapely zkoušet bez toho, aniž by někoho rušily. V pátek v 19 hodin však dojde ke spuštění projektu Kryt, díky němuž prostor ožije kulturními akcemi. První z nich bude v rytmu drum&bassové hudby a kromě budějovických interpretů tu zahraje Dominik Beets, Sukulent sound a Philip TBC.  

"Starý protiatomový Kryt v Budějovicích jsme předělali na kreativní prostor, kam nepronikne signál vysílačů a kultura tu přežije i apokalypsu. V pátek zahájíme proces jeho otevření první akcí a ukončíme tak embargo, které na něj bylo uvaleno,"
zvou pořadatelé. 

Díky dokonalému odhlučnění podzemního Krytu a umístění na okraji centra za Viaduktem nebude akce nikoho rušit, i když hudba tu dle pořadatelů pojede naplno až do svítání. Výzdoba kulturního prostoru bude jasná, industriální

Hned na začátku páteční akce se mohou návštěvníci přihlásit na DJ workshop s Dominikem Beets. Následovat bude koncert kamenických world music - funk - rap drum&bassových šamanů Sukulent sound. Po půlnoci se zdi Krytu pokusí provalit vlny z gramofonů Philipa TBC. Dalšími hráči budou Fury a Loky. 

Vstupné na akci bude do 22 hodin zdarma, poté zaplatíte 100 korun. 

"Bunkr byl postavený byl v roce 1983, ale dlouho ležel ladem. V roce 2002 se částečně zrekonstruoval, ale chátral, protože se vůbec neužíval. Sdružení Kultura pro mládež, které provozuje Zkušebny.com, má od města Kryt pronajatý," vysvětlil Jiří Vrba, programový ředitel Krytu. 

Od Viaduktu vás ke Krytu dovedou šipky. GPS souřadnice Krytu jsou 48°58.81673'N, 14°29.37405'E. Více se dozvíte na facebookové události


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Sodoma Gomora

Hudba / koncert / horror rap
Hudební klub K2
01.12.2023 od 21:00 hod.

 

Večery S - ZAjiSTÉ, Kuba Lukáč, SPS Perchta

Hudba / koncert / folk, sbor
Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
01.12.2023 od 19:00 hod.

 

Michal Horák - Ideální čas na turné

Hudba / koncert
Divadelní klub Ántré Horní Brána, ulice Horní 2
01.12.2023 od 20:00 hod.