PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jindřichův Hradec slaví 730 let ve stylu Rozmarného léta. Nabídne i pokus o rekord

Jindřichův Hradec slaví 730 let ve stylu Rozmarného léta. Nabídne i pokus o rekord

Čtvrtek, 01.06.2023 / článek

 

Jako každý rok se mohou návštěvníci Třeboňska těšit na oslavu založení města Jindřichův Hradec, tentokrát oslaví výročí 730 let bohatým doprovodným programem během prvního červnového víkendu 2. až 4. června.

V pátek 2. června oslavy začnou koncertem na náměstí Míru, kde vystoupí budějovická kapela Anima a po nich hlavní hvězda, skupina TATA BOJS.

V sobotu 3. června
bude v různých částech města čejat účastníky oslav bohatý doprovodný program. Na náměstí Míru se uskuteční během celého dne koncerty a budou tam připravené stánky s občerstvením. Program začíná od 10 hodin, kdy zahraje dechová hudba Budvarka, od 13 hodin pak dačická jazzová skupina Sebranka s Julií Noskovou a od 15 hodin se můžete těšit na zpěvačku Lenny. V 19 rozproudí náměstí ABBA revival.

V Muzeu fotografie je připraven doprovodný program, pro děti se koná od 11 a od 14 hodin divadelní představení v podání Divadla Kubko, během celého dne budou pro děti připravená stanoviště se soutěžemi a různými aktivitami. Během soboty bude v Muzeu fotografie v provozu fotokoutek s rekvizitami k tématu Rozmarného léta. Ve spolupráci s Domem gobelínů proběhne v Muzeu fotografie od 17 hodin módní přehlídka, která uzavře soutěž „Textilní fantazie“ a soutěžní porota ocení tři nejzajímavější modely.

V Husových sadech se v sobotu od 10 do 18 hodin bude konat bleší trh ve prospěch Hospicové péče sv. Kleofáše. Předměty k prodeji je možné darovat přímo Hospicu, a to na adrese Husova 156 v termínu od 22. května do 2. června denně do 17 hodin. Je možné darovat především věci do domácnosti, keramiku, sklo, porcelán a knihy. Tentokrát je vyhrazen dostatečný prostor i pro občany, kteří se chtějí blešího trhu účastnit sami jako prodejci. Prodejci se musí na místě registrovat ve stánku hospice, kde budou organizátoři přítomni od 8 hodin, poplatek za prodej ve výši 100 Kč je ve prospěch Hospicové péče.

V neděli 4. června od 13 hodin se v aquacentru bude konat nový pokus o rekord, který organizátoři pro letošní rok nazvali Rozmarné léto u Vajgaru. Oslavy ve městě završí v neděli v 18 hodin koncert Hudby hradní stráže na náměstí Míru.

Vstupné na všechna vystoupení a koncerty je volné. Více na www.kultura.jh.cz


Fotografie


Autor: -i-

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


táborský svatební veletrh

Ostatní / Svatební veletrh
Hotel Palcát
24.09.2023 od 10:00 hod.

 

Biotronika

Ostatní / duchovní shromáždění,
Clarion Congress Hotel České Budějovice, 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice
24.09.2023 od 15:15 hod.

 

Svatba bez obřadu

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.09.2023 od 19:00 hod.

 

dětský den s mimoněm, mickeym, jednorožcem a šmoulou

Pro děti / dětský den
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2023 od 13:30 hod.