PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Mighty Sounds se blíží. Prázdniny odstartují s Rancid, Enter Shikari či Dub FX

Mighty Sounds se blíží. Prázdniny odstartují s Rancid, Enter Shikari či Dub FX

Pondělí, 12.06.2023 / článek

 

Festival Mighty Sounds zveřejnil podrobný harmonogram 17. ročníku. Už za necelé dva týdny, o víkendu 23. až  25. června, se v Táboře představí to nejlepší z punkrocku, ska, punku, hardcore, rockabilly a spřízněných žánrů. Na letišti Aeroklubu Tábor vystoupí například legendární Rancid, Dog Eat Dog, Enter Shikari, Dub FX, Frank Turner a mnoho dalších. Nechybí však ani doprovodný program - divadla, slam poetry ci burlesque show. 

Vrcholem festivalu bude bezpochyby nedělní vystoupení kapely Rancid, legendy, která brilantně propojuje žánry punk a ska a nezřídkakdy zabrousí i do subžánrových škatulek jako reggae či oi!, na jejichž pilířích je festival Mighty Sounds postavený. Ani ostatní dny ovšem s hudební nabídkou nezaostávají. V pátek zahrají Enter Shikari, pro řadu fanoušků největší lákadlo festivalu, nebo Dog Eat Dog či Black Flag. V sobotu vystoupí Dub FX, ale také Wolfbrigade nebo Ignite. Neděle pak bude pro mnohé skutečným hudebním maratonem, představí se Frank Turner, Hatebreed, The Interrupters a na závěr již zmiňovaní Rancid.

Na Mighty nechybí ani Talco, Booze and Glory, Moscow Death Brigade, The Dreadnoughts, Klingonz, The Toasters, Polemic, Fast Food Orchestra či SPS. Celý koncertní program najdete ZDE

Pozadu opět nebude ani nabídka alternativního divadla, letos se fanoušci můžou těšit na Underground Comedy, slam poetry nebo burlesku Kabaret Punklesque. K tomu je nutné počítat se skvělými DJs, dalším pestrým doprovodným programem a tradiční nabídkou kvalitní gastronomie.

"Aktérům divadelního šapitó bude letos patřit odpoledne na akustické Black Coffee stage, která je každoročně laděná jako útulný pokojík. Ten si vezmou do parády ČNIDi, neboli České národní improvizační divadlo, s projektem Theatre.RIP. Herci při něm vstupují do cizích scénografií, ve kterých odehrají – zcela bez scénáře – unikátní představení. Absenci scénáristy bude mít i Neomluvené Divadlo, které přiveze hru Chci vesmír, napsanou umělou inteligencí ChatGPT. Absolventi Matematicko-fyzikální fakulty života řeší rozpínání černé díry a počet piv, který u toho dokáží vypít. Slovní freestyle v rapovém stylu vystřihnou pohotoví improvizátoři Metoděj s Dozerem,"
prozradili pořadatelé.

Výběr celkem osmi finalistů MČR ve slam poetry nabídne sobota i neděle, chybět nebudou populární slameři Anatol Svahilec, Šimon Felenda, Tim Poslovit či vítězka Femislamu Tali. Oblíbeného Vojtaana čeká v pátek večer koncert na velké stagei, ještě předtím si ale odpoledne střihne svůj výstup z Na stojáka v rámci divadelního programu na Black Coffee.

Mistři českého stand-upu z Underground Comedy se představí v sobotu. Dorazí abstinující herec Láďa Karda, dále Honza Studnička, známý mimojiné z podcastu Dějepich, a Nikola Džokić s Tomášem Plhoněm, kteří také rozjeli podcast – Udírnu. Podcastem, s názvem Přirození, boduje i básník a textař Petr Soukup, který přijede s best of výběrem své tvorby, která se točí nejen kolem sexu.

Erotickou show rozjedou tanečnice burlesky Punklesque. Intimní rozbor fesťákových vztahů probere s diváky spisovatel Marek Toman alias Dr. Zádrhel, který celý program odstartuje v pátek v 14:30. Sobotní den zahájí „loutkové pohádkové drámo“ v podání ceněné Televize Estráda a to už v 11:30. Nedělní start je načasován stejně, na podiu budou pořadatelé připraveni čelit všetečným dotazům přítomných mighty people.

Historkami nejen z kapelního života namíchá svůj koncert žižkovák Dominik Kotyza za podpory spoluhráčů z kapely Sisus Ralsis. Po 12ti letech se na Mighty vrací písničkář a vypravěč Václav Koubek, kterým v neděli celý divadelně-hudební program vyvrcholí.

Black Coffee bude tradičně provázet až do podvečerních hodin milovník kvalitních krabicových vín Jirka Hvězdoň.

Placení a doprava

Novinkou je, že Mighty Sounds bude letos poprvé cashless - peněženku tak můžete nechat doma, pro placení na akci budete potřebovat jen náramek s čipem. Opětovně spolupracují Mighty Sounds a České dráhy, díky tomu mohou návštěvníci využít mimořádného zastavení všech rychlíků v zastávce Tábor – Čápův dvůr, která se nachází asi deset minut pěšky od festivalového areálu. Více o vlacích ZDE.

Vstupenky na všechny tři festivalové dny jsou nyní v předprodeji za 3290 Kč a pořídit je lze ZDE. Veškeré informace o programu i o nákupu vstupenek lze nalézt na www.mightysounds.cz.


Fotografie


Autor: i-, David Peltán


Téma: Mighty sounds