PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jamiroquai, Moderat či M83 roztančí příští rok festival Metronome Prague

Jamiroquai, Moderat či M83 roztančí příští rok festival Metronome Prague

Středa, 14.12.2022 / článek

 

Světová funková hvězda Jamiroquai přijede do Prahy. Na festivalu Metronome Prague, kterým ožije pražské Výstaviště 22. až 25. června 2023, se tak se svou živelnou show zařadí k již avizovaným hvězdám jako M83, Moderat, Aurora, Editors nebo White Lies. 

Na tradiční open air festival Metronome Prague míří řada světových skupin a interpretů nejrůznějších žánrů. Skupina Jamiroquai předvede na hlavním pódiu svou velkolepou hudební show a oslaví 30 let působení. Na festivalu vystoupí vedle hudebních hvězd, jako jsou M83, Aurora, Moderat, Editors nebo White Lies a 40 dalších.

„Celý tým Metronome Prague má radost, že po všech těch improvizacích v po-sledních třech letech zase můžeme nabídnout divákům program plný skvělých jmen. Děkujeme všem, kteří si kupují vstupenky s předstihem, a chtěl bych upozornit, že aktuálně cenově nejvýhodnější edice třídenních vstupenek bude brzy vyprodaná. V další edici je připraveno 6 000 kusů, ale za vyšší cenu. Těšíme se na hudební zážitky, které si příští rok všichni společně užijeme,“ říká promotér David Gaydečka.

Britská multižánrová formace Jamiroquai vznikla v roce 1992. Jay a jeho kapela rozjeli svou kariéru velmi slibně a stali se jednou z nejoriginálnějších skupin počátku 90. let. Jejím zakladatelem a zároveň frontmanem je zpěvák a skladatel Jay Kay, vlastním jménem Jason Luis Cheetham, který se narodil 30. prosince 1969 v anglickém Stretfordu.

Skupina vzešla z londýnského acid jazzového undergroundu a během svého působení vydala zatím osm studiových alb, kterých se po celém světě prodalo přes 26 milionů. Veleúspěšná skupina, která originálním způsobem propojuje acid jazz, funk, soul a disco, se za dobu své existence sedmkrát probojovala do britského žebříčku Top 10 a s třemi alby se dostala až na jeho úplný vrchol.

Jamiroquai získali také cenu Grammy, byli nominováni na Brit Awards, a dokonce mají zápis v Guinnessově knize světových rekordů za nejprodávanější funkové album všech dob.

Již svým debutem Emergency on Planet Earth z roku 1993 vytvořili Jamiroquai nový hudební žánr, který ovlivnil celou řadu dalších hudebníků a umělců. V následujících letech skupina vydala dalších sedm alb - The Return of the Space Cowboy (1994), Travelling Without Moving (1997), Synkronized (1999), A Funk Odyssey (2001), Dynamite (2005), High Times: Singles 1992-2006 (2006), Rock Dust Light Star (2010) a zatím poslední Automaton (2017).

Jméno skupiny se zrodilo spojením názvu kmene Irokézů a multivýznamového slůvka „jam“. Tak vznikli Jamiroquai, jamující Irokézové, kteří vyznávají indián-skou přírodní filozofii „orenda“. Jméno se používá jak pro označení celé kapely, tak pro samotného Jay Kaye. 

Metronome Prague 2023 pokračuje v plné síle a s odhodláním potvrdit své postavení nejvýznamnější hudební a umělecké události v Praze, a to za pomoci osmi samostatných scén s více než 50 hudebními projekty čítajícími přes 300 umělců, kteří na nich vystoupí. V žánrově bohatém hudebním programu plném zvučných jmen světové i tuzemské provenience si každý návštěvník bez rozdílu věku najde to své.

Posledních 500 zvýhodněných vstupenek z limitované vánoční edice je ještě k mání na metronome.cz. K dispozici jsou nyní třídenní vstupenky, prodej dalších kategorií a vstupenek na Metronome Warm Up bude zahájen později.

O Metronome Prague:
„Metronome Prague – Music and Arts Fair“ je čtyřdenní hudební a umělecká událost, která poskytuje návštěvníkům unikátní zážitky přímo v centru Prahy. O neustále rostoucí prestiži doma i v zahraničí svědčí řada světových hvězd, které na akci vystoupily: Nick Cave, Underworld, Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Sting, Iggy Pop, Foals, Chemical Brothers, Kasabian, Tom Odell, Ella Eyre, David Byrne, John Cale, Massive Attack a další.

Z tuzemské scény se zde představili mimo jiné Alice s Danem Bártou, Lenny, Prago Union nebo Redzed, Ohm Square, Floex, Ille, Tata Bojs, David Koller s Katarzií či skupina Mig 21 s Orchestrem a Sborem Národního divadla v Praze.

Na minulý ročník zavítalo rekordních 22 000 návštěvníků.


Autor: -i-, David Peltán





Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco



Kultura dnes


U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.