PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na Szigetu vystoupí Kylie Minogue, ale i čeští zástupci. Na festival zamíří Redzed, Bratři i badfocus

Na Szigetu vystoupí Kylie Minogue, ale i čeští zástupci. Na festival zamíří Redzed, Bratři i badfocus

Pondělí, 20.05.2024 / článek

 

 Na největším evropském festivalu, Sziget festivalu na ostrově v centru Budapešti, se představí Kylie Minogue, FISHER, Barry Can’t Swim, ale i čeští umělci Redzed, Bratři nebo badfocus. Akce se v metropoli uskuteční od 7. do 12. srpna. 

Největší a nejrozmanitější evropský hudební festival Sziget oznámil další dvě hvězdy, a to z Austrálie. Kultovní popová senzace Kylie se přidává k novým headlinerům, stejně jako DJ a producent FISHER. Multiplatinová Kylie Minogue vstoupila do nové fáze své kariéry v létě 2023 hitem Padam Padam z alba Tension. Letos Kylie obdržela prestižní hudební ceny BRIT Music Awards v kategoriích Global Icon a International Artist a není pochyb o tom, že její nadcházející vystoupení na Szigetu bude jedním z vrcholů festivalu. Na Grammy nominovaný FISHER, jeden z nejvyhledávanějších talentů na scéně, přiveze na Sziget své nakažlivé beaty a energické vystoupení se skladbami jako Losing It a You Little Beauty.

Obě hvezdy se tak připojí k těm již avizovaným, těmi jsou například Fred again.,Halsey, Liam Gallagher, Martin Garrix, Sam Smith, Améné, Anotr, Stormzy, Camo & Krooked aj.  

Na Revolut Stage se můžete těšit na největší mezinárodní hvězdy, místní oblíbené a začínající kapely, elektronickou a populární hudbu a vše mezi tím, a to každý den až do čtyři hodin ráno. Mezi umělce potvrzené pro letošní rok patří Marc Rebillet, L'Imperatrice, Big Thief, MEUTE, Aurora, Apashe s orchestrem, Barry Can't Swim, Teezo Touchdown, Neil Frances, MØ, Crystal Fighters, Kiasmos live, Overmono a Four Tet.

Na letošním Szigetu se představí také tři čeští zástupci, což je doposud největší domácí účast na velkolepé přehlídce v centru Budapešti. Jedním z nich je alternativní rap-metalový hudební producent a zpěvák Redzed, který je s 1,5 milionem měsíčních posluchačů a více než 70 miliony streamů Rave in the Grave u skladby nejposloucahnějším českým umělcem v zahraničí.

Na Szigetu se také představí skladatel a multiinstrumentalista badfocus, jehož loňská deska meditating while raving byla oceněna jako jedna z nejlepších domácích nahrávek roku. Dalším českým vystupujícím na Ostrově svobody bude live techno duo Bratři, kteří si pro návštěvníky připravili nový speciální audiovizuální set, který zahrnuje i květinu Ayru. Ta na pódiu s Bratry společně i hraje.

„Předvedeme to nejlepší, co v nás je. Máme připraven opravdu nový speciální audiovizuální set, kde si posluchači můžou poslechnout jak starší tracky, tak nové z připravované desky, která vyjde letos na podzim,” říkají Jiří a Ondřej Veselí aka Bratři.

Sziget plní rapový program 

Od chvíle, kdy slunce vystoupá nad ostrov, je dropYard plný denních aktivit. Od cvičení breakjógy až po celosvětovou přehlídku tanečníků breakdance. S blížícím se večerem dropYard ožívá jako pulzující centrum hiphopových beatů a dynamických vystoupení.

Letos bude na festivalu debutovat irský rapper Kojaque známý svými bezchybnými výkony, odvahou a lyrickou ostrostí. V loňském roce vydal album Phantom of the Afters, které bylo nominováno na cenu RTÉ Choice Music Prize Album of the Year.

Další posilou rapového programu je P Money, legendární live performer a ikonické jméno ve světě britských grime MC - loni vydal album Money Over Everyone 4, na kterém se podílely další britské legendy jako D Double E, Jme a Frisco. Mezi dalšími potvrzenými jmény jsou Bladerunnaz DJs, D-LOW, Gray, Joe Unknown, Kybba a další.

