PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Cool v plotě láká na hudbu do centra Písku. Přijede přes třicet umělců z celého světa

Festival Cool v plotě láká na hudbu do centra Písku. Přijede přes třicet umělců z celého světa

Pátek, 08.09.2023 / článek

 

Cool v plotě je multižánrový festival, který dává prostor samostatně vystupujícím umělcům z celého světa. Festival ukazuje krásu a sílu tvůrčího individua a soběstačnost jedince. Převážně hudební program oscilující mezi mnohými žánry, jako jsou elektronická hudba, new folk, jazz, experimentální hudba, alternativní rock, world music a další, je doplněn o autorská čtení, slam poetry, tanec nebo hudební workshopy a také busking. 14. ročník akce se koná od pátku 8. do soboty 9. září v historickém centru Písku. 

Festival se odehrává v prostorách hradebního příkopu Parkány, Sladovně, Balzám café, kavárně Vykulená sova a v dalších místech. Návštěvníci zažijí festival zcela odlišným způsobem, než na jaký jsou doposud zvyklí, putováním za umělci zažívají rodinou atmosféru jednotlivých míst.

Letos na Cool v plotě vystoupí více než 30 umělců z Británie, Kanady, Německa, Itálie, Slovenska, Turecka a řada současných objevů z domácí scény.

Návštěvníci se mohou těšit například na Fejká - německého producenta s extatickým deep technem, britského houslistu Simona Goffa, který se pohybuje na pomezí minimalismu a elektronické hudby, italského bubeníka, pianistu a skladatele Filippa Toniazza Tonini, tureckou zpěvačku, skladatelku a performerku ILÆY, dream popovou německou zpěvačku Fourtunu, slovenskou divu Eniesa a z domácí scény pak na Vojtěcha Nýdla (Clarinet Factory), Circus Ponorka, Mikoláše Chadimu (MCH Band) a mnoho dalších.

Doprovodný program nabídne pro velké i malé návštěvníky interaktivní představení Jakuba Doubravy, poutavou debatu “Zažij Dakar “ s fotografem Petrem Luskem, autorské čtení Petra Borkovce, panelovou diskuzi s respektovaným českým ekonomem a filozofem Tomášem Sedláčkem v Městské knihovně, filmové projekce a výstavy.

Kompletní program najdete ZDE.


Autor: -i-, dap -