PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na Vinnou stezku Průhonickým parkem se vydaly stovky lidí. Užily si den plný skvělých vín

Na Vinnou stezku Průhonickým parkem se vydaly stovky lidí. Užily si den plný skvělých vín

Pátek, 22.09.2023 / fotoreport + článek

 

Úžasné! Nejčastěji slýchané slovo od návštěvníků Vinné stezky v Průhonickém parku, kam v sobotu 2. září přivezl Táborský festival vína 39 vinařů s více než 100 vzorky rozličných vín Moravy, Čech i Rakouska. Návštěvníci obdivovali nejen lahodná vína, ale také kouzelnou přírodu.

"Na akci přišlo kolem šesti set lidí. Je to sice méně, než jsme očekávali, ale zas musíme pokorně říci, že jsme s festivalem byli poprvé mimo Jihočeský kraj, takže to není špatný výsledek. Důležité pro nás je, že byli lidé nadšení krásnou, snadno schůdnou trasou, však jsem tu potkal rodiny s dětmi i s pejsky, že se všichni cítili komfortně, Vinnou stezku si užili a napříště třeba vezmou na výlet své blízké a kamarády,"
komentoval Jiří Blafka, ředitel Táborského festivalu vína. Festival Vinnou stezkou v Průhonicích končil letošní 15. ročník vinné slavnosti, návštěvníky čeká už jen říjnové představení Dejvického divadla.

Na Vinné stezce v Průhonickém parku za malebným zámkem lidé ochutnali 34 odrůd vína, ale také kvalitní, řemeslné klobásky, sýry a ořechy z Dobrého zrna, nebo čerstvě praženou kávu, domácí limonády a alko i nealko koktejly z kavárny a koktejlbaru Obývák. Nechyběla všude pramenitá voda od Šumavského pramene, která byla na stáncích zdarma.

"Máme několik úkolů do příště. Zdokonalit značení trasy, občas to stávající zamotalo hlavu i nám, a udělat více stánků s pochutinami a pokrmy . To mělo být sice už letos, ale někteří dodavatelé nám bohužel na poslední chvíli odpadli, tak napřesrok už bude cateringu a občerstvení v celém parku dostatek!" přiznává s úsměvem Jiří Blafka a dodává, že mnozí návštěvníci situaci nepodcenili a vydali se na avizovaný výlet až skautsky připraveni - tedy s batůžky a svým občerstvením.

Táborský festival vína dokonce připravil pro zájemce svozový autobus z jižních Čech. S ním se na výlet do Průhonic vydaly desítky lidí a už v autobusu nebyla o zábavu nouze. Došlo dokonce na kytaru a zpěv.

"Pravidelně jezdíme za vínem na Moravu, ale zde to bylo blíž a navíc v krásném prostředí," konstatovala parta z Pyšel se skleničkami v ruce. Kolegové z Týnce nad Sázavou pak doplnili: "Koukat se na tento nádherný zámecký park skrz skleničku dobrého vína, to je prostě něco úžasného. Nemá to chybu!"

Vinná stezka se povedla na jedničku i díky krásnému počasí. Pořadatelé oznámili i termíny Vinných stezek a festivalu v příštím roce. Předprodej vstupenek na program Táborského festivalu vína začne na sv. Martina, tedy už nyní na podzim 11. listopadu. Festival se uskuteční v březnu a dubnu a konkrétně na Vinné stezky vás zavede 25. května 2024 v Táboře a 22. června 2024 v Průhonicích u Prahy.

Program a aktuality můžete sledovat na festivalovém Facebooku nebo Instagramu či webech www.festivalvina.cz a www.vinnestezky.cz.


Fotografie


Autor: David Peltán


SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Sodoma Gomora

Hudba / koncert / horror rap
Hudební klub K2
01.12.2023 od 21:00 hod.

 

Večery S - ZAjiSTÉ, Kuba Lukáč, SPS Perchta

Hudba / koncert / folk, sbor
Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
01.12.2023 od 19:00 hod.

 

Michal Horák - Ideální čas na turné

Hudba / koncert
Divadelní klub Ántré Horní Brána, ulice Horní 2
01.12.2023 od 20:00 hod.