PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival vína nachystal vánoční dárky! Těšte se na Dejvické divadlo, světové vinaře i Cimrmany

Festival vína nachystal vánoční dárky! Těšte se na Dejvické divadlo, světové vinaře i Cimrmany

Pondělí, 14.11.2022 / článek

 

Dejvické divadlo, Divadlo Járy Cimrmana, Jaroslav Dušek, ale hlavně přední světoví vinaři a kuchaři. To vše uvařil Táborský festival vína do programu jubilejního 15. ročníku. Jeho online předprodej odstartuje v neděli 20. listopadu od 17 hodin tak, aby lidé stihli pod stromeček nadělit dobroty a nezapomenutelné zážitky. Festival vína se proto blýskne i další novinkou - vinnou stezkou.

"Každoročně festivalový program posunujeme dál. Milovníci gastronomie i kultury v něm najdou přední divadelní představení, přijede například Dejvické divadlo s herci jako Ivan Trojan, Martha Issová nebo Hynek Čermák i Divadlo Járy Cimrmana s Poslem z Liptákova, skvělé gastronomické zážitky či degustace oceňovaných českých a zahraničních vín, ale také kávy a piva. V předvánočním online předprodeji mohou zájemci zakoupit vstupenky mnohdy za nejvýhodnější ceny. Zážitky se tak stanou originálním dárkem pod vánočním stromečkem," láká ředitel Táborského festivalu vína Jiří Blafka.

Novinkou programu je Vinná stezka, jež návštěvníky provede krásami Táborska a v plánu je také výlet do Průhonického parku u Prahy. Délka trasy je pět kilometrů a poutníci na ní najdou 16 vinařství. "Rádi s rodinou chodíme na výlety do přírody, a tak nás napadlo, proč si je nezpestřit dobrým vínem! V Táboře stezku okoření vína z Dunajovských kopců," doplnil ředitel.

Pestrý festivalový program, v němž nechybí oblíbené Putování za vínem po táborských sklepechm, degustace s vinaři, dobrodružné koštování vína naslepo či večeře nejen u šéfkuchaře Martina Svatka v nové restauraci Mace, je dostupný na webu www.festival-vina.cz. Tam je také možné koupit v předprodeji vstupenky a dárkové poukazy nejen k Vánocům.

Foto: archiv Dejvického divadlaAutor: David Peltán