PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Startuje Táborský festival vína, kultury a jídla. Dva měsíce bude denně oblažovat chuťové pohárky i ducha

Startuje Táborský festival vína, kultury a jídla. Dva měsíce bude denně oblažovat chuťové pohárky i ducha

Úterý, 15.03.2022 / článek

 

Šťastné děti a nadšení diváci. Tak začal 14. ročník Táborského festivalu vína, kultury a jídla, který odstartoval své dvouměsíční turné. Na festivalu mohou návštěvníci nejen ochutnat přední moravská, česká a rakouská vína a pokrmy od těch nejlepších kuchařů ČR, ale i zažít i porci kultury osvěžující ducha. Velká část festivalu se uskuteční od 15. března do 28. dubna.

Poslední únorový víkend velkolepě načala Táborský festival vína dvě vyprodaná představení v Divadle Oskara Nedbala - Divadlo Járy Cimrmana sehrálo Dobytí severního pólu, Ondřej Vetchý a kolektiv pak Prachy!!! Festival pak naplno začne v březnu, potrvá do konce dubna a veskrze denně nabídne nějakou gastronomickou či kulturní akci.

"Festival se vrací do původní, předcovidové formy, a tak letos nabídne přes 40 akcí spojených s chutnou a zajímavou gastronomií, pestrou kulturou a kvalitním vínem. Opět chceme podpořit zejména tuzemské vinaře, ale pozvali jsme například i naše sousedy z Rakouska. Zajímavá bude i jedinečná výstava historických a současných vinných etiket v Husitském muzeu a tradiční putování po středověkých sklepech za vínem," říká Jiří Blafka, ředitel festivalu, jehož cílem je, aby lidé starodávným nápojem a gastronomií potěšili chuťové pohárky i ducha, objevovali kvality vína a něčemu se také přiučili.

Návštěvníci nepřijdou ani o tradiční snoubení vín a sýrů, degustace kávy a napínavé budou vinařské (Ne)vinné duely. O gastronomické zážitky se postarají členové Národního kuchařského týmu Martin Svatek, Jan Horký a Martin Pudil. Nebude chybět cestovatelská přednáška, dvě Putování po táborských středověkých sklepech za vínem, velká ochutnávka vín ani divadelní představení s Jaroslavem Duškem, výstava historických i současných vinných etiket či koncert Pokáče.

Pomoc dětem

Každoročně festival přispívá na pomoc potřebným. Zkraje začátku 14. ročníku Táborského festivalu vína, 24. února, předal ředitel Jiří Blafka šek na 10 000 korun organizaci Cheiron T, která pomáhá dětem a mládeži ze sociálně slabších rodin. Peníze budou použity na vybavení hudební zkušebny pro děti. Akce se zúčastnil také zpěvák a herec Tomáš Klus, jehož koncert pak festival pořádá 25. března v táborském klubu Milenium.

Celý program najdete na webu https://www.festival-vina.cz nebo Facebooku @festivalvin.


Fotografie


Autor: -i-


Blanka Ježková s dcerou pokřtí knihu Baterka

V sobotu 3. prosince se od 16 hodin uskuteční křest dětské knihy Baterka. Akce začne v 16 hodin v táborském Husitském muzeu, kde v podzemí proběhne interaktivní hra pro děti. Na zahrádce bistra Výkvět, za táborskou matrikou, se od 17 hodin koná samotný křest knihy, jež jakou svou třetí knihu napsala a vydala u nakladatelství Hisland Blanka Ježková a její dcera Noemi. (Dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Mikulášská nadílka 2022

Pro děti / zábavný program pro děti
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
04.12.2022 od 15:30 hod.

 

BROLN - adventní koncert „Co sa stalo, přihodilo"

Hudba / koncert / koledy a vánoční skladby
Kostel sv. Michaela v Bechyni
04.12.2022 od 19:00 hod.

 

Salonní orchestr Planá nad Lužnicí

Hudba / koncert / adventní
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
04.12.2022 od 19:00 hod.

 

Velká hudební burza v Českých Budějovicích

Hudba / jiný
MC Fabrika, Jeronýmova 6, Č. Budějovice
04.12.2022 od 13:00 hod.