PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sklepy plné vína si užívají také v Jihočeském kraji. Festival vína vezme do sklípků podruhé

Sklepy plné vína si užívají také v Jihočeském kraji. Festival vína vezme do sklípků podruhé

Pátek, 22.04.2022 / fotoreport

 

 První putování po táborských sklepech za vínem se konalo o druhém dubnovém víkendu. Za výběrem nejlepších vinařů z Velkých Bílovic dorazilo 700 milovníků vína, kteří nejen ochutnávali Dionýsův nápoj, ale také si prohlédli soukromá středověká sklepení, táborské podzemní chodby s výkladem pracovníků Husitského muzea či výstavu historických i současných vinných etiket v Galerii Ambit. Kdo akci Táborského festivalu vína nestihl, má šanci v sobotu 23. dubna od 11 do 18 hodin.

Druhé putování po táborských historických sklepech za vínem se opět uskuteční na Starém městě a zájemci opět objeví tajemná zákoutí sklípků i kvalitní vína, tentokráte výběr z Moravy a Čech. Každý návštěvník dostane skleničku, vodu a taštičku s mapou a propiskou a může vyrazit. Vstupenky jsou k dispozici na webu festivalu či na místě, kde však budou o něco dražší. Stále také trvá výstava etiket, která je zdarma.


Fotografie


Autor: David Peltán


Pokáč přiveze do Tábora show z O2 areny. Bude poslední v roce

 Oblíbený písničkář Pokáč přiveze do táborského Hotelu Palcát svou show, s níž vystoupil v naprosto plné pražské O2 areně, kde s ním jeho písničky zpívalo 14 tisíc lidí od dětí po dospělé. Koncert, který se uskuteční v pátek 7. října od 20 hodin, bude Pokáčovo posledním letošním vystoupení v České republice. Táborský festival vína, jídla a kultury tímto koncertem ukočí svůj 14. ročník. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji ZDE. (dap) 

Související články

 

 
Kultura dnes


senior bez nehod

Ostatní / divadelní přednáška
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
06.10.2022 od 13:00 hod.

 

Kurz korálkování

Ostatní / workshop / od 6 - 120 let
Dům kultury Milevsko
06.10.2022 od 16:00 hod.