PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pavel Bořkovec Quartet připomněl Janáčkovo i Tauského dílo. Po koncertě Plachetky s Havelkou a Melody Makers dojde na překvapení

Pavel Bořkovec Quartet připomněl Janáčkovo i Tauského dílo. Po koncertě Plachetky s Havelkou a Melody Makers dojde na překvapení

Pondělí, 25.03.2024 / fotoreport + článek

 

Festival nejen klasické hudby, Klasici v Táboře, hostil v gotickém sále Staré radnice Husitského muzea Pavel Bořkovec Quartet, mistry originálního repertoáru a bezchybných interpretačních výkonů. Vedle soudobých skladeb Viléma Tauského zazněly také Leoš Janáček a nemohlo chybět ani dílo Bedřicha Smetany, jehož výročí 200 let od narození si letos připomínáme. Další koncert festivalu se koná již ve středu 27. března, kdy od 19 hodin v Divadle Oskara Nedbala Tábor vystoupí dvě hvězdy - přední český operní pěvec Adam Plachetka a zpěvák a herec Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Po skončení koncertu pak nejen posluchače čeká překvapení. 

Pořadatelé se rozhodli od 21 hodin v divadelním klubu uspořádat Pokoncertní soirée. Na něm dojde k autogramiádě s umělci a zejména pak k benefiční aukci pro Domácí hospic Jordán. 

Mezi aukčními předměty se objeví vína z vinohradu Adama Plachetky, obrazy herce a hudebníka Ondřeje Brouska a dirigenta a skladatele Jana Kučery a překvapení Ondřeje Havelky. Své obrazy se do aukce rozhodl darovat také akademický malíř Teodor Buzu. Vstup na aukci je volný a není potřeba vstupenka z koncertu. 


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Zemřel "Maxík" Daniel Vali

 V noci z pátku 12. na sobotu 13. dubna zemřel ve věku 53 let hudebník Daniel Vali z uskupení Maxim Turbulenc. Příčinou úmrtí je zřejmě selhání srdce. Vali byl nejdéle sloužícím "Maxíkem", tedy uskupení, které hrálo lidové a zlidovělé písničky v diskotékovém pojetí, např. Jede jede mašinka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


-123 minut v Táboře!

Hudba / koncert / Jazz, blues, funky
Sklep bar Tábor
13.04.2024 - 14.04.2024 od 19:00 hod.
vícedenní akce

 

UŽ VÍM, CO NA SEBE!

Ostatní / workshop
U Malše 1805/20, České Budějovice, 370 01
13.04.2024 od 13:00 hod.

 

Kája a Bambuláček - Bambulková show

Pro děti
Dům kultury Milevsko
13.04.2024 od 14:00 hod.

 

Divadlo Toy Machine: Eliška a jiné královny

Pro děti / pohádka
Švestkový Dvůr, Malovice 35
13.04.2024 od 16:00 hod.