PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na Sziget festivalu vystoupí Cirk La Putyka. Na představení spolupracuje s ukrajinskými herci

Na Sziget festivalu vystoupí Cirk La Putyka. Na představení spolupracuje s ukrajinskými herci

Pondělí, 17.07.2023 / článek

 

 Sziget festival v Budapešti nabízí 18 pódii a míst s programem. Festival tak potvrzuje, že je jednou z největších a nejprestižnějších hudebních akcí Evropy. Skvělou zprávou je, že v programu najdeme vedle světových hvězd jako jsou například Billie Eilish, David Guetta, Florence + The Machine nebo Lorde i zástupce česko-slovenské scény. Letos se v Budapešti představí Smack One, ADONXS a nově oznámená VIAH a na Ostrov svobody se vrací také přední český novocirkusový soubor Cirk La Putyka. Festival navíc přichází s řadou doprovodného programu jako jsou party na lodi s projížďkou po Dunaji a nezapomenutelným výhledem na město.  

Sziget zveřejnil program celkem 18 pódií a uměleckých zón. Na hlavním pódiu se představí Billie Eilish, David Guetta, Imagine Dragons, Florence + The Machine, Lorde, Macklemore, Mumford & Sons nebo Sam Fender.

Druhou největší Freedome Stage ovládnou např. Bonobo, Viagra Boys, Jamie XX, Nothing but Thieves, Moderat, M83 a řada dalších. Sziget ohlásil program také na elektronických stagích. Party Arena i Ticketswap Colosseum budou hlavním party místem na festivalu. Představí se zde Diplo, Tale Of Us, Adam Beyer, Sven Väth či slovenský DJ Denes Töth.


Česko-slovenská stopa

Vedle světových hvězd na Szigetu dostanou příležitost také interpreti z Česka a Slovenska. Hlavní česko-slovenskými hvězdami na Szigetu budou Smack One (pátek 11. srpna na dropYard stage) a poslední vítěz česko-slovenské Superstar ADONXS (neděle 13. srpna na Europe Stage). Nově do programu přibyla také dívčí indie-electro kapela VIAH, (sobota 12. srpna na Lightstage). 

"Letos, když se blížíme k pátému roku existence naší kapely, jsme se konečně naučily brát neustálou nestabilitu počtu členů*nek kapely jako výhodu celého projektu, která nám dává obrovskou svobodu v rozvoji. V roce 2023 toho hodláme naplno využít a přizvaly jsme si hudební hosty, se kterými budeme vytvářet jedinečné show," říkají VIAH o svých plánech na letošek.

Na celofestivalovou rezidenci přijede Cirk La Putyka se svým představením Boom Vol. 2,
v němž se představí čeští herci a akrobaté společně s ukrajinskými, kteří uprchli kvůli válce do Prahy. Ve spolupráci mezi La Putykou a Kyjevskou městskou akademií varietního a cirkusového umění vznikla dechberoucí show o svobodě, přátelství a hranicích.

"Na hostování na festivalu Sziget před osmi lety moc rádi vzpomínáme - několikrát plné šapitó bez jediného volného místa a skvělá letní atmosféra obří hudební akce na ostrově v centru velkoměsta. Věřím, že inscenace BOOM vol. 2 s mladými českými a ukrajinskými herci, akrobaty a tanečníky sklidí u návštěvníků díky své energii, živelnosti a také hudbě opět úspěch. A my se moc těšíme!" říká Rostislav Novák ml., principál Cirku La Putyka, který se na Sziget se vrací po osmi letech. 

Sziget je multižánrovým festivalem a oslovuje návštěvníky napříč hudebním vkusem. Velmi oblíbeným pódiem tak každoročně je Global Village, na které se představí mimojiné slovenská ethno-punková kapela Várkocs (pátek 11. srpna) nebo slovensko-francouzská zpěvačka Marcela (úterý 15. srpna).

Sziget Festival každoročně připravuje bohatý doprovodný program jak pro návštěvníky ve festivalovém areálu, tak i pro ty, kteří chtějí během festivalu poznat Budapešť. Letos je
možné se každý festivalový den projet po Dunaji na Boat party, na níž se představí řada skvělých DJs a která nabídne unikátní výhled na centrum Budapeště z jiné perspektivy.

Pokud budou návštěvníci chtít během svého pobytu v Budapešti také objevit město jako takové, festival pro ně připravil speciální nabídku v podobě Budapest Card, se kterou návštěvníci festivalu získají zdarma veřejnou dopravu po městě včetně lodního servisu
festivalu i transfer na/z letiště. Kromě toho ještě řadu slev a výhod pro prohlídky muzeí, městských lázní nebo restaurací. 


Kompletní program Sziget festivalu a informace o vstupenkách najdete ZDE


Autor: -i-, David Peltán