PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Mighty Sounds už se blíží! V čele jsou Social Distortion a Dropkick Murphys

Festival Mighty Sounds už se blíží! V čele jsou Social Distortion a Dropkick Murphys

Pátek, 01.07.2022 / článek

 

Po dvouleté nucené pauze se uskuteční 16. ročník kultovního festivalu Mighty Sounds. Nejnabitější line-up v historii festivalu se organizátorům po celou dobu covidovou podařilo udržet pohromadě. Ve dnech od 8. do 10. července tak na letišti Aeroklubu Tábor mimo jiné vystoupí Social Distortion, Dropkick Murphys, Royal Republic, Dub Pistols nebo legendární Anti-Flag. Z česko-slovenských kapel pak tradičně Fast Food Orchestra, Polemic, Queens of Everything, The Fialky, Gutalax či Rocket Dogs a The Drain.  

Šestnáctý ročník festivalu Mighty Sounds se měl původně uskutečnit v roce 2020, kvůli pandemii covid-19 a následných koronavirových opatření se však koná až letos v červenci.

"A je na co se těšit. Účast po letech vyjednávání potvrdili legendární Social Distortion, dále neméně slavní čelní představitelé folk punku ve světě Dropkick Murphys, nebo vysoce zábavní rock’n’rolloví Royal Republic," potvrzuje mluvčí festivalu Markéta Broumová. 

Výčet kvalitních žánrových jmen je však mnohem delší. Vystoupí Agnostic Front, Acidez, Anti-Flag, The Baboon Show, The Rumjacks, Dub Pistols a mnoho dalších. Zahraniční interprety doplňuje výběr toho nejlepšího z domácí žánrové scény, a to nejen z punkrocku, ska, punku, rockabilly nebo rock’n’rollu, ale tentokrát i z rapu a alternativy. Těšit se tak můžete na Michajlova, Redzed či Maniaka. 

Hody, hody, doprovody

Nebude chybět ani divadelní scéna s představeními, slam poetry, stand up comedy i divadlem pro děti. Návštěvníci nepřijdou ani o stánky s pestrým zbožím a merchem, sportovní a volnočasové aktivity pro malé i velké a kvalitní občerstvení. Zde došlo ke změnám pivovaru, na čepu nyní najdete místo Budvaru Radegast, Pilsner Urquell a lokální pivovar Obora. 

K orientaci v programu je také mobilní aplikace plná informací o kapelách, line-upu a dalších důležitých věcí s možností tvoření si vlastního programu. Stahovat ji můžete ZDE.

Stejně jako v minulých letech i letos pro návštěvníky České dráhy zajistí příjemnější a bezstarostný příjezd na Mighty Sounds. V zastávce Tábor – Čápův dvůr budou v době od čtvrtka 7. července od 12 hodin do pondělí 11. července do dopoledních hodin (poslední rychlík směrem na Prahu odjede v pondělí chvíli před 12:00, směrem na České Budějovice pak chvíli po 12:00) budou zastavovat rychlíky, vyjma Jižního expresu. Zastávka se nachází asi deset minut chůze od festivalového areálu.

Vstupenky jsou v tuto chvíli k dostání za 2500 Kč. Veškeré informace o programu, parkování, stanování a ubytování či o předprodeji vstupenek jsou k nalezení na stánkách festivalu  www.mightysounds.cz.

TIPY KULTURNE.COM:

Social Distortion
Dropkick Murphys
Royal Republic
Anti-Flag
Dup Pistols
The Shabs
The O’Reillys and the Paddyhats
Circus Brothers
Fast Food Orchestra
United Flavor
Munroe
Gutalax
The Drain


Autor: David Peltán


Téma: Mighty sounds

Bubeník legendárních Deep Purple Ian Paice míří do Písku

Koncert bubeníka legendárních Deep Purple se uskuteční ve středu 6. prosince. Ian Paice, člen kapely Deep Purple, společně s kapelou PURPENDICULAR přijede do KD Písek a přiveze program největších hitů slavných Deep Purple. Koncert je jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a přímo ucítit dotek rockové historie. Vstupné v předprodeji na volné stání je 890 Kč, na místě 1 000 Kč, VIP sezení v předprodeji 1 000 Kč, na místě 1 200 Kč.

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


 

Čertovské rejdění

Pro děti
náměstí Tomáše Bati
05.12.2023 od 16:00 hod.

 

všechny báječný věci

Divadlo / monodrama
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
05.12.2023 od 19:00 hod.