PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Dětskou knihu Baterka jihočeských autorek ilustrovala indická kreslířka z Instagramu

Dětskou knihu Baterka jihočeských autorek ilustrovala indická kreslířka z Instagramu

Pondělí, 19.12.2022 / fotoreport + článek

 

Baterka je třetí knížkou autorky Blanky Ježkové, která ji napsala stejně jako předchozí dvě spolu s nejstarší dcerou Noemi Ježkovou. Knihu pro děti táborské spisovatelky pokřtily akcí pro malé i velké o prvním prosincovém víkendu. Na té se nejdříve děti vydaly podzemím na dobrodužnou výpravu z Husitského muzea do prostoru pod bistrem Výkvět (matrika), poté následovalo hudební číslo, promítání, zobání nejen vánočních dobrot a křest knihy.   

První dvě knihy vyšly Blance a Noemi Ježkovým pod nakladatelstvím Hisland, které na podzim 2020 Blanka založila. Letos pak navázala spolupráci s větším nakladatelstvím Návrat domů. Hisland je momentálně dětské odvětví Návratu domů a kniha Baterka je již vydaná Návratem.

"Hisland je "Boží země". Chci vydávat dětské knížky, které se budou opírat o Bibli a přitom nebudou náboženské a nudné. Myslím si, že křesťanství je často chybně spojováno s něčím neatraktivním, přísným a zatuchlým. Bůh, kterého já znám, je radostný,"
popisuje Banka Ježková. Dodala, že inspirace ke knize Baterka vzešla z Bible. "Jsou to vlastně přetransformované verše do dnešní podoby a dětského chápání. Navíc ve formě, které děti rozumějí nejvíc - ilustracích," podotýká. 

Kniha vznikala více než dva roky. A nejdéle na procesu trvaly právě ilustrace, které ilustrovala Indka Priscilla Lalnuutluangi.

"Velmi jsme při zpracování ilustrací dbaly na detaily. Kniha musí děti bavit a musí v ní stále nacházet nové podněty - třeba křečka v houpací síti! Priscillu jsem našla na Instagramu a vybrala jsem si ji, protože se mi líbilo, že její ilustrace propojují hravost a duchovní rozměr. A to je myšlenka Hislandu - představit dětem Boha s lehkostí," vysvetluje Blanka Ježková, proč zvolila mezinárodní spolupráci. 

Kniha má 72 stran a dá se sehnat na e-shopech www.hisland.cz, www.gimel.cz, www.navrat.cz a u knihkupců.


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Terapie tvorbou

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
30.11.2023 od 17:30 hod.

 

Karel Vepřek

Hudba / koncert / folk
Městská knihovna
30.11.2023 od 18:00 hod.

 

Ztratit se v lese

Ostatní / setkání / beseda
Divadlo Oskara Nedbala
30.11.2023 od 19:00 hod.

 

Pecha Kucha Night - 27.

Ostatní / setkání
F.A. Gerstnera 2, eon
30.11.2023 od 19:30 hod.