PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Listopad je v Jihočeském divadle pohádkový. Divadlo se chystá na advent

Listopad je v Jihočeském divadle pohádkový. Divadlo se chystá na advent

Pondělí, 07.11.2022 / článek

 

Pohádkovou cestu za světlem odstartovala v budějovickém DK Metropol premiéra Kouzelné flétny W.A. Mozarta o prvním listopadovém víkendu. Další pohádkové inscenace připravilo Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích na celý listopad.

 „Naše inscenace Kouzelné flétny se vrací k originálnímu záměru z doby světové premiéry v roce 1791, a to být srozumitelná a zábavná pro nejširší skupinu diváků, a to včetně rodin s dětmi, proto ji kompletně uvádíme v českém překladu. Režijní pojetí Petra Haška, který se dlouhodobě zabývá divadlem pro mladé, boří hranice žánrů a konvencí, zaplavuje jeviště fantazijními výjevy, nadpřirozenými bytostmi, nevídanými kostýmními objekty a rozehrává velmi dynamickou podívanou, jejíž bonusovou složkou je trojice tanečnic souboru Holektiv vnášející prvky nového cirkusu a pohybového divadla.Toto scénické dílo, propojující kouzlo Mozartovy doby s efektním zpracováním ve střihu jednadvacátého století, bude jistě silným zážitkem jak pro skalní milovníky opery, tak i pro ty, kteří se s tímto žánrem teprve seznamují, a to včetně dětí,” říká Tomáš Ondřej Pilař, šéf opery JD. Reprízu Kouzelné flétny mohou diváci zhlédnout 30. listopadu

První adventní neděle (27. 11.) bude patřit premiéře inscenace Hej Mistře v novém poetickém divadelním zpracování v režii T. O. Pilaře. Diváci se mohou těšit na jedinečné scénické provedení Rybovy České mše vánoční Hej mistře a na koncertní provedení Michnovy vánoční muziky Nové Hvězdy nové Světlo.

Baletní soubor chystá dva speciální večery. V sobotu 12. listopadu uvede Balet Extra #4. V tomto mimořádném večeru představí tanečníci baletu Jihočeského divadla devět vlastních choreografií, vytvořených speciálně pro tuto příležitost. Umělecký šéf baletu Lukáš Slavický doplňuje: „Mým přáním bylo, aby členové našeho souboru vedle svého tanečního umění mohli dostat příležitost k realizaci svých choreografických představ a možná i snů, pokud o tuto disciplínu mají zájem. Bylo hezké sledovat s jakou zodpovědností a profesionalitou k celému projektu přistupují.”

V pátek 2. prosince si nenechte ujít jediný večer Balet Gala #2. Ten bude přehlídkou špičkových tanečních výkonů nejen na špičkách. Své mistrovské umění předvedou tanečníci baletu Jihočeského divadla, ale i hosté z tuzemských i zahraničních souborů.

V Malém divadle se tentokrát ocitneme v další pohádkové výpravě za světlem na motivy klasické pohádky bratří Grimmů. Diváci od sedmi let se mohou těšit na premiéru příběhu o lásce a odvaze v režii Jiřího Ondry a dramaturgii Dagmar Fričové. #Locika na prknech Malého divadla od 26. listopadu.

Loučení, návraty a advent

Činohra Jihočeského divadla se loučí s dvěma divácky oblíbenými tituly. Dobrý proti severáku a Téměř dokonalá láska. Obě inscenace si diváci mohou zakoupit ve zvýhodněném balíčku Hvězdy na Půdě až do 11. listopadu.

Do Českých Budějovic 15. listopadu znovu zavítá Jižní Expres! Tentokrát v talkshow Kupé Na Půdě přivítá Markétu Málkovou - ředitelku rezidenčního uměleckého domu REZI.DANCE v jihočeských Komařicích a známého kuchaře a blogera Petra Stupku.

V Ateliéru 3D bude listopad patřit „hrdinům”. 17. listopadu již tradičně rozsvítí divadlo demokracii. Na 19. listopadu připadá Noc divadel s podtitulem „Hrdinové“. „Pro naše příznivce připravujeme opět bohatý program. Na Klubové scéně Na Půdě přivítáme budoucí hrdiny JD – mladé absolventy kurzů A3D. Další program nese název „Neviditelní hrdinové JD“ a půjde o diskusi se zaměstnanci JD. V neposlední řadě se představí i hrdinové z inscenací našich souborů, jejich vzkazy budeme promítat na divadlo z ulice Dr. Stejskala,“ doplňuje Vít Piskala, šéf Ateliéru 3D.

Pro své diváky divadlo stále rozšiřuje sortiment zboží. V říjnu odstartovalo prodej repertoárových balíčků a listopad se nese ve znamení balíčků zboží. V této nabídce jsou například Adventní zpěvníky Jihočeského divadla, Adventní vystřihovánky Malého divadla s bonusem, vstupenky na Slečnu vdovu a parfém Fleurette nebo vstupenky s knihou Po stopách Jihočeského divadla. 

První adventní neděli Jihočeské divadlo znovu otevře adventní kalendáře, po kterých diváci nepřiberou. Diváci na YouTube kanále Jihočeského divadla mohou zhlédnout adventní kalendáře od všech souborů a zpříjemnit si čekání na Vánoce s Jihočeským divadlem.

Foto: Martina Root


Autor: -i, dap-