PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Benefiční akce Velikonoce s Jesusem startuje. Pomáhat bude dětskému oddělení nemocnice

Benefiční  akce Velikonoce s Jesusem startuje. Pomáhat bude dětskému oddělení nemocnice

Pondělí, 09.03.2015 / článek

 

Dvanáct pokladniček, které mohou pomoci. Dnes, v pondělí 9. března, začíná tradiční sbírka Velikonoce s Jesusem. Letos má pomoci zlepšit podmínky na dětském oddělení nemocnici v Táboře. Lidé opět nepřijdou ani o charitativní koncerty o Velikonoční neděli.

Pokladničky zapečetila místostarostka Tábora Olga Bastlová. Sbírka tak může začít. „Letošní ročník jsme se rozhodli pokusit se zvelebit prostory dětského oddělení táborské nemocnice. Shromážděné finanční prostředky budou použity na zútulnění interiéru hracích koutků a denní místnosti pro děti na oddělení,“ říká Štěpán Pavlík z pořádajícího sdružení Fest2004. Podle vybrané částky by mělo dojít zejména k vizuálním změnám interiérů, případně k zařízení samostatné denní místnosti – hračkárny a studovny. Projekt a návrhy zpracují architekti Monika a Martin Krausovi.

Sbírka začala 9. března a potrvá do 26. dubna. Seznam míst se sbírkovými pokladničkami a předprodejem lístků na velikonoční benefiční koncert bude oznámen v příštích dnech ZDE.
Na koncertě na Velikonoční neděli letos vystoupí kromě Tábor Superstar Bandu s hudebními hosty a taneční skupinou Coda také Paraple – legendární kapela z přelomu šedesátých a sedmdesátých let s veselským zpěvákem Václavem Brůžkem. Další parta z Veselí je tvořena muzikantem Mácou Cihlářem a jeho dětmi. Dále vystoupí duo Jirka Řapek a Ondra Kříž, jenž má kořeny v Soběslavi.

Akce Velikonoce s Jesusem tak bude pomáhat pojedenácté a poprvé se nezaměří na pomoc hendikepovanému jednotlivci.
„Letos máme i více pokladniček, bude jich dvanáct a poprvé do nich budou moci lidé přispívat také v Soběslavi a Veselí nad Lužnicí, odkud pochází muzikanti, již o Velikonoční neděli tradičně uslyší návštěvníci klubu Milenium. Navíc i pro tato města je nemocnice spádová, sbírka tak dostává širší význam,“ podotkl Štěpán Pavlík.

Velikonoce s Jesusem pomohly už desítce lidem, kteří to potřebují. Loni se vybralo pro téměř neslyšícího Káju Strouhala na ušní naslouchátka 38.900 korun.

Více o akci také v události.


Autor: David Peltán


Související články

 

 
Kultura dnes


Letní kino Milevsko - Fakjů pane učiteli 3

Kino / film
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
20.08.2019 od 21:00 hod.

 

Loutka - Dvorní divadlo

Divadlo / divadelní komedie pod širým nebem
Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí
20.08.2019 od 18:30 hod.

 

Transsibiřská a Transmongolská magistrála

Ostatní / cestopis
Stánek - Žižkovo náměstí
20.08.2019 od 20:30 hod.

 

Festival u Slavie na letní scéně

Hudba / festival
Slavie
20.08.2019 od 18:00 hod.