PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ohlédnutí za Mighty Sounds. Festival se po pauze povedl, co bude dál?

Ohlédnutí za Mighty Sounds. Festival se po pauze povedl, co bude dál?

Čtvrtek, 11.08.2022 / fotoreport + článek

 

Největší žánrová akce hudebních stylů ska, punk, reggae, hardcore či rock&roll, festival Mighty Sounds, přivítala v červenci na letišti Aeroklubu Tábor kolem 10 000 fanoušků. Festival letos hostil jména jako Social Distortion, Dropkick Murphys, Agnostic Front, Anti-Flag, Che Sudaka, Royal Republic, The Rumjacks, Dub Pistols a mnohé další. Z česko-slovenských kapel pak zahráli Fast Food Orchestra, Queens of Everything, The Fialky, Gutalax, Vasilův rubáš, Mutanti hledaj východisko, Redzed, Gangnails či Rocket Dogs a The Drain.


Fotky v galerii níže, kompletní fotoreportáže najdete ZDE.

"Po skvělém ročníku 2019 ho považuji za obdobně úspěšný a věřím, že si ho všichni užili. My jsme rádi, že jsme šestnácté pokračování mohli skoro po tříleté pauze udělat, dovézt na letiště u Čápova dvora slíbené přední světové i česko-slovenské kapely a hlavně, že přijeli i lidé, kteří měli v rukou ty roky staré lístky," hodnotil ředitel festivalu Mighty Sounds František Švadlena.
 
 
Zvěsti, že festival se konat nebude, nebo se přesune na jiné místo, pro teď vyvrací. "Přiznáváme, že ta pauza byla náročná, protože čekáte a čekáte. Jednou z nejzábavnějších pořadatelských věcí je právě dramaturgie festivalu a ta najednou nebyla, protože program byl víceméně sestavený už na konci roku 2019. Nadšení návštěvníci, skvělý organizační tým a až na drobnosti zdařilá akce, to nás nyní nakoplo. Další ročník bude. Co se týče lokace, tam by nějaké sny byly - mohlo by to být místo někde u vody a podobně, ale takové místo v ČR asi neexistuje. Jsme spokojení na táborském letišti, už jen kvůli skvělé infrastruktuře," doplnil František Švadlena.

Na Mighty Sounds si návštěvníci v pátek užili kapely jako Fast Food Orchestra, The Fialky, Social Distortion, Che Sudaka, Redzed, Krang aj. V sobotu potěšili Peshata se Swing Bandem Tábor, The Offenders, The Shabs, Agnostic Front, Anti-Flag, Royal Republic, The Rumjacks, Pirates of the Pubs, The Gangnails a další. Nedělní program pak uzavírali Dropkick Murphys v doprovodu s kapelami jako Dub Pistols, Gutalax, The Baboon show, Circus Brothers, Clowns, The Drain, Medial Banana a dalšími.

Nechyběla ani divadelní představení, besedy, slam poetry a ani pestrý doprovodný program - nohejbal, fotbálek, skateboarding, stánky s merchem a designovými výrobky a kvalitní gastronomie.


Fotografie


Autor: David Peltán,František Ciml,Jana Škrabánková


Téma: Mighty sounds

Třeboňská nokturna spustila předprodej na 20. ročník

Festival klasické hudby, Třeboňská nokturna, spouštil předprodej na letní část, která se koná od 11. do 15. července na různých místech Třeboně. Vystoupí na něm Talichovo kvarteto, PhilHarmonia Octet, Rozhlasový Big Band Gustava Broma, Jiří Stivín & Jaroslav Šindler, Eliška Weissová a mnoho dalších. V rámci večerního setkání vyzpovídá 23. února moderátorka Martina Kociánová geologa a spisovatele Václava Cílka. Koncertní řadu zakončí 23. března pásmo Madrigal včera a dnes s Ensemble Baroque Quintet. Zimní večery uvede moderátorka a hudební vědkyně Eva Hazdrová-Kopecká. Předprodej běží na webu trebonskanocturna.cz, kde naleznete také kompletní festivalový program. (dap)

 

The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Související články

 

 
Kultura dnes


KČT - výroční členská schůze odboru KČT Milevsko

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
31.01.2023 od 18:00 hod.