PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Noc bojovníků je tu! Zápasníci budou na boxerském galavečeru opět pomáhat

Noc bojovníků je tu! Zápasníci budou na boxerském galavečeru opět pomáhat

Čtvrtek, 15.12.2022 / článek

 

 Do táborského Hotelu Palcát se po covidové odmlce vrací boxerské předvánoční klání Noc bojovníků. Galavečer se koná v sobotu 17. prosince od 18 hodin a nabídne dvanáct zápasů. Osmý ročník je tradičně benefiční, tentokrát bude pomáhat dvanáctiletému Matějovi Cisarovi, který trpí poruchou růstu kostí a kloubů.

Novinkou je, že se tento rok turnaj obejde bez "kopacích" bojových sportů jako thajský box a kickbox a půjde tak čistě o boxerskou soutěž.
"Je skvělé, že letos je soutěž postavená na našich klubových zápasnících, bude jich boxovat dvanáct. Je to pro ně důležité, netrénují nadarmo a málokterý klub v republice postaví tolik bojovníků. Super zápas odboxuje určitě Adam Kolařík v těžké váze, srdcaři Josef Dubský a Jakub Hospr zas nenechají nikoho jen tak přešlapovat v rohu. Je tu fakt dobrá parta amatérů, kteří ale mají na profi soutěže," popisuje organizátor a trenér David Kubíček z klubu KBC Tábor. Bývalý reprezentant ČR nastoupí po 13 letech navíc sám do ringu. Postaví se v benefičním "rozstřelu" proti týmovému sparingpartnerovi Tomáši Štěpničkovi.

"S Tomášem se známe, takže se diváci obejdou bez seznamovacího oťukávání a půjdeme rovnou k věci. Rozhodně se nebudeme šetřit a zkoušet to na sebe. Bude to podívaná," usmívá se trenér s tím, že jejich zápas bude mít stejně jako celý galavečer benefiční rozměr. V jeho závěru se budou dražit boxerské rukavice ve prospěch hendikepovaného Matěje Cisare z Táborska, který prodělal jedenáct složitých operací a po poslední zůstal upoután na vozíčku. Nyní proto rodina potřebuje vozidlo se speciální sklopnou rampou.

"Matěje tatínek nás v době covidu oslovil, zda by náš klub nemohl finančně podpořit, aby přežil. To nás velmi potěšilo a až později jsme se dozvěděli, že jeho syn má hendikep. Bylo jasnou volbou, pro koho letos zápasit. Lidé mohou přispět na transparentní učet 4433217043/0800. Věřím v koloběh dobra a zde se to projevuje," říká trenérka a zápasnice Věra Kubíčková. Tu diváci uvidí v zápasu s Janou Putnovou.

Adrenalinovým večerem bude provázet zápasník a moderátor Robert Kurka alias "Pán Kolen", medailista z MS v Muay Thai z Bangkoku Thajsko a medailista z ME v Muay Thai. Vstupné na akci je na místě 500 korun a počet vstupenek je již omezen.


Autor: David Peltán


Téma: Sport