PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Three for Silver z Portlandu zahráli ve Volyni

Three for Silver z Portlandu zahráli ve Volyni

Pátek, 06.05.2022 / fotoreport

 

Ve volyňské tvrzi uspořádalo Městské muzeum ve Volyni v dramaturgii Karla Skalického koncert Three for Silver z Portlandu. Přestože kapela bývá na plakátech u nás uváděna coby představitel stylu „Blues & Roots & Americana" (ve své domovině jsou pro změnu označováni coby Mythic Americana, Doomfolk či Apocalypso), jedná se tak trochu o dnes celkově populární dezinformaci.

Tato kapela totiž nelze zařadit do nějakého žánru, jelikož ona sama ho coby jedinečný a nezaměnitelný vytvořila - energický, místy křehký, ač „jen" v triu, tak barvitý a nestavějící ani na blues, ani na jazzu, a přesto obojího je v něm trochu, stejně jako word music, latiny, folku i akustického funku.

Pachateli této ojedinělosti jsou Lucas Warford - zpěv, kontrabas, mandolína, Willo Sertain - zpěv, akordeon a Corwin Zekley - zpěv, housle. Motorem kapely je Lucas, hrající již na pohled nevšední pětistrunnou basu s tělem rezofonické kytary, stejně jako na kontrabas, jehož tělo tvoří plechová vanička, sloužící současně jako perkusní nástroj. Kdo chce hledat, najde opravdu v Lucasovi mix Les Claypola (mimochodem, Primus vystoupí v Praze s poctou Rush 17. září 2022) a Toma Waitse, a je to opravdu vydařený kříženec. Video ZDE

V prostorách tvrze je navíc do 2. října k vidění nová expozice Vercajk, tedy řemeslnické nářadí a pomůcky ze zaniklých časů, již od března je možno kochat se obrazy křížové cesty z Malenic a ty obrázky na zdi za muzikanty jsou práce dětí z volyňského ateliéru vedeného Markétou Drábkovou (za svobodna Bláhovou). Krom toho samozřejmě muzeum nabízí stálé expozice.

Dobrou zprávou je, že se Three for Silver, tato parta z Oregonu, po toulkách Evropou se do muzea ve Volyni opět vrátí 1. října tohoto roku.


Fotografie


Autor: Petr Hejna

SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrahám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrahám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


promlčeno

Kino / film / český krimi thriller
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.05.2022 od 19:00 hod.