PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hudebník Matt Woosey zakončil tuzemské turné ve Volyni

Hudebník Matt Woosey zakončil tuzemské turné ve Volyni

Pátek, 27.05.2022 / fotoreport

 

Matt Woosey vystoupil v Městském muzeu ve Volyni. Předem nutno uvést na pravou míru, že se nejedná o muzikanta, specializujícího se pouze na akustické blues, jak bývá inzerováno, i když i na něj párkrát došlo. Ač je Matt Woosey Angličan, jeho repertoár připomíná americkou scénu, kde pojmy folk, natož country, jsou na hony vzdálené stánkům na krásu nevysoké ceny, nebo fešáckým zelenáčským plavcům.

Podobné country prvky můžeme najít třeba u Dire Straits, Bruce Springsteena nebo Chrise Rey, kde se vlivy této zaoceánské lidové dřevní hudby mísí s rockem a instrumentální vyzrálostí. O tu se postarala vynikající česká podpůrná kapela The BladderStones, složená z trojice skvělých muzikantů - pregnantní rytmiku zastupuje bubeník Michael Nosek a baskytarista Johnny Judl, barvitou kytaru vnáší Tomáš Frolík.

Ve Volyni tatáž kapela před časem doprovázela plně elektrifikovaného Troye Redferna, zcela jinou podobu nabídla přizpůsobením Mattovu stylu, přesto se našly plochy, kde příjemně decentní zvuk vygradoval k Frolíkovým instrumentálním kytarovým sólům - ukázka ZDE. A pro zajímavost, jak toto trio ve Volyni bylo v roce 2019 k ruce Redfernovi, možno vidět ZDE.

Ve vzduchu visí nejen letně sálající jaro, ale časem i možný návrat tohoto seskupení při budoucím tažení, takže je opět se na co těšit a za co poděkoval muzikantům i dramaturgovi Městského muzea ve Volyni Karlovi Skalickému


Fotografie


Autor: Petr Hejna