PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


S orchestrem Bolech hrál čtrnáctiletý varhaník, Quodlibet vystoupil před plným kostelem

S orchestrem Bolech hrál čtrnáctiletý varhaník, Quodlibet vystoupil před plným kostelem

Úterý, 16.01.2024 / fotoreport

 

Vánoční čas byl protkaný nespočtem koncertů. Tradičně odehrálo uskupení Quodlibet hodobóžový koncert v naplněném klášterním kostele v Klokotech. Táborský symfonický orchestr Bolech pak zahrál na druhý svátek vánoční v děkanském kostele v centru Tábora tradiční Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby. Letos však hudebníci zasedli za záda k publiku, k varhanům, které kromě Blanky Novotné a legendy varhanní muziky Ladislava Šotka ovládal také jeho teprve čtrnáctiletý vnuk Štěpán Sova. Svým výkonem potěšil nejen dědečka.

Pod taktovkou Jiřího Sychy hrál nejen orchestr, ale zpívali sopranistka Helena Kalambová, altistka Karolína Berková, basista František Doubek a tenorista Martin Slavík a nechyběly ani fragmenty pěveckých sborů Táborska  -  tvořili je pěvci sborů Hlahol, Domino, Harmonie z Plané nad Lužnicí, sezimoústeckého Nokturna či Chrámového sboru Tábor a Klokoty. 

Klokotskou lipovou alej vyzdobili nejmenovaní bratři svítícími alndělíčky, kteří dělali radost procházejícím lidem celé Vánoce. 


Fotografie


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Zemřel "Maxík" Daniel Vali

 V noci z pátku 12. na sobotu 13. dubna zemřel ve věku 53 let hudebník Daniel Vali z uskupení Maxim Turbulenc. Příčinou úmrtí je zřejmě selhání srdce. Vali byl nejdéle sloužícím "Maxíkem", tedy uskupení, které hrálo lidové a zlidovělé písničky v diskotékovém pojetí, např. Jede jede mašinka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Pudl a Pudr aneb Fantastické počátky barokního divadla v Čechách

Divadlo
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
14.04.2024 od 19:00 hod.

 

Cello Republic

Hudba / koncert
Spolkový dům Střelnice
14.04.2024 od 19:00 hod.

 

Hanakuso (Jap)

Hudba / koncert / folk punk - one man show
Pivnice U Lva + Tismenické údolí
14.04.2024 od 20:00 hod.

 

Con Morhen

Festival
Housův mlýn
14.04.2024 od 08:00 hod.