PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Milli Janatková oblažila Písek „Floydovskou“ scénou a křehkou i dynamickou muzikou

Milli Janatková oblažila Písek „Floydovskou“ scénou a křehkou i dynamickou muzikou

Pátek, 16.12.2022 / fotoreport + článek

 

V pátek 9. prosince v písecké Divadelní kavárně, známé spíše coby Divadelka, vystoupila Milli Janatková s programem „Klid, prosím!“, stavícím zejména na tomto jejím posledním hudebním počinu. Pódiová produkce slibovala v upoutávce audiovizuální projekt a opravdu se tímto příslibem bohatých zážitků a vjemů nejednalo o klamavou reklamu, slibující místo lysiny hustou hřívu, nezdolné mužství, nebo nabídky šťastného života s lékařem, působícím kdesi v zahraničí.

Samotný pohled na stage s dvojí sadou bicích - o cajonu nemluvě, světelnými rampami, projekčním plátnem a dvojicí obrazovek jasně naznačil, že návštěvníky čeká k Milli nejen neodmyslitelně patřící dobrá hudba, ale i působivý vizuální doprovod. Bylo možno si díky tomu prohlédnout třeba její mozek i seznámit se dalšími neduhy lidského těla a duše v odlehčené formě, opravdu se nejednalo o písně z patologie.

Spoluhráčem Milli byl bubeník Jan Linhart, došlo i na písně, kde na ně hráli oba společně, jindy Linhart Janatkovou - většinou třímající kytaru, citlivě doprovázel. Jako tomu u Milli bývá zvykem, došlo na vrstvení vokálních partů pomocí looperu, některé sekvence byly předtočené, ke konci se ke slovu dostal i mnohostrunný monochord.

Pochválit je třeba i související projekci a světla - o dýmu nemluvě, menší pochvala patří publiku, míněno tomu nepřítomnému. Podobné akce si zaslouží větší účast, ale i při neodpovídající návštěvnosti byla atmosféra plná pohody.

Video z akce můžete zhlédnout ZDE

Lze tedy doufat, že obnovený provoz v Divadelce umožní další podobné zážitky, jako byl tento koncert, pořádaný Centrem kultury města Písek.


Fotografie


Autor: Petr Hejna

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.