PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Blur zahrají na Sziget festivalu 2013

Blur zahrají na Sziget festivalu 2013

Čtvrtek, 27.12.2012 / zpráva

 

Legendární britská kapela a vítěz ocenění Nejlepší evropský festival (the Best European Major Festival award) konečně spojili své úsilí: Blur jsou potvrzeným headlinerem Sziget festivalu! Na hudební lahůdku už byl zahájen předprodej vstupenek i pro české fanoušky.

Sziget roznámil dlouho očekávaný první koncert kapely Blur na tomto maďarském festivalu. Ikona rockové hudby, která počátkem roku obdržela čestné ocenění “Brit Award” za celoživotní přínos hudbě, o připravovaném koncertu na Sziget festivalu 2013 říká: “Příští léto bude každý náš koncert něčím výjimečný - nemůžeme se dočkat, až budeme na pódiu a zahrajeme všem našim skvělým fanouškům, které jsme nějakou dobu neviděli.”

Blur se stali opravdu světovou kapelou v devadesátých letech, kdy nahráli alba Park Life a The Great Escape a takové hity jako Girls & Boys, Country House, Song 2, End Of A Century, To The End nebo Beetlebum, které z Blur udělaly kapelu desetiletí.

V roce 2009 došlo po pauze k obnovení kapely na čtyřech koncertech včetně dvou zcela vyprodaných koncertů v londýnském Hyde parku a legendárním vystoupení na festivalu Glastonbury. V roce 2010 byl uveden film o Blur: No Distance Left To Run.

Začátkem tohoto roku napsali Blur dvě nové skladby pro vyprodanou show k zakončení olympijských her v londýnském Hyde parku. Skladby The Puritan a Under The Westway kapela zahrála na střeše jejich nahrávacího studia v západním Londýně. Koncert byl za deštivého počasí vysílán online pomocí video streamu na Twitteru do celého světa.

Dvacet jedna let po vydání jejich debutového alba se fanoušci Blur konečně dočkali kompletního shrnutí produkce kapely do jednoho speciálního balíčku nazvaného Blur 21: The Box.

Sziget festival se koná vždy počátkem srpna v maďarské metropoli Budapešť na jednom z ostrovů. V roce 2012 se konal jubilejní 20. ročník, který navštívilo 379 000 diváků z více než 70 zemí, kteří mohli vidět více než 1000 různých vystoupení a koncertů umělců z celého světa. (http://youtu.be/WGc-rEscomk - http://www.szigetfestival.cz/news/sziget_2012_aftermovie.48.html) Za rok 2011 získal festival evropské ocenění v hlavní kategorii Best Major Festival a i letos je nominován do finálového kola (http://www.szigetfestival.cz/news/sziget_opet_mezi_nejlepsimi.47.html).

Aktuálně je zahájen předprodej vstupenek i pro české fanoušky festivalu v síti Eventim.

Foto: Pennie Smith


Autor: i -

V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Hořické pašijové hry v Kláštěrních zahradě v Českém Krumlově

Divadlo
Klášterní zahrada v Českém Krumlově
02.04.2023 od 15:00 hod.

 

Staročeská kuchyně & domácí limonády

Ostatní / setkání / degustace pro děti a rodiče - abstinenti
Kavárna Obývák
02.04.2023 od 13:00 hod.