PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Fotograf Jan Šibík vystavuje poprvé v Táboře. Přivezl výstavu Deset let/Ten Years

Fotograf Jan Šibík vystavuje poprvé v Táboře. Přivezl výstavu Deset let/Ten Years

Úterý, 07.06.2022 / fotoreport

 

Přední český fotoreportér Jan Šibík přijel v rámci Táborské muzejní noci zahájit svou výstavu Deset let/Ten Years, která dokumentuje světové události v rozmezí let 2007–2017 a mnozí ji mohli zhlédnout ve výstavních prostorech Staroměstské radnice v Praze. Expozice divákovi předkládá například přírodní katastrofy, KLDR jako bizarní relikt komunismu, ale také arabské jaro, počátky války na Ukrajině, prostitutky ze slumů v Kibery, slovenské vybydlené sídliště Luník IX a jiné. Jan Šibík při vernisáži neztratil ani minutu vzletným povídáním o umění, zahájení se prakticky okamžitě překlopilo do komentované prohlídky fotografií a plamenných diskusí nad motivy či focením samotným. Výstava potrvá do 17. července.     

 

Jan Šibík je jedním z nejznámějších českých fotografů současnosti a doslova žijící legendou reportážní a válečné fotografie. Podnikl na 250 reportážních cest do všech koutů světa a zároveň vyfotografoval i stovky reportáží v České republice. Za svou práci obdržel nespočet fotografických cen, mezi nimiž také World Press Photo v roce 2004. Dvacet let pracoval jako vedoucí fotooddělení a obrazový redaktor v časopise Reflex. V posledních letech je na volné noze, nadále fotí a pořádá fotografické workshopy u nás i v zahraničí, mezi něž patří například i workshop Fotíme mobilem. 


Fotografie


Autor: David Peltán

The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Úvod do flamenca - taneční seminář

Ostatní / workshop / Taneční seminář
Taneční sál Čechova 1 České Budějovice
28.01.2023 od 10:00 hod.

 

Zaklínačský ples: Večírek u Vegelbudů

Hudba / jiný
Střelnice
28.01.2023 od 18:00 hod.

 

Winter hockey days 2023

Sport / hokej / turnaj hvězd i hobbíků
Kluziště Planá nad Lužnicí
28.01.2023 - 29.01.2023 od 08:00 hod.
vícedenní akce