PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sklepy plné vína si užívají také v Jihočeském kraji. Festival vína vezme do sklípků podruhé

Sklepy plné vína si užívají také v Jihočeském kraji. Festival vína vezme do sklípků podruhé

Pátek, 22.04.2022 / fotoreport

 

 První putování po táborských sklepech za vínem se konalo o druhém dubnovém víkendu. Za výběrem nejlepších vinařů z Velkých Bílovic dorazilo 700 milovníků vína, kteří nejen ochutnávali Dionýsův nápoj, ale také si prohlédli soukromá středověká sklepení, táborské podzemní chodby s výkladem pracovníků Husitského muzea či výstavu historických i současných vinných etiket v Galerii Ambit. Kdo akci Táborského festivalu vína nestihl, má šanci v sobotu 23. dubna od 11 do 18 hodin.

Druhé putování po táborských historických sklepech za vínem se opět uskuteční na Starém městě a zájemci opět objeví tajemná zákoutí sklípků i kvalitní vína, tentokráte výběr z Moravy a Čech. Každý návštěvník dostane skleničku, vodu a taštičku s mapou a propiskou a může vyrazit. Vstupenky jsou k dispozici na webu festivalu či na místě, kde však budou o něco dražší. Stále také trvá výstava etiket, která je zdarma.


Fotografie


Autor: David Peltán


SMUTÉNKA: Na cestu za manželkou Libuší Šafránkovou se vydal herec Josef Abrahám

Za svou životní Popelkou, herečkou Libuší Šafránkovou, se vydal přední český filmový i divadelní herec Josef Abrahám. Bylo mu 82 let. Uplynulé měsíce ho trápily obtíže se srdcem a další neduhy. Držitel divadelní Ceny Thálie za celoživotní mistrovství ztvárnil kromě nespočtu divadelních rolí také kolem 200 filmových a seriálových. Kromě toho, že se objevil ve Formanově Černém Petrovi, exceloval ve snímcích jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero!, Kulový blesk, Šakalí léta, Městem chodí Mikuláš, Obsluhoval jsem anglického krále, Anděl Páně 2 a dalších, nezapomenutelná role je samozřejmě doktor Blažej v Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města. Jeho mottem bylo: „Když už to není sranda, ať je to alespoň pravda.“ (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


promlčeno

Kino / film / český krimi thriller
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.05.2022 od 19:00 hod.