PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ceny Jihočeská Thálie za rok 2023 jsou rozdány. Kdo kraloval?

Ceny Jihočeská Thálie za rok 2023 jsou rozdány. Kdo kraloval?

Úterý, 26.03.2024 / článek

 

O Noci divadel, v sobotu 23. března, byly v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích uděleny Ceny Jihočeská Thálie za rok 2023. Sedmadvacátý ročník slavnostního předávání byl věnován jubilantovi, skladateli Bedřichu Smetanovi. 

Večerem provázel Tomáš Kobr a Natália Drabiščáková, ke kterým se postupně přidávali Karel Hynek Mácha, Antonín Dvořák, Božena Němcová, Magdalena Dobromila Rettigová i Bedřich Smetana, jemuž byl celý večer věnován jako dárek k jeho dvoustým narozeninám. O tom, který umělec získá křišťálovou sošku Jihočeské Thálie za rok 2023, rozhodli členové jednotlivých odborných porot.

Jihočeskou Thálii za mimořádný taneční výkon získala Sophie Debou za roli Popelky v inscenaci Popelka  a Sebastiano Mazzia za roli Prince v inscenaci Popelka, a to v kategorii Balet.

Za nejlepší činoherní herecký výkon získala cenu Věra Hlaváčková za roli Leni Riefenstahl v inscenaci Leni a Tomáš Kobr za roli Johnnyho Carsona v inscenaci Leni.

Za mimořádný jevištní výkon v oboru opery byla Jihočeskou Thálií oceněna Markéta Klaudová za roli Mámení v opeře Komenský. V kategorii mužů získal ocenění Jakub Hliněnský za roli Komenského v opeře Komenský s přihlédnutím k roli Velekněze v opeře Samson a Dalila.

Za Malé divadlo doputovala soška Elišce Bouškové za mimořádný herecký výkon v inscenaci To snad nemyslíš vážně?! a Václavu Hoskovci za mimořádný herecký výkon v inscenaci Verneovka.

Cenu Českého rozhlasu za rozhlasové herectví získal herec Pavel Oubram za hlavní part v rozhlasové četbě na pokračování s názvem Krajina roztavených zvonů.

U malých diváků se nejúspěšnějšími inscenacemi za rok 2023 staly To snad nemyslíš vážně?! a Nevýchovný koncert.

Dospělé publikum si nejvíce získalo taneční představení pro celou rodinu v režii a choreografii Petra Zusky Popelka.

Skleněnou sošku Jihočeská Thálie pro Jihočeské divadlo navrhl designér Karel Jankovský a vyrobila ji sklárna Bomma ve Světlé nad Sázavou.

"Děkujeme Nadačnímu fondu Jihočeského divadla, díky jehož podpoře obdržel každý laureát finanční odměnu v hodnotě 15 tisíc korun. Gratulujeme nejen oceněným členům uměleckých souborů, ale i inscenačním týmům za jejich skvělou práci,"
říká za divadlo Ondřej Hellebrant.


Fotografie


Autor: -i, dap-

SMUTÉNKA: Zemřel "Maxík" Daniel Vali

 V noci z pátku 12. na sobotu 13. dubna zemřel ve věku 53 let hudebník Daniel Vali z uskupení Maxim Turbulenc. Příčinou úmrtí je zřejmě selhání srdce. Vali byl nejdéle sloužícím "Maxíkem", tedy uskupení, které hrálo lidové a zlidovělé písničky v diskotékovém pojetí, např. Jede jede mašinka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Pudl a Pudr aneb Fantastické počátky barokního divadla v Čechách

Divadlo
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
14.04.2024 od 19:00 hod.

 

Cello Republic

Hudba / koncert
Spolkový dům Střelnice
14.04.2024 od 19:00 hod.

 

Con Morhen

Festival
Housův mlýn
14.04.2024 od 08:00 hod.

 

Hanakuso (Jap)

Hudba / koncert / folk punk - one man show
Pivnice U Lva + Tismenické údolí
14.04.2024 od 20:00 hod.