PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na výlet s Táborským festivalem vína. Vinná stezka nabídne klenoty přírody

Na výlet s Táborským festivalem vína. Vinná stezka nabídne klenoty přírody

Středa, 24.05.2023 / článek

 

 Novinkou programu 15. ročníku Táborského festivalu vína je unikátní Vinná stezka. V sobotu 27. května od 11 hodin festival provede návštěvníky přírodou evropsky oceněné stezky údolím řeky Lužnice. Na sedmikilometrovém výletě přitom ochutnají 15 vinařství z oblíbené oblasti pod Pálavou - Dunajovských kopců, a to včetně letošních výherců soutěží Vinařství roku a Vinař roku.

"Rádi s rodinou chodíme na výlety do přírody, a tak nás napadlo, proč si je nezpestřit dobrým vínem! V Táboře stezku okoření vína z jedné z nejlepších oblasti Moravy. Jejich ryzlink vlašský se stal doslova legendou, nebudou ale chybět ani lahodné veltlíny, ryzlinky rýnské, pálavy ani červená vína," říká ředitel Táborského festivalu vína Jiří Blafka.

Na stezku míří zájezd vinařů z jedné z nejoblíbenějších oblastí pod Pálavou, z Dunajovských kopců. S heslem po vzoru husitského "Hrrr, na ně!" přijedou vinaři s mottem "Dunajovské kopce jedou". Na Vinné stezce podél Lužnice tak ochutnáte vína od vítěze soutěže Vinařství roku Jindřicha Kadrnky i vítěze soutěže Vinař roku Mikrosvínu Mikulov a jejich souputníků Filipa Mlýnka, vinařství Volařík, vinařství Martin Šebesta, vinařství Zámečník, vinařství Kern, vinařství Tichý, vinařství Šoman, vinařství Baláž a další. Dohromady budete moci ochutnat kolem 100 vzorků různých vín.

Startovní místa, kde dostanete skleničku, originální taštičku na ni, láhev s vodou a mapu s katalogem vín, budou dvě. Jedno v Galerii Ambit Husitského muzea na náměstí Mikuláše z Husi v Táboře, druhé pak u tzv. lázní, tedy u Hotelu Romantik v táborské místní části Čelkovicích. Začátek akce je v 11 hodin, na stezku se můžete vydat nejdéle do 16 hodin.

"Stezka se snadno schůdná a kromě vín je klenotem samotná příroda - hluboké údolí, lesy, šumící voda přes jezy a na březích mlýny. Trasou s vínem vede stezka Best of Europe: Údolím Lužnice z Plané nad Lužnicí do Týna nad Vltavou. První česká pěší trasa, která je na seznamu nejlepších stezek Evropy Leading Quality Trails Best of Europe. A samozřejmě, místo je také součástí krásné turistické oblasti Toulava," podotýká Jiří Blafka.

Organizátoři Táborského festivalu vína letos chystají ještě jednu Vinnou stezku, a to v sobotu 2. září jako výlet do krásného Zámeckého parku Průhonice. Pro ty, kteří to mají z ruky, budou vypraveny speciální autobusy. Ty zájemce vezmou tam i zpět.

Podrobnosti o obou Vinných stezkách, včetně vstupenek najdete v programu na www.festivalvina.cz


Fotografie


Autor: David Peltán