PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sprejeři zkrášlili výměník. Rozzářila ho příroda

Sprejeři zkrášlili výměník. Rozzářila ho příroda

Pondělí, 18.09.2023 / fotoreport + článek

 

Sprejeři Ondřej Kudláček a Michal Zvěřina mění barvami nudnou šeď výměníku tepla v táborské čtvrti Na Kopečku v umělecké dílo. Na dvou rozsáhlých pohledových stranách o zhruba 315 metrech čtverečních se tak beton transformuje v rozkvetlou jarní přírodu. Zakázku dostali od správce, táborského Bytesu.

"Odhadujeme, že na dílo padne kolem tří až čtyř set plechovek barev. Týden prací už máme za sebou, asi čtrnáct dní je před námi, přeci jen je to velká plocha," říkají sprejeři z JayHill Art, kteří se malování spreji věnují 25 let. Práce mají přitom rozdělené, umění se věnuje převážně Ondřej, administrativě výhradně Michal.

"Michal řeší peníze, zakázky a papírování - je naší hlavou, já rukama. Z administrativy mám nervy," usmívá se Ondřej Kudláček. Už nyní mají přislíbené další práce, například výměník u táborských pekáren či prostory ZŠ Zborovská. "Za sebou už toho máme hodně, ale v poslední době jsme dělali například výzdobu konzerváren v centru Tábora nebo podchod v Měšicích, kde už jsme ale bohužel museli dílo opravovat. Někdo nám to popsal jinými nápisy. Opravit to není problém, ale zamrzí to. Dělat něco pro lidi je občas řehole. Nevědí, co to obnáší práce a času a neváží si toho. Nicméně, lepší se to," podotýkají JayHill Art.


Fotografie


Autor: David Peltán