PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Velikonoce s Jesusem se vrací. Pomáhat se bude šestileté Taťánce

Velikonoce s Jesusem se vrací. Pomáhat se bude šestileté Taťánce

Pátek, 15.04.2022 / článek

 

Po tříleté pauze se opět uskuteční akce Velikonoce s Jesusem. Šestnáctý ročník koncertu na podporu veřejné sbírky, tentokrát pro hendikepovanou šestiletou Taťánku z Tábora, se uskuteční na Velikonoční neděli 17. dubna od 19 hodin v táborském klubu Milenium. 

"Koncert pro Taťánku byl již připraven v roce 2020, avšak z důvodu nemožnosti konání veřejných akcí se uskuteční až nyní. Shromážděné finanční prostředky budou použity na úhradu speciální bezpečné postele se zdvižnou zábranou ze všech stran, pro bezpečné spaní a denní užívání, a dále na náklady intenzivních rehabilitací, rehabilitačních pobytů a terapií. Získání cílové částky 65 tisíc korun by Taťánce usnadnilo její další rozvoj. Pokud by se vybralo více peněz, byly by použity na intenzivní rehabilitace, které musí probíhat průběžně," říká za pořadatele Fest 2004 Petr Vavruška. 

Přispět Taťánce lze na portálu Donio.cz ZDE, kde jsou také uvedeny podrobnější informace o veřejné sbírce, do níž už lze přispívat.

Na koncertě vystoupí hudební skupiny Cihelna a spol., Seskupení za účelem a Tábor Superstar Band dohromady s taneční skupinou Coda s programem rockové opery Jesus Christ Superstar. 

Šestiletá Taťánka má od narození zdravotní problémy a komplikace. Narodila se s velmi vzácnou genetickou vadou, která byla objevena až po porodu. Tato genetická vada způsobila rozsáhlý rožštěp patra, deformitu konečníku, srdeční vadu a především hypotonii. Dodnes nikdo neřekl žádnou prognózu, jelikož nikdo neví, jak se postižení bude dále vyvíjet. Za své první dva roky života Taťánka prodělala dvě operace, z toho jednu s velkými komplikacemi, které vedly k otoku mozku, rozvoji epilepsie a krvácení do mozku. Komplikace spojené s operacemi a velmi časté infekce, na které trpí, jí znesnadňují její psychomotorický vývoj a je zatím na úrovni devítiměsíčního dítěte.


Autor: David Peltán


Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Související články

 

 
Kultura dnes


PRECEDENS - pro náhlou indispozici zrušeno

Hudba / koncert / Rock
mcJORDÁN, Budějovická 14, Tábor
24.03.2023 od 20:00 hod.

 

Fotografie - Miroslava Trusková "MR.TURNER"

Výstava / Výstava fotografií
Biograf Kotva
24.03.2023 - 11.05.2023 od 18:30 hod.
vícedenní akce

 

Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.

 

Svišti v orchestřišti

Hudba / koncert / filmová hudba - rock - swing
Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor
24.03.2023 od 16:30 hod.