PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vůně spáleného benzínu a jedinečná panoramata. Rallye Český Krumlov slaví 50 let

Vůně spáleného benzínu a jedinečná panoramata. Rallye Český Krumlov slaví 50 let

Čtvrtek, 18.05.2023 / článek

 

Významné jubileum čeká oblíbenou Rallye Český Krumlov, která pojede o víkendu 19. a 20. května svůj již 50. ročník. Soutěž odstartuje v pátek 19. května premiérově přímo z náměstí Svornosti, které je samým středem historického centra Krumlova. Návštěvníky rallye čeká i bohatý doprovodný program. Do 50. Rallye Český Krumlov se přihlásilo 157 posádek, z toho 124 soutěžních aut a dalších 33 v exhibiční Rallye Legendy Show. 

„Chystáme určitá příjemná překvapení pro diváky i mnohé novinky v rámci tratí. Věřím, že fanoušci nebudou litovat, pokud se za námi na 50. Rallye Český Krumlov vydají,“
říká k tomu hlavní pořadatel soutěže Pavel Kacerovský. Veškeré informace o soutěži jsou průběžně zveřejňovány na oficiálních webových stránkách www.rallyekrumlov.cz

Oslava 50. narozenin se koná již ve čtvrtek 18. května. Navštívit ji můžete zdarma od 19 hodin v Pavilonu Z Výstaviště České Budějovice. Večer se setkáte s vítězi minulých ročníků a dalšími legendami motorsportu, vychutnáte si premiéru filmu o historii soutěže a užijete si další program. Akce vrcholí večerní párty známého DJ Melvina Coxxe za hudebního doprovodu Saxofrancise. Přístup do areálu výstaviště od hypermarketu Tesco, nebo hlavní branou z Husovy třídy.

Z pátečního startu v 15.30 hodin na náměstí Svornosti v Krumlově se rychlé stroje vydají na měřené úseky, kterými budou mimo jiné osvědčené tratě Rožmitálu a Jána. Také se ale po několikaleté pauze do harmonogramu vrací náročná rychlostní zkouška Citajl, která se navíc pojede v prodloužené podobě a v opačném směru oproti ročníku 2019.

První sekci soutěže završí atraktivní test na českobudějovickém Výstavišti, kde bude letos opět situována i servisní zóna. Technické průjezdy mezi pavilony si návštěvníci budou moci hned několikanásobně užít i díky průjezdům pestrého startovního pole tzv. legend, tedy vozů, kterým nebude měřen čas.

Na Výstavišti se už v pátek představí také závodníci bojující o nejrychlejší časy, ti se však po absolvování tamní zkoušky (a případných opravách techniky ve svém servisním zázemí) ještě jednou vydají na rychlostní zkoušky Rožmitál, Citajl a Ján. Mezitím ale stihne zapadnout slunce, posádky tak budou na těchto náročných tratích prověřeny i po setmění.

Také v sobotu se návštěvníci českobudějovického výstaviště dočkají mnoha průjezdů soutěžních vozů. Legendy se po tamním testu proženou jednou, „ostré vozy“ dokonce dvakrát v poledním předělu mezi ranní a odpolední sekcí. Hned v úvodu dopoledne ale bude na závodníky čekat slavná rychlostní zkouška Malšín, která se do harmonogramu vrací po mnohaleté přestávce. Nebude to jediná sobotní novinka, totiž pouze posádkám s opravdu mnohaletými zkušenostmi bude povědomá letošní podoba RZ Malonty. Pozice jejího startu a cíle se totiž oproti zvyklostem obrátí, ve směru od Rychnova k Pohorské Vsi se tu upalovalo naposledy v roce 2005.

Aby novinek nebylo málo, otočena bude proti posledním ročníkům rovněž zkouška Kohout, po které si posádky vydechnou v kaplickém přeskupení. I tady se auta předvedou přímo na půvabném náměstí, které je známé také díky Grand Prix Kaplice, konané při podzimním klání veteránů South Bohemia Classic. Tentokrát bude však kaplické centrum vyhrazeno především soutěžním speciálům, jež se právě odtud vydají ke svým budějovickým týmovým zázemím.

V sobotním odpoledni se pak ještě jednou závodníci budou muset popasovat s náročnými tratěmi Malont a Kohouta, odměnou pro úspěšné z nich bude samozřejmě tradiční cílová rampa v českokrumlovské Jelení zahradě. Atmosféra pak v sobotu 20. května vygraduje při večerním předávání cen tamtéž, s krásnými poháry se odtud už závodníci budou moci vydat například směrem k tradiční Rallye afterparty do klubu City Lounge. Soutěž bude u svého konce a její návštěvníci začnou vstřebávat své dojmy, závodníci si začnou vyměňovat své zážitky.


Foto: Petr Skřivánek, Rallye Český Krumlov


Autor: Karel Špaček, David Peltán


Téma: Sport