PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT

Bondovskou miss Jihočeské univerzity vyhrála Jitka Volná. Akce pomohla dětem

Pondělí, 14.01.2013 / fotoreport

Finále Miss Jihočeské univerzity 2012 se uskutečnilo v českobudějovickém kulturním a konferenčním centru ArtIGY 8. ledna. Vítězkou se stala rusovlasá Jitka Volná! Celá akce měla navíc charitativní rozměr s cílem podpořit dobrou věc - výtěžek ze vstupného na  finálový večer putoval dětem z dětských domovů.

Celý večer se nesl ve znamení Jamese Bonda. Finalistky předvedly na pódiu své kouzlo i um a utkaly se ve čtyřech disciplínách. První byla promenáda v bondovském stylu, dále odpovídaly na otázky, které se týkaly nejslavnějšího tajného agenta všech dob, nechyběla promenáda v plavkách ani závěrečná přehlídka ve společenských šatech.

Celá akce byla organizovaná univerzitními studenty a mile mne potěšilo, jak profesionálního výsledku dosáhli a jak příjemný večer se jim podařilo připravit,“ uvedl Martin Štolka, ředitel Clarion Congress Hotelu České Budějovice, který usedl v soutěžní porotě například s českobudějovickým primátorem Jurajem Thomou. Večer ozdobil také bohatý program, během kterého se dívky i diváky pokusil okouzlit kouzelník Radek Bakalář.

Na benefičním finále se navíc vybralo 54 189 korun. Ty poputují pro děti z dětských domovů.

Fotografie

Autor: František Ciml, i -

SMUTÉNKA: Zemřel hudebník Dario G. Hity znějí diskotékami dodnes

Ve věku 53 let podlehl rakovině britský hudebník a producent Dario G, vlastním jménem Paul Spencer. Jeho hity v 90. letech dobily žebříčky hitparád a skladba Carneval de Paris se stala neoficiální hymnou mistrovství světa ve fotbale ve Francii 1998 a následně byla reinkarnovaná v roce 2002 na mistrovství světa ve fotbale v Jižní Koreji. Skvěle si ale vedly i další skladby, například Sunchyme nebo Voices, která byla použita ve filmu Pláž. Jeho písně zní diskotékami, rádii i počítačovými hrami stále. (dap)