PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Milli Janatková oblažila Písek „Floydovskou“ scénou a křehkou i dynamickou muzikou

Milli Janatková oblažila Písek „Floydovskou“ scénou a křehkou i dynamickou muzikou

Pátek, 16.12.2022 / fotoreport + článek

 

V pátek 9. prosince v písecké Divadelní kavárně, známé spíše coby Divadelka, vystoupila Milli Janatková s programem „Klid, prosím!“, stavícím zejména na tomto jejím posledním hudebním počinu. Pódiová produkce slibovala v upoutávce audiovizuální projekt a opravdu se tímto příslibem bohatých zážitků a vjemů nejednalo o klamavou reklamu, slibující místo lysiny hustou hřívu, nezdolné mužství, nebo nabídky šťastného života s lékařem, působícím kdesi v zahraničí.

Samotný pohled na stage s dvojí sadou bicích - o cajonu nemluvě, světelnými rampami, projekčním plátnem a dvojicí obrazovek jasně naznačil, že návštěvníky čeká k Milli nejen neodmyslitelně patřící dobrá hudba, ale i působivý vizuální doprovod. Bylo možno si díky tomu prohlédnout třeba její mozek i seznámit se dalšími neduhy lidského těla a duše v odlehčené formě, opravdu se nejednalo o písně z patologie.

Spoluhráčem Milli byl bubeník Jan Linhart, došlo i na písně, kde na ně hráli oba společně, jindy Linhart Janatkovou - většinou třímající kytaru, citlivě doprovázel. Jako tomu u Milli bývá zvykem, došlo na vrstvení vokálních partů pomocí looperu, některé sekvence byly předtočené, ke konci se ke slovu dostal i mnohostrunný monochord.

Pochválit je třeba i související projekci a světla - o dýmu nemluvě, menší pochvala patří publiku, míněno tomu nepřítomnému. Podobné akce si zaslouží větší účast, ale i při neodpovídající návštěvnosti byla atmosféra plná pohody.

Video z akce můžete zhlédnout ZDE

Lze tedy doufat, že obnovený provoz v Divadelce umožní další podobné zážitky, jako byl tento koncert, pořádaný Centrem kultury města Písek.


Fotografie


Autor: Petr Hejna

V úterý 4. dubna se dožije 101 let herečka Alexandra Myšková

S herečkou Alexandrou Myškovou, která oslaví 4. dubna úctyhodné 101. narozeniny přineslo Kulturne.com rozhovor obsahující dvě videa  dobové fotografie. Následně i v prosinci nahrála intro ke skladbě Modlitba za mír, jelikož se s redaktorem Petrem Hejnou při zmíněném rozhovoru, vedeném místy v rozverné náladě, na brzké hudební spolupráci dohodli. Paní Sašu, jak ji přátelé říkají, je tedy možno vidět a slyšet ZDE. Na ČT1 v úterý 4. dubna od 21:05 hodin si nenechte ujít premiérové vysílání 13. komnaty Alexandry Myškové. (ph)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dymytry & Hämatom CZtour 2023

Hudba / koncert
Hotel Palcát
01.04.2023 od 18:00 hod.

 

100 let tradic československé myslivosti

Výstava / 100 let tradic československé myslivosti
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 30.07.2023
vícedenní akce

 

„České myslivosti zdar a škůdcům zmar!“ aneb Vhledy do české myslivecká historie a současnosti

Výstava / „České myslivosti zdar a škůdcům zmar!“ aneb Vhledy do české myslivecká historie a současnosti
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 31.10.2023
vícedenní akce

 

Voda? Voda!

Výstava / Voda? Voda!
Lovecký zámek Ohrada
01.04.2023 - 22.06.2023
vícedenní akce