PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sziget festival přiveze na Ostrov svobody Skrillexe, Janelle Monáe, Fred Again i Liama Gallaghera z Oasis

Sziget festival přiveze na Ostrov svobody Skrillexe, Janelle Monáe, Fred Again i Liama Gallaghera z Oasis

Čtvrtek, 04.04.2024 / článek

 

Sziget, největší a nejrozmanitější hudební festival v Evropě, oznamuje 40 nových účinkujících včetně headlinera Liama Gallaghera. Další nové hvězdy, které se představí na festivalu jsou například Janelle Monáe, Skrillex, RAYE, Tom Odell, Modeselektor, Neil Frances, Sven Väth, Teezo Touchdown nebo Tkay Maidza. Dalšími zajímavými novinkami v programu jsou Ari Abdul, Anfisa Letyago, Archie Hamilton, Colyn, Editors, Enrico Sangiuliano, Franc Moody, Job Jobse, Kevin De Vries, Kiasmos Live, KI/KI, LANY, Len Faki, Lp Giobbi, Mannequin Pussy, Marc Rebillet, Mø, Nico Moreno, NTO Live, Rebūke, Sam Paganini, Sarah Story, Tinlicker Live a Whipped Cream. Sziget se vrátí na ostrov v centru Budapešti ve dnech 7.až 12. srpna.

Aktuálně byla oznámena další headlinerka festivalu - Halsey, která je známá svou divokou a magickou show. Halsey láká fanoušky na vydání nového alba, které představí na hlavní scéně Szigetu.

V rámci turné k 30. výročí vydání debutového alba Oasis Definitely Maybe na Sziget zavítá i bývalý frontman skupiny Oasis Liam Gallagher. Jako sólový umělec Gallagher nepřestává uchvacovat publikum a je příslibem, že na Szigetu předvede skvělou show. Pátek 9. srpna ovládnou hlavní scénu Britové, v čele se Stormzym a právě Liamem Gallagherem. Mezi dalšími již dříve zveřejněnými headlinery jsou Fred Again.., Sam Smith, Martin Garrix a další budou následovat.

Na hlavním pódiu vystoupí rekordní držitelka Brit Awards RAYE, která se nedávno zapsala do historie a odnesla si celkem šest cen, včetně ocenění "Píseň roku" a "Nejlepší nový umělec". Britská zpěvačka a skladatelka, známá svými nakažlivými popovými melodiemi, se rychle stala jedním z nejzajímavějších interpretů letošního roku. Další držitel Brit Awards, známý britský hudebník Tom Odell, který nedávno vydal podmanivé album Black Friday, přiveze na Sziget své procítěné a vášnivé vystoupení. Duo Neil Frances návštěvníky festivalu zase uhrane svým zasněným synth-popovým zvukem a chytlavými melodiemi.

Berlínské duo Modeselektor proslulé svým inovativním zvukem mísícím prvky techna, hip-hopu a experimentální elektroniky na Szigetu naservíruje davům své elektrizující vystoupení a strhující vizuály. Energii svým rockovým vystoupením bude pumpovat také filadelfská kapela Mannequin Pussy, která nedávno vydala album I Got Heaven. Nekonečně kreativní hvězda Yves Tumor, která v roce 2023 vydala své čtvrté studiové album Heaven to a Tortured Mind, přiveze davům na Sziget svou strhující glamrockovou tvář.

Jeden z nejžhavějších interpretů současnosti a průkopník elektronické hudby Skrillex doveze na Sziget své energické melodie a žánrově nezařaditelné produkce. Dalším očekávaným elektronickým bodem programu je islandské duo Kiasmos, které po pětileté pauze od pódií ohlásilo svůj očekávaný návrat.

Dánská popová ikona , jedna z nejstreamovanějších umělkyň na Spotify, přiveze svou nakažlivou energii, dynamický vokál a podmanivé vystupování. Teezo Touchdown je umělec známý svým žánrově osobitým vokálem a nebojácnými vystoupeními. Tkay Maidza je australská rapperka a zpěvačka známá svou dynamickou flow a nakažlivými beaty. V rámci svého prvního DJského turné přiveze VICTORIA, známá také jako Vic de Angelis a baskytaristka z Måneskin, svou napumpovanou energii a beaty masám na Colosseum stage.

„Jsme nadšeni, že našimi novými headlinery jsou Liam Gallagher a Halsey. Liam Gallagher vystoupí ve stejný den jako Stormzy. Bystré oko si možná všimne, že ještě přibudou další účinkující. Přijede také Janelle Monáe, jedna z nejvýraznějších pop'n'soulových zpěvaček 21. století, také autorka bestsellerů, módní ikona a herečka. Na hlavním pódiu letos také netrpělivě očekáváme několikanásobného držitele Grammy, headlinera arén a festivalů, Skrillexe, který se po několika hektických letech plných hvězdných spoluprací s Fred Again.. a Four Tet vrací k sólovému vystupování! Jaká šťastná náhoda, že po Skrillexovi vystoupí v závěrečný den na Hlavním pódiu právě Fred Again.. a ve stejný den bude na Revolut Stage hostem Szigetu také Four Tet," poznamenal generální ředitel festivalu Sziget Tamás Kádár. 

Sziget je víc než hudební festival, je to pulsující únik z běžného života, kde každý den přináší nové vzrušení. Program zahrnuje pop, rock, elektroniku a R&B a více než 50 scén rozesetých po budapešťském ostrově Óbuda, známým také jako Ostrov svobody.

Jednodenní vstupenky, třídenní vstupenky, permanentky na celý festival a možnosti ubytování na Sziget 2024 jsou nyní v prodeji a očekává se, že jejich cena se v následujících týdnech zvýší. Více informací najdete na szigetfestival.com.

Kulturne.com je dlouholetým partnerem festivalu.


Fotografie


Autor: -i-, dap


Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Noc na Karlštejně

Divadlo
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
17.04.2024 od 19:00 hod.

 

koncert kristýna šebková a hvězdy, které nehasnou

Hudba / koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.04.2024 od 19:00 hod.

 

Koncert Musica Dolce Vita

Hudba / koncert / Klasická hudba
Zámek Nové Hrady
17.04.2024 od 18:00 hod.

 

Bratři Ebenové

Hudba / koncert
Městské divadlo, Horní 2, 381 01 Český Krumlov
17.04.2024 od 19:30 hod.