PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Provazochodci se na Červené Lhotě procházeli nad hlavami diváků, nyní je uvidíte v Krumlově

Provazochodci se na Červené Lhotě procházeli nad hlavami diváků, nyní je uvidíte v Krumlově

Sobota, 25.06.2022 / fotoreport + článek

 

Adrenalinovou podívanou přichystala v neděli 12. června parta moderních provazochodců na zámku Červená Lhota. V rámci poutě chodili po slacklině přátelé kolem Petra Poláka z Jablonce nad Nisou z horních oken zámku do protějšího parku. Takzvaní slacklineři nechodí po provazech, ale po dva a půl až pět centimetrů širokých popruzích, které nejsou na rozdíl od provazů zcela napnuté a lze na nich dělat různé triky.

Dechberoucích výmyků a krkolomných pozic se dočkali také početní návštěvníci poutě. Parta jezdí po památkách už několik let a 3. července je budou moci vidět návštěvníci hradu Šternberk na Olomoucku. Velký provazochodecký festival se koná od čtvrtka 23. do neděle 25. června v Českém Krumlově. 

Další akcí na Červené Lhotě bude 30. června křest knihy o štukách. "Je to kvůli tomu, že jsou na zámku rovněž jedinečné štuky, rozebírali a zkoumali jsme technologie římských štuků. Kromě různých výrobních překvapeních jsme při rozboru zjistili, že písek v nich použitý pochází z nedalekého rybníka Rytíř," říká kastelán Tomáš Horyna. Mnozí návštěvníci akce se pak ptali na rybník kolem zámku, který je aktuálně částečně napuštěný. "Voda v něm nyní je, ač stále metr a půl pod standardní hladinou. Bude se však muset opět vypustit, protože poškozenou hráz čekají další sondy. Poté ho zase částečně necháme napustit," dodal kastelán.


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


zvěřinec pana ezopa - divadlo navětvi

Divadlo / pro děti
Park za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí
11.08.2022 od 16:30 hod.

 

Cihelna a spol.

Hudba / koncert / folk rock
Park za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí
11.08.2022 od 19:00 hod.

 

Milevské léto - Láska & VO106

Hudba / koncert
Amfiteátr Dům kultury Milevsko
11.08.2022 od 18:00 hod.

 

Jam session

Hudba / koncert
Univerzita
11.08.2022 od 19:30 hod.