PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Monkey Business, Ventolin nebo Zrní. Budějovický klub Tempo odhalil jarní program

Monkey Business, Ventolin nebo Zrní. Budějovický klub Tempo odhalil jarní program

Čtvrtek, 03.03.2022 / článek

 

Budějovický klub TEMPO pokračuje i v roce 2022. Pandemie i plánovaná rekonstrukce domu Slavie, ve kterém klub sídlí, sice svazovaly jeho provozovatelům ruce, i přesto se jim však podařilo ukotvit stabilní a silný program na jarní sezonu. 

Jarní program odstartovali v pátek 25. února Midi Lidi. V pátek 4. března se na pódiu otočí jistota české pop-funková scény, kapela MONKEY BUSINESS. V březnu pak TEMPO v programu nabídne i intimní koncert EMMY SMETANY a JORDANA HAJE, jedničku na alternativní scéně - kapelu ZRNÍ, nebo rock'n'rollový svěží vítr v podobě kapel THE SILVER SPOONS a DEAF HEART. Mejdan roku dramaturgové klubu naplánovali na apríla, 1. dubna. Přijede mistr křišťálového zvuku, mág elektronické hudby VENTOLIN. Ten s sebou přiveze nejen nové album "Dneska se vyčasilo", ale i neméně výrazného elektronického producenta HRTL.

"Za těch pár měsíců, co jsme v součtu měli otevřeno, se v klubu objevili pokaždé úplně jiní návštěvníci. Vypadá to, že akce, které děláme, oslovují velkou škálu lidí, což byl náš cíl," vysvětluje záměr dramaturgyně Adéla Kolářová.

A program je opravdu různorodý a žánrově nevyhraněný i teď. Dále se mohou návštěvníci těšit třeba na kapely THE DRAIN, OTK, TÁBOR, ABSOLUTNĚ ČERNÉ TĚLESO, britského písničkáře JAMESE HARRIESE s kapelou, nebo i nehudební akce FESTIVAL JEDEN SVĚT nebo PASTORAL BROTHERS.

Klub TEMPO na podzim 2020 otevřel s vědomím, že za 120 dní zavře a KD Slavie se začne z gruntu rekonstruovat. Kvůli pandemii se rekonstrukce domu posunula a klub dostal zelenou ještě do léta 2022. Nadšení týmu nepovolilo a čtveřice kulturních nadšenců Dan, Adéla, Dan a Petr naplánovali nový program, který pokorně zakončí historickou etapu staré dobré Slavie jakožto nejkrásnějšího kulturního domu v Budějovicích.

Celý program je k nalezení i na stránkách klubu Tempo, na facebooku a instagramu:
https://www.klubtempo.cz/
https://www.facebook.com/tempoklub120/
https://www.instagram.com/tempoklub/

Předprodej vstupenek na všechny akce probíhá přes GoOut.cz
https://goout.net/en/tempo/vzhnie/


Fotografie


Autor: -i-

Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


PRECEDENS - pro náhlou indispozici zrušeno

Hudba / koncert / Rock
mcJORDÁN, Budějovická 14, Tábor
24.03.2023 od 20:00 hod.

 

Fotografie - Miroslava Trusková "MR.TURNER"

Výstava / Výstava fotografií
Biograf Kotva
24.03.2023 - 11.05.2023 od 18:30 hod.
vícedenní akce

 

Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.

 

Svišti v orchestřišti

Hudba / koncert / filmová hudba - rock - swing
Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor
24.03.2023 od 16:30 hod.