PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sklepy plné vína si užívají také v Jihočeském kraji. Festival vína vezme do sklípků podruhé

Sklepy plné vína si užívají také v Jihočeském kraji. Festival vína vezme do sklípků podruhé

Pátek, 22.04.2022 / fotoreport

 

 První putování po táborských sklepech za vínem se konalo o druhém dubnovém víkendu. Za výběrem nejlepších vinařů z Velkých Bílovic dorazilo 700 milovníků vína, kteří nejen ochutnávali Dionýsův nápoj, ale také si prohlédli soukromá středověká sklepení, táborské podzemní chodby s výkladem pracovníků Husitského muzea či výstavu historických i současných vinných etiket v Galerii Ambit. Kdo akci Táborského festivalu vína nestihl, má šanci v sobotu 23. dubna od 11 do 18 hodin.

Druhé putování po táborských historických sklepech za vínem se opět uskuteční na Starém městě a zájemci opět objeví tajemná zákoutí sklípků i kvalitní vína, tentokráte výběr z Moravy a Čech. Každý návštěvník dostane skleničku, vodu a taštičku s mapou a propiskou a může vyrazit. Vstupenky jsou k dispozici na webu festivalu či na místě, kde však budou o něco dražší. Stále také trvá výstava etiket, která je zdarma.


Fotografie


Autor: David Peltán


Třeboňská nokturna spustila předprodej na 20. ročník

Festival klasické hudby, Třeboňská nokturna, spouštil předprodej na letní část, která se koná od 11. do 15. července na různých místech Třeboně. Vystoupí na něm Talichovo kvarteto, PhilHarmonia Octet, Rozhlasový Big Band Gustava Broma, Jiří Stivín & Jaroslav Šindler, Eliška Weissová a mnoho dalších. V rámci večerního setkání vyzpovídá 23. února moderátorka Martina Kociánová geologa a spisovatele Václava Cílka. Koncertní řadu zakončí 23. března pásmo Madrigal včera a dnes s Ensemble Baroque Quintet. Zimní večery uvede moderátorka a hudební vědkyně Eva Hazdrová-Kopecká. Předprodej běží na webu trebonskanocturna.cz, kde naleznete také kompletní festivalový program. (dap)

 

The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Související články

 

 
Kultura dnes


KČT - výroční členská schůze odboru KČT Milevsko

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
31.01.2023 od 18:00 hod.