Scéna Global Village nabídne pestrý program a pozve návštěvníky festivalu k prozkoumání zvuků různých kultur od tradiční hudby až po electro-world. Obnovená umělecká zóna, ArtGarden, je útočištěm pro aktivní odpočinek a objevování po celý den, včetně workshopů, instalací a výstav. Cirque du Sziget, scéna, kterou musíte vidět, opět okouzlí návštěvníky rozmanitými představeními z celého světa. Divadelní a taneční scéna, pouliční kočovná divadla a magický vír Magic Mirror jsou nezbytnou součástí rozmanitosti festivalu Sziget.

Sziget letos slaví 30. ročník a svou existencí zosobňuje vizi jednoty a svobody pěstovanou od svého založení. Sziget je zakořeněn v kulturní rozmanitosti a vzájemném respektu a je majákem přijetí a lásky. V roce 2024 Sziget získal Take a Stand Award v rámci European Festivals Awards za svou oddanost sociálním otázkám a nyní zve všechny, aby se připojili k revoluci lásky a podpořili komunitu, v níž se daří individualitě.

Pod heslem Free To Be se Sziget nadále zasazuje o osobní štěstí a kolektivní sounáležitost a přivítá všechny jako rovnoprávné občany Szigetu, aby mohli prožít týden na Ostrově svobody.

Iniciativy Szigetu v oblasti sociální spravedlnosti a udržitelnosti

Sziget se zaměřuje na bezpečnost a zdravotní péči návštěvníků a zavádí opatření, jako jsou informační kanály a zóny pomoci pro duševní a fyzickou pohodu, které uspokojují různé potřeby a zvyšují celkové pohodlí a bezpečnost.

Iniciativy Szigetu v oblasti udržitelnosti si vysloužily uznání organizace A Greener Future, která ocenila oddanost festivalu udržitelnosti a jeho inkluzivní programy. Jako člen komunity Green Deal Circular Festivals sleduje Sziget svou ekologickou stopu v pěti klíčových oblastech a sdílí data, která slouží jako vodítko pro zásahy a nastavení priorit. V roce 2024 budou všechny textilní výrobky v obchodech se suvenýry Szigetu z organické bavlny a Ursuslupus bude upcyklovat materiály, které zbyly ze stanů z předchozích let. Kromě toho Sziget nabízí pronájem stanů s cílem snížit množství odpadu.

Catering na Szigetu nabízí rozmanitá, ekologicky uvědomělá řešení s cenově příznivými možnostmi, nabízí maďarskou a mezinárodní kuchyni odpovídající různým stravovacím potřebám, přičemž prioritou je cenová dostupnost a udržitelnost, včetně opatření, jako je papír nebo biologicky rozložitelné materiály a iniciativy podporující střídmost, jako je kampaň DRINKiQ.

Po vyprodání Early Bird vstupenek jsou nyní v prodeji celofestivalové, třídenní a jednodenní vstupenky za cenu od 239 eur a speciální ceny vstupenek mladší 21 let, které najdete ZDE.O Szigetu

Festival Sziget se koná v srdci Budapešti na ostrově Óbuda a přináší celosvětový program plný headlinerů, world music, kabaretu, comedy, projekcí, workshopů, wellness aktivit, instalací, performancí a umění. V průběhu let hostil Sziget některá z nejprestižnějších hudebních jmen, včetně takových jmen, jako jsou Arctic Monkeys, David Bowie, Oasis, Dua Lipa, IAMDDB, Post Malone, Florence + the Machine, Radiohead, Tove Lo, Foo Fighters, James Blake, IDLES, Ed Sheeran a Kendrick Lamar.
Sziget je festival budovaný komunitou a je známý jako "Ostrov svobody". Festival, který každoročně navštěvují Szigeťané z více než 100 zemí, se v rámci své "revoluce lásky" věnuje přijímání rozmanitosti a využívá sílu komunity k oslavě a přinášení lásky, přijetí, tolerance a svobody do srdce Budapešti i mimo ni.


Fotografie


Autor: -i, David Peltán-