PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Otužilci měli o Štědrém dni jarní počasí. O Silvestru budou pomáhat hendikepované dívce

Otužilci měli o Štědrém dni jarní počasí. O Silvestru budou pomáhat hendikepované dívce

Čtvrtek, 29.12.2022 / fotoreport + článek

 

O Štědrém dni se v pravé poledne uskutečnil 32. ročník Vánočního namáčení na Sokolské plovárně v Táboře. Slunečné, téměř jarní počasí nalákalo k vodě desítky lidí. Teplota vzduchu však signalizovala sedm stupňů a teplota vody se vyšplhala na 2,8 stupně Celsia. Otužilci letos dostali za ponor i drobné dárky. Další otužovací akce na plovárně se koná v sobotu 31. prosince. Sedmý ročník benefičního Silvestrovského křtu v Jordáně bude pomáhat hendikepované jedenáctileté Tee Kučerové.

"Letošní otužilecké koupání má charitativní poslání. Prostřednictvím táborského Nadačního fondu P3tule pomůžeme jedenáctileté dívce, která se jmenuje Tea Kučerová a bojuje s následky onkologické léčby. Prodělala těžký zánět mozkových blan, trpí neuropatií a žije s jednou ledvinou. I když má Tea nemocné srdce, je to velká bojovnice. Přála by si ReBorn panenku a navštěvovat častěji a starat se o svého oblíbeného koně Ebra ve stáji Štětice u Písku, což neumožňuje finanční situace její rodiny," vysvětluje pořadatel Jiří Těhník. 

Pomoc je možné realizovat více způsoby. Ponořit se do Jordána, kde za každého smočeného otužilce zašle sponzor částku na transparentní účet pro Teu, stát se sponzorem (pro firmy) a podílet se na realizaci, vhodit libovolnou částku v hotovosti do certifikované pokladničky Nadačního fondu P3tule, který bude na místě, zakoupit si na místě nápoj, kde vybraná částka bude následně vložena do pokladny nadačního fondu, zaslat prostředky přímo na účet uvedený na webu p3tule.cz s poznámkou "pro Teu".

"Je to první ročník této akce, který děláme s charitativním přesahem, proto doufám, že budete ohleduplní k případným drobným organizačním přešlapům a budete věřit, že napřesrok už bude vše šlapat jako hodinky," podotýká Jiří Těhník. 

Program události:
10:30 sraz, ohřátí u ohýnku
10:55 rozdýchání, prohřátí
10:57 do plavek, županů, pantoflí
10:58 společné foto otužilců
10:59 otužilecká modlitba
11:00 lezení do vody
11:03 průběžné vylézání
11:04 cvičení, prokrvování, dýchání
od 11:10 volný program s charitativním svařákem, ohýnek dohořívá
11:30 rozchod na oběd, chlazení ohniště, úklid, PF 2023


Fotografie


Autor: David Peltán

The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


The Gangnails + Garage Rattlesnakes

Hudba / koncert / punk - rock - rock´n´roll
MC Orion Tábor
04.02.2023 od 19:30 hod.

 

Fousatej Hat

Hudba / koncert
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
04.02.2023 od 20:00 hod.

 

Kurz - Kabelka bez jehlic a nití

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
04.02.2023 od 16:00 hod.

 

Pink floyd Tribute

Hudba / koncert / rock
Univerzita
04.02.2023 od 20:00 hod.