PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Poborský, Kuka, Siegl. Fotbaloví reprezentanti změří síly na hokejovém turnaji

Poborský, Kuka, Siegl. Fotbaloví reprezentanti změří síly na hokejovém turnaji

Pondělí, 23.01.2023 / článek

 

Ledové kluziště v Plané nad Lužnicí, které nedávno dostalo střechu, bude od čtvrtka 26. do neděle 29. ledna hostit další ročník hokejového turnaje Winter Hockey Days. Jeho hlavní myšlenkou je nerozlišovat věk ani profesionalitu a přinést všem zúčastněným nezapomenutelné zážitky skrze atmosféru velkých sportovních utkání. V letošním roce se minihokejové a hobby týmy utkají ve čtyřdenním klání.

Kromě turnajů se mohou návštěvníci podívat na exhibiční zápas známých jmen, nebo si užít doprovodný hudební program v přilehlé sokolovně. Skvělou podívanou zaručí velkoplošná projekce, vyvýšená tribuna nebo speciální světelné a ohňové efekty.

"Máme letos spoustu novinek. Nejvýraznější je nově nainstalované zastřešení plánského kluziště. Nebudeme tak vydání napospas živlům a pro hráče to znamená větší komfort. Celý turnaj jsme také rozšířili na čtyři dny," říká za pořadatele Tomáš Pejša.

Hobby týmy změří síly ve čtvrtek a pátek, následně je v sobotu a neděli vystřídají týmy minihokeje, tedy dětští talenti. Jedním ze zlatých hřebů turnaje bude sobotní exhibiční zápas, ve kterém zahrají známá jména ze světa hokeje i fotbalu. "Na ledě se představí například Horst Siegl, Karel Poborský nebo Pavel Kuka. Protože nyní nejsme vázáni pandemickými opatřeními, mohli jsme připravit i bohatý doprovodný program. Diváky by mohl zaujmout vylepšený výsledkový servis turnajů aktualizovaný v reálném čase na webu, kde jsou také k dispozici všechny informace o průběhu turnaje, " doplňuje Tomáš Pejša. Vedle jmenovaných hvězd se představí také bývalý československý reprezentant a trenér reprezentace Ivan Hašek nebo nositel 14 titulů za Spartu, reprezentant Jiří Novotný.

Ve večerních doprovodných programech v přilehlé sokolovně na návštěvníky čeká koncert kapely Manu Delight, hrající známé popové písničky, nebo taneční party s dýdžejem Vegy.

Vstupné na turnaj je dobrovolné. Část výtěžku bude stejně jako minulý rok věnována na charitativní účely. Konkrétně akce letos podpoří neziskovou organizaci Centrum Kaňka, vybraná částka bude spolufinancovat schodišťovou plošinu v jednom z pavilonů centra, které pomáhá hendikepovaným.


PROGRAM AKCE:

hobby turnaj (26. - 27.1.)
• letos rozšířený z jednoho dne na dva
• Celkem 8 týmů

minihokej turnaj (28. - 29.1.)
• 12 týmů z celé republiky

exhibice plánských internacionálů Sokol Planá nad Lužnicí (27.1. - 18:00)
• zápas „staré gardy", která stála u prvopočátků hokeje v Plané nad Lužnicí a okolí

exhibiční utkání (28.1. - 17:30)
• zápas mezi domácím výběrem Lužnice Hockey Guys a SIGI TEAMem
• známá jména (sigi team)

Pavel Kuka - je bývalý fotbalový útočník, český a československý reprezentant- Od svých šesti let hrál za Slavii Praha. Poté vojna RH Cheb, Slavie FC Kaiserslautern, kde hráli společně s Kadlecem a Sieglem. FC Norimberg , Stuttgart. Je účastník stříbrné medaile na Mistrovství Evropy ve fotbale 1996 v Anglii. Je členem klubu Ligových kanonýrů.
o Jaroslav Černý - výborný levonohý záložník, hrál za - Opava Olomouc, Budějovice , Brno, Slavie, Ankaragucu ( Turecko )

Vlastimil Vidlička - je bývalý český fotbalový obránce a mládežnický reprezentant. Začínal ve Zlíně, dále působil v Slovanu Liberec, polské Wisle Krakow, Teplicích, Spartě Praha, Sigmě Olomouc a Vysočině Jihlava.

Horst Siegl
- československý reprezentant hrál Sparta, Cheb, Přibram, Plzeň, Most , Kaiserslautern 4x králem střelců. Kde má na kontě 178 ligových branek. 13x titul mistr ligy. Komentuje dění ve fotbale na o2 TV sport a Nova sport

Jiří Novotný - je bývalý československý reprezentant . Držitel nejvíce mistrovských titulů u nás 14x se Spartou. Hrál za Liberec, Kazaň, Blšany, Most, Ružomberok, Duklu.
Ivan Hašek - bývalý československý reprezentant. Účastník M/S 1990 Italie hrál Sparta, Štrasbourg, Hirošima , Tréner národního mužstva , Sparty, v Emirátech. narodního týmu Libanonu. Je Členem prestižního Klubu ligových kanonýrů 8x Mistr Ligy se Spartou a 2x jako trenér.

Martin Latka - je bývalý český fotbalista. Hrál za České Budějovice, Slavie Praha, Liberec, Mimo Česko působil na klubové úrovni v Anglii Birmingham city, , Řecku Panionis, a Německo Fortuna Düsseldorfu
• známá jména (Lužnice Hockey Guys) - Roman Blažek, Josef Straka nebo Jan Boháč

Doprovodný program:


čtvrtek 26.1. (20:00, sokolovna)
• Hcore DJs
• taneční hudba k poslechu a tanci

pátek 27.1. (21:30)
• DJ VEGY
• taneční hudba k poslechu a tanci

sobota 28.1. (20:00)
• koncert skupiny Manu Delight, pražská cover kapela
• DJ VEGY

• merch
o možnost zakoupení merche s motivy akce (kulichy, kšiltovky, bundy, mikiny, puky, minidresy do auta)

Aftermovie z minulého ročníku ZDE. Fotoreport najdete na Kulturne.com a jeho Facebooku. Fotografie


Autor: David Peltán


Téma: Sport

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.