PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeské divadlo finišuje rok bohatým programem. Předprodej vstupenek na Otáčivé hlediště už začal

Jihočeské divadlo finišuje rok bohatým programem. Předprodej vstupenek na Otáčivé hlediště už začal

Středa, 15.11.2023 / článek

 

Opera Jihočeského divadla startovala zimní sezónou premiérou Nevýchovného koncertu v režii Tomáše Ondřeje Pilaře a hudebním nastudování Davida Švece. Malé divadlo uvedlo premiéru souborného díla Julesa Verna a vrátí se Ježíšek Superstar, baletní soubor čeká premiéra ve čtvrtek 16. listopadu. Na 17. listopad pak divadlo přichystalo tradiční průvod Rozsviťme demokracii.  

"Nevýchovný koncert je interaktivní hudební zážitek s několika nečekanými zvraty a extra porcí humoru. Neformální aranžmá zahrnuje ztrátu moderátorky, tančícího roztoče a Imperiální pochod z Hvězdných Válek, který můžete doprovodit hrou na kazoo. V tomto projektu pro děti, rodiny a školy neakcentujeme životopisná data skladatelů, ale sdílíme nadšení z toho, že hudba tu je pro radost nám všem,” prozrazuje režisér a umělecký šéf opery T. O. Pilař. 

Také listopad patří dětem. Malé divadlo uvedlo premiéru souborného díla Julesa Verna. Verneovka v režii Jiřího Jelínka a dramaturgii Terezy Lexové slibuje dobrodružnou jízdu, lodí, raketou, vzducholodí, ponorkou, letadlem, ale i životem a dílem J. Verna.

Koncem listopadu se na prkna Malého divadla vrátí divácky oblíbená inscenace Ježíšek Superstar. Obnovená premiéra legendárního Ježíškova mejdanu v doprovodu Jesus Christ Superbandu připadá na 25. listopadu.

Svou první premiéru sezóny 2023/2024 uvede 16. listopadu baletní soubor. Jednoaktový balet Deník přání v choreografii Adama Sojky nabídne mini příběhy o rozhodnutích, která se stala, mohla by se stát, nebo zůstanou jen naším snem.

“Deník přání je další inscenací, kterou balet Jihočeského divadla vstupuje do prostoru tvůrčího tanečního divadla. Adam Sojka vytvořil nejen choreografii, ale také libreto a hudbu. Jsem velice rád, že můžeme tvořit i tato odvážnější představení, která mají své pevné místo v našem repertoáru,” doplňuje umělecký šéf baletu Lukáš Slavický.

Svátek demokracie i divadla

17. listopad bude patřit již tradičnímu průvodu Rozsviťme demokracii. Akce začne v 16.30 hodin u Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, od kterého odejde průvod na náměstí Přemysla Otakara II., kde členové orchestru opery Jihočeského divadla v 17:11 zahrají státní hymnu ze střechy radnice.

Třetí listopadovou sobotu se uskuteční jedenáctý ročník Noci divadel, letos s podtitulem „HOŘÍ!“ Diváci budou moci vyrazit na tematické prohlídky divadlem, nakouknout do příprav baletní premiéry Deník přání nebo si zazpívat u ohně na Zlatém mostě. Na Půdě to rozpálí slam poetry. Pozvání přijali: jeden z předních českých básníků a mistr republiky ve slamové kategorii „Duoslam“ za rok 2019 Tim Postovit, čerstvá mistryně Slovenska 2023 Potopa Baša a hlavní hvězda jihočeského slam poetry Šimon Felenda. Do Malého divadla budou moci diváci vyrazit na Malé divné pohádky.

Jihočeské divadlo už také spouštilo prodej vstupenek na Otáčivé hlediště Český Krumlov 2024. Divákům letní sezóna Jihočeského divadla nabídne opět pestrý program. Na své si přijdou milovníci romantických příběhů, komedií, muzikálů i tanečního divadla.
Celý program a vstupenky na www.otacivehlediste.cz.


Fotografie


Autor: -i, dap

Bubeník legendárních Deep Purple Ian Paice míří do Písku

Koncert bubeníka legendárních Deep Purple se uskuteční ve středu 6. prosince. Ian Paice, člen kapely Deep Purple, společně s kapelou PURPENDICULAR přijede do KD Písek a přiveze program největších hitů slavných Deep Purple. Koncert je jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a přímo ucítit dotek rockové historie. Vstupné v předprodeji na volné stání je 890 Kč, na místě 1 000 Kč, VIP sezení v předprodeji 1 000 Kč, na místě 1 200 Kč.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Vernisáž "Pražští amatérští výtvarníci"

Výstava
Galerie M v Milevsku
04.12.2023 od 17:00 hod.