PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Otužilci měli o Štědrém dni jarní počasí. O Silvestru budou pomáhat hendikepované dívce

Otužilci měli o Štědrém dni jarní počasí. O Silvestru budou pomáhat hendikepované dívce

Čtvrtek, 29.12.2022 / fotoreport + článek

 

O Štědrém dni se v pravé poledne uskutečnil 32. ročník Vánočního namáčení na Sokolské plovárně v Táboře. Slunečné, téměř jarní počasí nalákalo k vodě desítky lidí. Teplota vzduchu však signalizovala sedm stupňů a teplota vody se vyšplhala na 2,8 stupně Celsia. Otužilci letos dostali za ponor i drobné dárky. Další otužovací akce na plovárně se koná v sobotu 31. prosince. Sedmý ročník benefičního Silvestrovského křtu v Jordáně bude pomáhat hendikepované jedenáctileté Tee Kučerové.

"Letošní otužilecké koupání má charitativní poslání. Prostřednictvím táborského Nadačního fondu P3tule pomůžeme jedenáctileté dívce, která se jmenuje Tea Kučerová a bojuje s následky onkologické léčby. Prodělala těžký zánět mozkových blan, trpí neuropatií a žije s jednou ledvinou. I když má Tea nemocné srdce, je to velká bojovnice. Přála by si ReBorn panenku a navštěvovat častěji a starat se o svého oblíbeného koně Ebra ve stáji Štětice u Písku, což neumožňuje finanční situace její rodiny," vysvětluje pořadatel Jiří Těhník. 

Pomoc je možné realizovat více způsoby. Ponořit se do Jordána, kde za každého smočeného otužilce zašle sponzor částku na transparentní účet pro Teu, stát se sponzorem (pro firmy) a podílet se na realizaci, vhodit libovolnou částku v hotovosti do certifikované pokladničky Nadačního fondu P3tule, který bude na místě, zakoupit si na místě nápoj, kde vybraná částka bude následně vložena do pokladny nadačního fondu, zaslat prostředky přímo na účet uvedený na webu p3tule.cz s poznámkou "pro Teu".

"Je to první ročník této akce, který děláme s charitativním přesahem, proto doufám, že budete ohleduplní k případným drobným organizačním přešlapům a budete věřit, že napřesrok už bude vše šlapat jako hodinky," podotýká Jiří Těhník. 

Program události:
10:30 sraz, ohřátí u ohýnku
10:55 rozdýchání, prohřátí
10:57 do plavek, županů, pantoflí
10:58 společné foto otužilců
10:59 otužilecká modlitba
11:00 lezení do vody
11:03 průběžné vylézání
11:04 cvičení, prokrvování, dýchání
od 11:10 volný program s charitativním svařákem, ohýnek dohořívá
11:30 rozchod na oběd, chlazení ohniště, úklid, PF 2023


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Terapie tvorbou

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
30.11.2023 od 17:30 hod.

 

Karel Vepřek

Hudba / koncert / folk
Městská knihovna
30.11.2023 od 18:00 hod.

 

Ztratit se v lese

Ostatní / setkání / beseda
Divadlo Oskara Nedbala
30.11.2023 od 19:00 hod.

 

Pecha Kucha Night - 27.

Ostatní / setkání
F.A. Gerstnera 2, eon
30.11.2023 od 19:30 hod.