PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ohlédnutí za Mighty Sounds. Festival se po pauze povedl, co bude dál?

Ohlédnutí za Mighty Sounds. Festival se po pauze povedl, co bude dál?

Čtvrtek, 11.08.2022 / fotoreport + článek

 

Největší žánrová akce hudebních stylů ska, punk, reggae, hardcore či rock&roll, festival Mighty Sounds, přivítala v červenci na letišti Aeroklubu Tábor kolem 10 000 fanoušků. Festival letos hostil jména jako Social Distortion, Dropkick Murphys, Agnostic Front, Anti-Flag, Che Sudaka, Royal Republic, The Rumjacks, Dub Pistols a mnohé další. Z česko-slovenských kapel pak zahráli Fast Food Orchestra, Queens of Everything, The Fialky, Gutalax, Vasilův rubáš, Mutanti hledaj východisko, Redzed, Gangnails či Rocket Dogs a The Drain.


Fotky v galerii níže, kompletní fotoreportáže najdete ZDE.

"Po skvělém ročníku 2019 ho považuji za obdobně úspěšný a věřím, že si ho všichni užili. My jsme rádi, že jsme šestnácté pokračování mohli skoro po tříleté pauze udělat, dovézt na letiště u Čápova dvora slíbené přední světové i česko-slovenské kapely a hlavně, že přijeli i lidé, kteří měli v rukou ty roky staré lístky," hodnotil ředitel festivalu Mighty Sounds František Švadlena.
 
 
Zvěsti, že festival se konat nebude, nebo se přesune na jiné místo, pro teď vyvrací. "Přiznáváme, že ta pauza byla náročná, protože čekáte a čekáte. Jednou z nejzábavnějších pořadatelských věcí je právě dramaturgie festivalu a ta najednou nebyla, protože program byl víceméně sestavený už na konci roku 2019. Nadšení návštěvníci, skvělý organizační tým a až na drobnosti zdařilá akce, to nás nyní nakoplo. Další ročník bude. Co se týče lokace, tam by nějaké sny byly - mohlo by to být místo někde u vody a podobně, ale takové místo v ČR asi neexistuje. Jsme spokojení na táborském letišti, už jen kvůli skvělé infrastruktuře," doplnil František Švadlena.

Na Mighty Sounds si návštěvníci v pátek užili kapely jako Fast Food Orchestra, The Fialky, Social Distortion, Che Sudaka, Redzed, Krang aj. V sobotu potěšili Peshata se Swing Bandem Tábor, The Offenders, The Shabs, Agnostic Front, Anti-Flag, Royal Republic, The Rumjacks, Pirates of the Pubs, The Gangnails a další. Nedělní program pak uzavírali Dropkick Murphys v doprovodu s kapelami jako Dub Pistols, Gutalax, The Baboon show, Circus Brothers, Clowns, The Drain, Medial Banana a dalšími.

Nechyběla ani divadelní představení, besedy, slam poetry a ani pestrý doprovodný program - nohejbal, fotbálek, skateboarding, stánky s merchem a designovými výrobky a kvalitní gastronomie.


Fotografie


Autor: David Peltán,František Ciml,Jana Škrabánková


Téma: Mighty sounds

SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Harlej - Zatím je to dobrý tour

Hudba / koncert
Hotel Palcát
02.12.2023 od 19:00 hod.

 

ADVENT na statku v Borotíně

Pro děti / Kulturně společenská akce pro děti i dospělé
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
02.12.2023 - 03.12.2023 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Tomáš Průša: Peru

Ostatní / setkání / beseda u čaje
kino Nadějkov
02.12.2023 od 17:00 hod.

 

Výtvarný kurz - Výroba sněhuláka

Pro děti
Dům kultury Milevsko
02.12.2023