PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sýčka a Dinga potkáš ve městě, ne v lese

Sýčka a Dinga potkáš ve městě, ne v lese

Úterý, 03.05.2022 / fotoreport + článek

 

Vyrazili jsme za Sýčkem a kapelou, co hraje country, do táborského Lva. Vlakem, s lahváčem v ruce a foťákem přes rameno. S pivnicí U Lva mám spojenou jedinou, čtyři roky starou, mlhavou (vypil jsem ten večer víc piv, než kolik je v Budějcích semaforů) vzpomínku. V té byl prostor asi desetkrát větší a stejně jsem si tam nedokázal představit hlasitej koncert.

Při prvních tónech Dinga (to je ta country banda) jsem trochu litoval, že ve svým šatníku nemám ani jeden klobouk. Jednoduchá melodie (né tak moc jako Nedvědi) a snad schválně špatná angličtina. Od táborákových představ mě po chvíli odvádí balalajka a banjo. Ta kombinace funguje zatraceně dobře a někde vzadu cítím z kytar metalový riffy. Jsem country skeptik, ale tahle banda mi po chvíli imponuje a dokonce lituju, že jejich vystoupení končí.

Sýčka jsem naposledy slyšel před pauzou a změnou sestavy. Na postu bubeníka vystřídal František (ex Vees, stará škola rock’n’rollu, kdy podprsenky lítají vzduchem) Šamana (Nuly, noisový mistr rytmu), hraje strašně nahlas, takže jsem po kapsách marně hledal špunty do uší. Obavy však byly plané. Mistr zvuku si s malým prostorem a velkým kopákem poradil bravurně, takže si minimalistická hudba s hlubokými texty našla cestu do uší mnoha návštěvníků v srozumitelné formě a zanechala tak pozitivní dojem, jak jen melancholie Sýčka dovoluje.


Fotografie


Autor: František Ciml

SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrahám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrahám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


promlčeno

Kino / film / český krimi thriller
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.05.2022 od 19:00 hod.