PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský festival vína slaví 15 let. Přijedou vítězové, legendy, ale i Dejvické divadlo. A možná přijde i kouzelník!

Táborský festival vína slaví 15 let. Přijedou vítězové, legendy, ale i Dejvické divadlo. A možná přijde i kouzelník!

Pondělí, 06.03.2023 / fotoreport + článek

 

Víno poteče v Táboře dva měsíce proudem a nouze nebude ani o kulturu. Pestrým programem pro dospělé i menší slaví Táborský festival vína 15 let. Další ročník v sobotu 25. února zahájilo Divadlo Járy Cimrmana. Milovníci gastronomie si od 7. března pochutnají na tom nejlepším z tuzemských i zahraničních vinic a kuchyní, kulturomilci nepřijdou o divadelní představení i kouzelnickou show a dočkají se nově i příznivci pohybu.

"Každoročně festivalový program posunujeme dál. Milovníci kultury v něm najdou přední divadelní představení, přijede například Dejvické divadlo s herci jako Ivan Trojan, Martha Issová nebo Hynek Čermák, herec Michal Dlouhý přiveze legendární Listopad, nechybí Jaroslav Dušek a nově se v programu objevil jeden z nejlepších iluzionistů Pavel Dolejška se svou kouzelnickou show. Nabídneme ale hlavně skvělé gastronomické zážitky či degustace oceňovaných českých a zahraničních vín, ale také kávy a piva. Vstupenky sice rychle mizí, ale na mnohé akce je stále seženete,"
říká ředitel Táborského festivalu vína Jiří Blafka.

Novinkou programu je Vinná stezka, jež návštěvníky provede částí evropsky oceněné stezky kolem Lužnice. Délka trasy je pět kilometrů a milovníci pohybu na ní najdou 16 vinařství. "Rádi s rodinou chodíme na výlety do přírody, a tak nás napadlo, proč si je nezpestřit dobrým vínem! V Táboře stezku okoření vína z Dunajovských kopců, údolím Lužnice tak poteče proudem víno. Vinná stezka vás následně zavede také do nádherného Průhonického parku u Prahy," vysvětluje Jiří Blafka.

Doplnil, že v březnu a dubnu Tábor navštíví ti nejlepší vinaři včetně letošních vítězů soutěže Vinař roku a Vinařství roku, ale také šlechtitelská a vinařská legenda Miloš Michlovský. "Řeknu to pomoravsku, přijďte, snad něco dobrého okoštujem!" zve vinař, který stojí za vyšlechtěním mnoha nových rezistentních odrůd révy či nejlepšími nealkoholickými víny u nás.

Pestrý festivalový program, v němž nechybí oblíbené Putování za vínem po táborských sklepech, degustace s vinaři, dobrodružné koštování vína naslepo či večeře nejen u šéfkuchaře Martina Svatka v nové restauraci Mace, je dostupný na webu www.festival-vina.cz. Tam je také možné koupit v předprodeji vstupenky a dárkové poukazy.


Fotografie


Autor: David Peltán


SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Výtvarný kurz - Výroba sněhuláka

Pro děti
Dům kultury Milevsko
02.12.2023

 

Divadlo B: Vánoční pohádka

Pro děti
Švestkový Dvůr, Malovice 35
02.12.2023 od 16:00 hod.

 

Harlej - Zatím je to dobrý tour

Hudba / koncert
Hotel Palcát
02.12.2023 od 19:00 hod.

 

ADVENT na statku v Borotíně

Pro děti / Kulturně společenská akce pro děti i dospělé
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
02.12.2023 - 03.12.2023 od 10:00 hod.
vícedenní akce