PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Návrat krále festivalů. Sziget přiveze Arctic Monkeys, Biebera, Tame Impala i Kings of Leon

Návrat krále festivalů. Sziget přiveze Arctic Monkeys, Biebera, Tame Impala i Kings of Leon

Pondělí, 14.03.2022 / článek

 

Po oznámení Arctic Monkeys, Dua Lipy a Kings of Leon Sziget festival opět vytahuje těžký kalibr v podobě koncertů Justina Biebera, Calvina Harrise, Tame Impala, Sama Fendera, Tourist, Folamour, Stevea Aokiho, Niny Kraviz, Lewise Capaldiho, Bastille, Stromae, Woodkid, Caribou, Milky Chance, Princess Nokia a mnoha dalších. Sziget festival se uskuteční od 10. do 15. srpna na ostrově Óbuda v Budapešti. 

Tří a šestidenní vstupenky a možnosti ubytování na Sziget 2022 jsou nyní v prodeji. Více informací zjistíte na szigetfestival.com/cz

Justin Bieber přijede na Sziget festival v rámci svého světového turné, které odstartoval před několika dny koncerty v USA. Bieber představí na Ostrově svobody řadu nových písní ze svého posledního alba Justice, které vyšlo loni v březnu. Mezi nimi nepochybně zazní hity jako Anyone, Ghost, nebo globální hit Peaches. Koncert, který si nesmí nechat ujít žádný fanoušek, bude návratem Justina Biebera do Evropy od jeho světového turné Purpose v roce 2017.

Svým energickým vystoupením roztančí hlavní pódium Szigetu britská popová senzace Anne-Marie, která má po vydání svého druhého alba Therapy na kontě řadu nedávných úspěchů včetně moderování The Voice UK a veleúspěšných singlů Doja Cat and Nathan Dawe. Anne-Marie je jednou z největších popových hvězd dneška a neuvěřitelnou posilou už tak skvělého programu.

K výše uvedeným se připojuje také australská kapela Tame Impala postavená okolo výjimečného hudebníka Kevina Parkera. Její nenapodobitelný psychedelický zvuk s nádechy synth-popu si fanoušci zamilovali během celé minulé dekády a Tame Impala tak nyní patří k největším jménům současného hudebního světa. Se zásobou hitů jako The Less I Know The Better, Let It Happen nebo Borderline a mnoha dalšími zaručeně rozzáří celou Budapešť.

Dalším přírůstkem do programu Szigetu je jeden z nejzajímavějších písničkářů současnosti Sam Fender. Stoupající hvězda britské scény s druhým albem Seventenn Going Under sklízí úspěchy ze všech stran, zároveň si dokáže ve svých písních zachovat autenticitu a podávat osobní a intimní výpověď o svém dospívání a jeho těžkostech.

Spolu se jmenovanými se v programu festivalu objeví světoví DJové Steve Aoki a Calvin Harris, kultovní španělská trapová umělkyně Bad Gyal, pařížský producent Folamour, festivalová stálice Tourist, němečtí indie rockoví Milky Chance, britská zpěvačka a skladatelka Holly Humberstone a mnoho dalších.

Sziget společně s headlinery hlavní stage oznamuje řadu osobností, které vystoupí v takřka posvátné Colosseum aréně, která je zasvěcená elektronické hudbě. Hlavní tváří programu bude na této scéně celosvětově proslulá ruská superstar DJka a producentka Nina Kraviz, kterou doplní např. nenapodobitelný Seth Troxler, nebo dánský producent Kölsch a očekávány b2b set enigmatického dua Denis Sulta a Mella Dee.

Festival Sziget oslavuje rozmanitost a komunitu, spojuje lidi z celého světa a poskytuje místo svobody projevu, kde mohou všichni bez rozdílu zažít únik z každodenního života.

Co je Sziget festival?


V průběhu let Sziget hostil některé z největších hvězd hudebního světa, včetně jmen jako David Bowie, Oasis, Radiohead, Foo Fighters, Florence + the Machine, James Blake, Ed Sheeran nebo Kendrick Lamar.

Festival Sziget každý rok vítá stovky tisíc návštěvníků a jeho cílem je přivést během šest dní ta největší hudební jména z nejrůznějších žánrů. Sziget však není jen o hudebních zážitcích: Je o lásce, umění a svobodě ve všech možných formách! Je to hudební a kulturní festival, který návštěvníkům nabízí jedinečné léto plné koncertů, uměleckých programů, divadelních představení, besed, filmů, zábavních atrakcí, sportu a mnoho dalšího.

Protože Sziget v maďarštině znamená „ostrov“, samotný festival Sziget se nachází na nádherném ostrově Óbuda v srdci maďarské Budapešti. Leží v blízkosti centra města a dává návštěvníkům festivalu možnost prozkoumat Budapešť kdykoli během návštěvy Szigetu. Život na festivalu nezastavuje. Koncerty a hudební vystoupení běží každý den od časného odpoledne a trvají až do úsvitu. Sziget si však můžete užít i jinak než na koncertě. Ať už navštívíte některou z besed a přednášek, zhlédnete některé z divadelních představení nebo se rozhodnete si zasportovat či jen odpočinout na pláži, vyžití na Szigetu najdete vždy.

Vstupenky jsou nyní v prodeji od 70 €. Další podrobnosti o Szigetu najdete na https://szigetfestival.com/cz/vstupenky/list


OHLÁŠENÝ LINE-UP (bude doplňován)ARCTIC MONKEYS
CALVIN HARRIS
DUA LIPA
JUSTIN BIEBER
KINGS OF LEON
TAME IMPALA

+++

LEWIS CAPALDI
STROMAE
BASTILLE
SAM FENDER
ANNE-MARIE

+++

STEVE AOKI
ALAN WALKER
CARIBOU
JUNGLE
WOODKID
FKJ
NINA KRAVIZ
JON HOPKINS
SIGRID
SLOWTHAI
RONNIE FLEX & THE FAM

+++

RILÈS
PRINCESS NOKIA
YUNG LEAN
MILKY CHANCE
BEABADOOBEE
BAD GYAL
CLUTCH
FONTAINES D.C.
HOLLY HUMBERSTONE
FLOATING POINTS
BADBADNOTGOOD
INHALER
YVES TUMOR & ITS BAND
CHANNEL TRES
SEVDALIZA
BOB MOSES CLUB SET
SETH TROXLER
HONEY DIJON
KÖLSCH
NGHTMRE
KENSINGTON
OFENBACH
MEZERG
ALICE MERTON
MEUTE
NOGA EREZ
FOLAMOUR
DENIS SULTA & MELLA DEE
LOLA MARSH
JADE BIRD
VIAGRA BOYS
ROLE MODEL
ICEAGE
CATE LE BON
BLACK HONEY
GIANT ROOKS
TOKiMONSTA
APASHE
TSHA
TOURIST
MYD
REMI WOLF
ALFIE TEMPLEMAN
KID FRANCESCOLI
JOHN TALABOT
DIRTYPHONICS
TAAHLIAH

a další
Autor: -i, dap-